REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna

 

Sprzedaż kradzionego motocykla udaremniona. Zarzuty dla partnerki złodzieja

  17 maja 2022

Sprzedaż kradzionego motocykla udaremniona. Zarzuty dla partnerki złodzieja
źródło: KRP II

Znany policji mężczyzna chciał sprzedać kradziony pojazd. Po jednoślad miało przyjechać niebieską furgonetką dwóch mężczyzn.

REKLAMA

Śledczy o tym wiedzieli. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali 40-latka oraz 22-latka mocujących motocykl wewnątrz skrzyni załadunkowej dostawczego citroena. Obaj zostali zatrzymani. Seniorka z Czerniakowa oszukana. Straciła 170 tys. zł Seniorka z Czerniakowa oszukana. Straciła 170 tys. zł
Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa, w wyniku którego osoby podające się za ich kolegów wyłudziły od seniorki ogromną kwotę.

Udaremniona sprzedaż

Mężczyźni tłumaczyli, że przyjechali po jednoślad, za który zapłacili 300 zł będąc przekonanymi, że pochodzi on z legalnego źródła. Sprzedający, który go przyprowadził, miał dostarczyć dokumenty oraz kluczyk do stacyjki, ale tego nie zrobił. Powiedział, że zapomniał i za chwilę przyniesie rzeczy.

36-latek dokumentów nie przyniósł. Raz, że ich w ogóle nie miał, a dwa, że został chwilę potem zatrzymany na przejściu dla pieszych na Rzymowskiego. Policjanci zabezpieczyli skradziony motocykl i zatrzymali podejrzanego. Niedoszli nabywcy zostali przewiezieni do komendy, przesłuchani, a następnie zwolnieni.

Ustalono, że mężczyzna podejrzany o kradzież pomieszkiwał w różnych miejscach, ale ostatnio najwięcej czasu spędzał u partnerki. Policjanci wiedzieli, że 31-latka też nie jest święta. W innej prowadzonej przez nich sprawie jest podejrzana o kradzież... kabli z jednego z budynków przy Bartłomieja.

REKLAMA

Przeszukali mieszkanie

Podczas przeszukania jej mieszkania mundurowi znaleźli saszetkę z dokumentami 36-latka oraz kluczami od komórki lokatorskiej, gdzie zabezpieczyli odśnieżarkę, dmuchawę do sprzątania liści, elektryczną pilarkę, dwa hydrofory, kosiarkę do trawy, wózek do wożenia paczek oraz rolkę drutu do spawarki.

Na podłodze w komórce znajdowały się pozostałości po otulinie przewodów elektrycznych. Kobieta nie przyznawała się do ich kradzieży. Twierdziła, że pomagała w zdjęciu plastikowej powłoki z przewodów swojemu partnerowi. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszała zarzut współudziału w kradzieży przewodów elektrycznych. Jej partner usłyszał zarzut kradzieży motocykla. Grozi im pięć lat więzienia.

(jr)

.
 

Polecamy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA