REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Sokratesa rozgrzebana na dłużej. Najpierw ruch w jedną stronę, potem przekładka
REKLAMA

źródło: ZDM


Sokratesa rozgrzebana na dłużej. Najpierw ruch w jedną stronę, potem przekładka

Prace na Wawrzyszewie miały potrwać do połowy grudnia, ale już na pierwszy rzut oka widać, że nie skończą się w tym roku.

REKLAMA

Kiedy w lipcu rozpoczynało się zwężanie jezdni Sokratesa, Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał, że prace potrwają pięć miesięcy. Dziś wiemy już, że nową odsłonę ulicy na Wawrzyszewie zobaczymy dopiero w przyszłym roku.REKLAMA

Przebudowa Sokratesa opóźniona

Na zlecenie ZDM przebudową Sokratesa zajmuje się inna instytucja należąca do warszawskiego ratusza: Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Prace są prowadzone w zupełnie innym trybie, niż znany z większości publicznych inwestycji - pracownicy mogą w każdej chwili zostać ściągnięci z placu budowy, by zająć się np. ustawianiem parkometrów, remontem zatoki autobusowej, naprawą zapadniętej jezdni albo nawet wyciąganiem z Wisły znalezisk archeologicznych z czasów XVII-wiecznych wojen ze Szwecją. Z tego powodu inwestycje prowadzone przez ZRiKD słyną z opóźnień. Co dzieje się na Wawrzyszewie w tym momencie?

- Od połowy ubiegłego tygodnia, po zakończeniu robót brukarskich, trwa asfaltowanie południowo-wschodniej jezdni - piszą drogowcy. - Kolejne jej fragmenty pokrywane są warstwą wiążącą masy bitumicznej. Widać tam rozłożoną i skropioną emulsją asfaltową siatkę z włókna szklanego, która połączy i wzmocni warstwę ścieralną. Właśnie z jej układaniem będą wiązały się najbliższe zmiany w organizacji ruchu.REKLAMA

Utrudnienia na Sokratesa

Od czwartku 25 listopada od godz. 6:00 Sokratesa będzie tymczasowo jednokierunkowa. Kierowcy będą mogli przejechać tylko od strony Kasprowicza w kierunku Wólczyńskiej. Wjazd i wyjazd z Kaliszówki i Cienkiej oraz spod budynków po stronie północnej zostanie zachowany, ale skręcać będzie można tylko w prawo.

Po stronie starszych bloków wszystkie wloty zostaną zamknięte. Mieszkańcy nie dostaną się bezpośrednio na Sokratesa, a jeśli na czas nie zabiorą samochodów z placu postojowego naprzeciwko Cienkiej, auta zostaną uwięzione do 2 grudnia do godz. 4:00.

(dg)


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Bielany
  • Udostępnij

22.11.2021 20:21 #Norek
Co za partactwo... Przywroccie ulice Sokratesa taka jaka byla! Komu to przeszkadzalo?
22.11.2021 21:05 #Marian
Dobrze że te pełowskie nieudaczniki nie rządzą Polską. Już pewnie braliby się za zwężanie autostrad.
22.11.2021 21:11 #mieszkancy
Czy ktos myśli ? gdzie ludzie mają zabrac swoje samochody jak miejsc parkingowych nie ma, parkingi zostają odciete od ulicy a pod blokami pełno samochodow i teraz jeszcze nie mozna będzie wyjeżdzać na Sokratesa, juz teraz sluzby ratunkowe nie mają jak docierać do blokow w razie pomocy a w ten sposob odcięte będzie osiedle, bylo zainstalować światla na przejściach i nie kombinować zwęzeniem a pozwolono jeszcze budowac nowy blok przy Sokratesa, co za nieudacznik to wymyślił chyba nie byl tu na osiedlu a widzial tylko na papierku i wymyslił największą glupotę i powinien za to poniesc karę
22.11.2021 21:22 #Libek syn UBeka
Kogoś nieźle po erdoliło. 16.000zł/m2 w nowym osiedlu.
22.11.2021 21:47 #Norek
Puchalski i Dombi sa za to odpowiedzalni. To oni dewastuja Warszawe pod batuta Trzaskowskiego.
22.11.2021 22:34 #Sokrates
W Australii Premier ogłosił że wojsko wywozi do obozów (hmmm) mieszkańców miasteczka gdzie stwierdzono dziewięć przypadków zvida. Wywożą wszystkich żeby było jasne, a nie niezaszprycowanych, i robią to siłą.
Ale jak chcecie to zajmujcie się dalej Sokratesa albo kiedy zbudująwreszcie ten skwerek na Starych Bielanach, podczas gdy Sejm obraduje nad przepisami umożliwiającymi to samo w Polsce.
23.11.2021 07:51 #Sai
Przed wypisywaniem głupot, wszystkim polecam obejrzenie filmu "Filip z konopi", którego akcja toczy się właśnie w tej okolicy. Nie piszę przy Sokratesa bo tej ulicy jeszcze nie było,..... Ulica Sokratesa od dawna jest poligonem doświadczalnym dla kierowców idiotów. Inna sprawa, że Sokratesa przestała być "obwodnicą osiedla.
23.11.2021 08:30 #rrrx
Jaki Prezydent taka firma. Tak działa PO niestety. Matoły wybrały to mają :-) Jednak wolę PIS
Jakoś przekop mierzei idzie. Tak tylko oceniam po czynach
23.11.2021 10:13 #W-wa
"Po stronie starszych bloków wszystkie wloty zostaną zamknięte. Mieszkańcy nie dostaną się bezpośrednio na Sokratesa, a jeśli na czas nie zabiorą samochodów z placu postojowego naprzeciwko Cienkiej, auta zostaną uwięzione do 2 grudnia do godz. 4:00."

Ludzie was zlińczują ,jak sobie wyobrażacie gdzie te samochody mają zabrać ? Już na całym wawrzyszewie nie ma gdzie parkować bo zrobili sobie parking do metra .
Rano tylko wyścig na wolne miejsca ,parkuje i leci do metra bydło jedne a mieszkańcy nie mają gdzie parkować .
A wy jeszcze każecie zabrać samochody z parkingów !!!
Ciekawe gdzie ? Chyba ustawimy samochody na Sokratesa jest ulica i chodnik trzeba gdzieś zostawić samochody .
23.11.2021 11:34 #waleniepiany
"bydło", "idioci", "matoły" - czy aby tu się odbywa poważna dyskusja
wracając do samej sprawy tej przebudowy
raczej rozwiązanie totalnie się nie sprawdzi, nie ułatwi a utrudni życie lokalnym i przejezdnym,
to przykład rozwiązania zza urzędniczego biurka, rozgrzebana ulica i jeszcze w tym samym czasie na przedłużeniu wymiana kolektora na Conrada, koszty sygnalizacji świetlnej 2-3 może byłyby tańsze i sygnalizacja świetlna praktyczniejsza
"gratulacje" za poczucie humoru dla rządzących Stolicą, zbieracie punkty
REKLAMA
23.11.2021 11:42 #niedziekujenieskorzystam
tymczasem na otarcie łez, stało się
Informacja z 22 listopada 2021
We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę na budowę mostu pieszo-rowerowego. Nową warszawską przeprawę zbuduje firma Budimex za ponad 120 mln zł
po co i komu to i jakim kosztem innych możliwych inwestycji brakujących miastu
23.11.2021 12:48 #Walenty
Za to cale zamieszanie z przebudową powinno obciążyć się sprawcę wypadku, normalnym ludziom wystarczylyby światla na przejsciach dla pieszych , wypadki jak byly tak będą teraz dopiero jak po ściezkach rowerowych zaczną jezdzić rowerzyści i na hulajnogach to dopiero będzie wesolo. Nadzieja że kiedyś wrocimy do normalnej ulicy.
23.11.2021 18:07 #Marian
Czas wyrzucic PO z ratusza.
23.11.2021 21:36 #obywatel
Decyzja o zwężeniu to błąd, który będzie dużo kosztował PO na Bielanach. Przecież tu nie chodzi o bezpieczeństwo ale o to aby szwagier Józek zarobił. Sygnalizacja świetlna byłaby dużo tańsza.
No ale i droższy miś...
24.11.2021 07:14 #Lolek
#obywatel napisał(a) 23.11.2021 21:36

Decyzja o zwężeniu to błąd, który będzie dużo kosztował PO na Bielanach. Przecież tu nie chodzi o bezpieczeństwo ale o to aby szwagier Józek zarobił. Sygnalizacja świetlna byłaby dużo tańsza.
No ale i droższy miś...
Bardzo dobry pomysł. Nie będą zapierd lać 80km/h
24.11.2021 09:23 #DrKon
#Lolek napisał(a) 24.11.2021 07:14

Bardzo dobry pomysł. Nie będą zapierd lać 80km/h
A co to za problem? Postep technologiczny Cie przeraza?
25.11.2021 08:20 #wk....
Jeden pas na Sokratesa. To pas nieprzejezdny.
25.11.2021 19:14 #jacus
Gratuluję pomyslu zwęzenia ulicy Sokratesa i wiecznych korkow za to powietrze będzie super spalinowe
25.11.2021 22:48 #Arkusz
Zamknijmy cale sokratesa łącznie z wjazdami na osiedla gdzie i tak nie można nigdzie stanąć i ludzie tylko dzwonią po straż miejską.
Zamiast zrobić światła jak na Reymonta to na glownej ulicy łączącej Chomiczówkę z metrem i Wisłostradą kasuje się pasy i buduje parkingi równoległe.
Niech się autobusy zakleszcza na tych szykanach i pseudo pięknych rondach.
Zamiast tego moze metro zrobić na cmentarz północny gdzie juz sa puste parkingi i nie udawać że samochodów nie ma.
Czy wszyscy myślą że kierowcy na prawdę chcą na siłę do Warszawy wjeżdżać? Chca tylko zostawić samochód gdzieś gdzie mogą dojść do metra....
Gdzie jest przedłużenie trasy mostu północnego i zakończenie budowy planowanej od 40 lat dwupasmowej wolczynskiej ktora przechodzi w Broniewskiego (bezkolizyjnie).
Codzienny horror na arkuszowej w stronę centrum oraz przy estrady w każdym kierunku.... całe myślenie...a jak dojechać do metra i gdzie zostawić samochód?
Po co byl tramwaj na tarchomin? Tym samym mostem można było puścić tam metro na drugą stronę Wisły...
29.11.2021 08:36 #Chomicz
Sokratesa po przebudowie będzie najładniejszą ulicą w Warszawie. Takie zmiany są potrzebne na ulicy przy Agorze i na Conrada.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA