REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

Staruszek błąkał się po Wolumenie. Miał przy sobie 25 tysięcy

  12 maja 2022

Staruszek błąkał się po Wolumenie. Miał przy sobie 25 tysięcy
źródło: Straż Miejska

93-letni mężczyzna błąkał się późnym wieczorem w okolicy bazaru na Wolumenie. Cierpi na zaniki pamięci, jednak nie zapomniał zabrać ze sobą... dużej sumy w gotówce.

REKLAMA

Strażnicy miejscy, którzy kwadrans przed godz. 22:00 w środę 11 maja patrolowali Bielany, otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie błąkającym się w okolicy bazaru Wolumen.

REKLAMA

Wszędzie miał pieniądze

Funkcjonariusze dość szybko odnaleźli seniora.

Był wyraźnie zdenerwowany, wręcz roztrzęsiony. Nie umiał powiedzieć, jak się nazywa, gdzie się znajduje, ani w jaki sposób i po co znalazł się w tej okolicy. Dopiero po dłuższej chwili strażnicy uspokoili mężczyznę. Aby ustalić jego dane, poprosili, by opróżnił kieszenie.

- Mężczyzna początkowo się wzbraniał, ale po chwili zaczął z kieszeni garściami wyjmować pieniądze. Banknoty były owinięte w stare gazety. Senior miał je w każdej kieszeni, a nawet w skarpetach i czapce, którą miał na głowie - opowiadają funkcjonariusze.

REKLAMA

Przyjechał z Legionowa

- W jednym z pakietów znaleźliśmy dowód osobisty mężczyzny, z którego wynikało, że jest on 93-letnim mieszkańcem Legionowa. Po przeliczeniu gotówki ustaliliśmy, że miał przy sobie ponad 25 tysięcy złotych. Senior nie umiał jednak wytłumaczyć, skąd wziął taką kwotę - relacjonują strażnicy.

O odnalezieniu mężczyzny powiadomili policję. Staruszek został przewieziony do bielańskiej komendy. Jak się okazało, był poszukiwany przez rodzinę. Kiedy wysiadał z radiowozu przed komendą, źle się poczuł. Strażnicy wezwali pogotowie. Ratownicy stwierdzili, że mężczyzna jest odwodniony, ale nie wymaga hospitalizacji. Senior wraz z gotówką został przekazany najbliższym.

(db)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA