REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Spowodował kolizję, więc zgłosił... kradzież auta

  23 listopada 2022

Spowodował kolizję, więc zgłosił... kradzież auta
źródło: KSP

Do policjantów z komisariatu na Tarchominie zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży wartego 6 tys. zł seata. Funkcjonariusze od razu zajęli się ustaleniem okoliczności przestępstwa i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Analizując zebrany materiał procesowy mundurowi wykryli wiele nieścisłości w zeznaniach zgłaszającego.

REKLAMA

Na początku listopada policjanci z komisariatu na Tarchominie otrzymali informację, że skradziono seata. Zgłaszający nie był właścicielem, ale korzystał z samochodu za jego zgodą. Wyjaśnił, że zaparkował pojazd przy jednej z ulic, w miejscu ogólnodostępnym i niemonitorowanym, po czym udał się na spotkanie z kolegą.

Zgłosił kradzież samochodu

Następnego dnia, gdy wrócił w to miejsce, samochodu nie było.

Skontaktował się z jego właścicielem, ten jednak nic nie wiedział o sprawie. 28-latek zapewniał też mundurowych, że samochód nie został odholowany, bo był zaparkowany prawidłowo.

Policjanci bardzo szczegółowo przeanalizowali to zawiadomienie. Dokonali własnych ustaleń i stwierdzili, że coś jest nie tak. Byli przekonani, że 28-latek nie mówi całej prawdy. Wszystko wskazywało na to, że zgłoszenie jest fałszywe.

Co grozi za fałszywe zgłoszenie na policję?

Policjanci ustalili, że mężczyzna kierując seatem spowodował kolizję. Uderzył w latarnię, po czym porzucił auto i uciekł. Bojąc się odpowiedzialności próbował oddalić od siebie podejrzenia i dlatego zgłosił kradzież samochodu.

Mundurowi zatrzymali go. Zebrany przez nich materiał w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutu dotyczącego zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Do zarzucanych czynów mężczyzna się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za przestępstwa, których się dopuścił, może mu grozić kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA