REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Skrzyżowanie-prowizorka zostanie na Jelonkach. "To jest absurd"
REKLAMA

Fot. czytelnik


Skrzyżowanie-prowizorka zostanie na Jelonkach. "To jest absurd"

Żeby dostać się do domu, mieszkańcy bloków przy Jana Olbrachta muszą dojeżdżać do Człuchowskiej i zawracać na ruchliwym skrzyżowaniu przy Hali Wola. Urzędnicy nie widzą problemu.

REKLAMA

Po piętnastu latach prac warszawski ratusz zaprezentował wreszcie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla kwartału Jelonek pomiędzy Powstańców Śląskich, Człuchowską, torami kolejowymi i osiedlem Przyjaźń.REKLAMA

Bez zjazdu z Powstańców

- Obszar planu jest niemal w całości zagospodarowany i w pełni obsłużony infrastrukturą techniczną - pisze urząd miasta. - Ma dobrze rozwinięty układ dróg. Podstawowym założeniem planu jest ochrona funkcjonalno-przestrzennej struktury osiedla miasto-ogród Jelonki. Ustalenia projektu planu mają na celu zachowanie i ochronę wykształconej struktury, w tym utrwalają przebieg dróg publicznych.

Jak alarmuje nasz czytelnik z jednego z bloków przy Jana Olbrachta, powstający od piętnastu lat plan zagospodarowania rzeczywiście "utrwala" istniejący przebieg dróg. Projekt nie przewiduje rozbudowy skrzyżowania Powstańców Śląskich z Jana Olbrachta, które ułatwiłoby codzienny dojazd setkom mieszkańców nowych bloków.REKLAMA

Urzędnicy nie widzą problemu

- W tym momencie układ skrzyżowań jest taki, że jadąc od strony ratusza nie da się skręcić w lewo z Powstańców Śląskich w Jana Olbrachta - przypomina czytelnik. - Projektując okolicę na nowo aż prosi się o przesunięcie przejścia dla pieszych i przystanku tramwajowego przy remizie nieco na południe, do skrzyżowania z Jana Olbrachta. Byłoby to kosztowne, ale dzięki temu mieszkańcy bloków przy Olbrachta nie musieliby krążyć po Jelonkach, dojeżdżając do Hali Wola i zawracając na korkującym się skrzyżowaniu. Utrzymywanie skrzyżowania tak ruchliwych ulic, jak Powstańców Śląskich i Olbrachta w formie jednego prawoskrętu, to jest po prostu absurd.

Choć warszawski samorząd organizuje koncerty dla tysięcy mieszkańców, podczas prac nad planem zagospodarowania części Jelonek nie przewidziano ani jednego spotkania na żywo. Mieszkańcy osiedla mogą porozmawiać z projektantem przez telefon w piątki 10 i 17 września w godz. 12:00-15:00 (tel. 22 325-81-08). Dziś (wtorek 7 września) na YouTube odbędzie się prezentacja, podczas której zainteresowani będą mogli zadawać pytania na czacie.

(dg)


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij

07.09.2021 15:29 #Jelonkowy
Widziały gały co brały, a teraz płacz. Tej drogi 5 lat temu nawet nie było. Deweloper postawił blokowiska i teraz mieszkańcy chcą kolejnych świateł na już i tak zbyt przeregulowanej ulicy Powstańców Śląskich. Już teraz są tam światła co kilka metrów i praktycznie co chwila trzeba stać na czerwonym. Rowerem szybciej można ją pokonać...
07.09.2021 15:36 #lol
#Jelonkowy napisał(a) 07.09.2021 15:29

mieszkańcy chcą kolejnych świateł
Nie umiesz czytać? Chcą przesunięcia istniejących.
07.09.2021 15:37 #zjelonek
#Jelonkowy napisał(a) 07.09.2021 15:29

Rowerem szybciej można ją pokonać...
Co za totalne brednie. Nawet jadąc szybko rowerem na cienkich oponach nie dogonisz na Powstańców samochodu. Jechałeś w ogóle kiedyś rowerem?
07.09.2021 15:59 #zjelonek
#lol napisał(a) 07.09.2021 15:36

Nie umiesz czytać? Chcą przesunięcia istniejących.
Chcą przesunięcia tych na jedynym przejściu do przystanku tramwajowego ?
Tam powinny być lewoskręty i w Olbrachta , i w Muszlową. Przy okazji przystanek tramwajowy w stronę Człuchowskiej
07.09.2021 16:28 #lol
#zjelonek napisał(a) 07.09.2021 15:59

Chcą przesunięcia tych na jedynym przejściu do przystanku tramwajowego ?
Przecież jest to w artykule, który komentujesz. Trzeba przesunąć też przystanek, żeby był bliżej bloków i więcej osób miało go w zasięgu dojścia. To tragedia, że takie oczywistości trzeba dyskutować z jakimiś ignorantami, zamiast po prostu zrobić.
07.09.2021 19:48 #niesteTY
Ewidentne niechciejstwo, ignorancja a może nawet robienie komuś specjalnie na złość.
Duże prawdopodobieństwo, że żaden z decydentów nie ma tu swojego kawałka (czyt. mieszkania) na ziemi, inaczej sprawa by ruszyła z kopyta.
Nie pierwszy przypadek bezczelności władzy.
Kolejny w czwartek będzie na "radzie" abonament dla mieszkańca strefowy parkingowy za 600 PLN rocznie !!!. Argument - będziesz mógł w większym obszarze a nie w promieniu 150 m od miejsca zamieszkania wykorzystać miejsce parkingowe. Oczywiście pewnie i konsultacje były, no jak czemu nie.
Zgoda pod warunkiem, że otrzymam gwarancję znalezienia takiego miejsca. Czy zmieni coś 30 czy 600 PLN zapłącę?.
Proszę się zastanowić, gwarancje takie same. Argumenty od czapy.

Przepraszam ewentualnie wrażliwych czytelników za dosadne słowa tu użyte, ale cierpliwość ma swoje granice.
Najgorsze, że nie widać perspektyw na poprawę sytuacji, przeciwnie, władza uderza do głowy, za nic odpowiedzialności.
07.09.2021 20:43 #Tubylec
Nie ma lewoskrętu w ul. Strąkową, którą można dojechać na Wolę, a mają zrobić dla osiedlowej uliczki. I jeszcze przystanek przenieść...
08.09.2021 07:23 #lideksynubeka
Po co mają być lewoskręty, przejazdy, przystanki i przejścia dla pieszych w przyjaznych miejscach, skoro Rafalala zlikwiduje ruch samochodowy i komunikację miejską? No po co się pytam? Największym osiągnięciem myśli komunikacyjnej PO jest przecież rower. Każdy ma popylać rowerem, a nie autem czy tramwajem. Rower jest wynalazkiem XIX wieku, a więc rozwój przez uwstecznienie.
08.09.2021 10:34 #peter
Gdzie Jana Olbrachta, a gdzie Człuchowska?
08.09.2021 13:37 #Sabotaż czy idiotyzm?
Lewoskręt w Muszlową? Absolutnie zbędny. I jeszcze jedno pytanie: czy autor formułowanych uwag uwzględnił jak bardzo zwiększy się ruch na ich lokalnej ulicy po wykonaniu takiego połączenia? Zamiast bzdurnych lewoskrętów powinna być zawrotka przed przejściem przy placu Kasztelańskim. Bez tamowania ruchu umożliwiałaby skręt z Powstańców w Strąkową skracając też drogę do Olbrachta. Zawrotka powinna być usytuowana tuż przed samym przejściem, a sygnał zezwalający wyświetlany przy zatrzymanym ruchu w ciągu Powstańców i zielonym świetle dla pieszych przekraczających tę ulicę. Szczegóły opisałem w piśmie kierowanym blisko 15 lat temu do urzędu dzielnicy celem poparcia tego prostego i skutecznego rozwiązania. Urząd nie zareagował...
REKLAMA
08.09.2021 18:35 #wlk
Przesunąć przystanek, żeby Jaśnie Państwo z Olbrachta mieli bliżej, za to ludzie mieszkający od lat przy ul. Czumy będą mieli dalej, ale nic to, ważne że słoik kupił mieszkanie to już mu przystanek przesuwaj,za chwilę zlikwiduj linię kolejową bo może za głośno i nie ma przejazdu na Olbrachta do Dzielnicy Wola, przeprojektowuj i przebudowuj skrzyżowanie żeby z Powstańców Śląskich można było skręcić w lewo w Olbrachta kosztem czasu przejazdu tramwajów, które by czekały na swoje światło, jak już Jaśnie Państwo sobie poskręcają. Nie po to tramwaje mają priorytet, żeby je teraz bezmyślnie blokować kolejnymi światłami. Utrzymywanie skrzyżowania tak ruchliwych ulic, jak Powstańców Śląskich i Olbrachta w formie jednego prawoskrętu, to nie jest absurd, tylko racjonalizm.
08.09.2021 23:47 #właśnie
#wlk napisał(a) 08.09.2021 18:35

słoik kupił mieszkanie
Imbecyl przypadkowo urodzony w W-wie dostał mieszkanie w spadku po ojcu komuchu.
08.09.2021 23:49 #notak
#Sabotaż czy idiotyzm? napisał(a) 08.09.2021 13:37

czy autor formułowanych uwag uwzględnił jak bardzo zwiększy się ruch na ich lokalnej ulicy po wykonaniu takiego połączenia?
Pewnie uwzględnił. Ale nie uwzględnił faktu, że inżynier podający się za doktora mieni się nieomylnym i zapomniał paść na kolana przed oświeconym.
09.09.2021 02:04 #Max
W latach 90-tych kiedy Powstańców Śląskich nie była dwujezdniowa jadąc od Ratusza (którego wtedy jeszcze nie było) był skręt w lewo w Strąkową i to było od wielu wielu lat bardzo logiczne rozwiązanie komunikacyjne.
Kiedy rozebrano w tym miejscu komisariat, wybudowano drugą jezdnie Powstańców jakiś dyplomowany dureń z nadania ówczesnego imbecyla Wojewódzkiego Inżyniera Ruchu zlikwidował skręt w Strąkową i dobre czasy dla kierowców skończyły się. Przy ówczesnym natężeniu ruchu i zabudowie mieszkaniowej nikt nie odczuł z tego powodu bólu. Obecnie jest to niezwykle bolesny i bulwersujący kierowców/mieszkańców temat.
Może jednak znajdzie się ktoś zdrowo myślący we władzach miasta odpowiedzialny lub mający coś do powiedzenia za organizację ruchu (galasa już popędzono "za bramę") więc może udałoby się przywrócić dawny skręt.
10.09.2021 15:33 #wykolejnica wąskotorowa
#wlk napisał(a) 08.09.2021 18:35

kosztem czasu przejazdu tramwajów, które by czekały na swoje światło,
Jak tramwaje mają priorytet , to nie czekają a nawet nie zwalniają - zatrzymują się tylko na przystankach.
No chyba że jest to priorytet po warszawsku , jak obecnie na Powstańców Śląskich
10.09.2021 21:26 #Xymena
ten #wlk to jakis oszołom i tyle w temacie, jest takie powiedzenie - z idiotą się nie dyskutuje bo sprowadzi cię do swego poziomu i załatwi doświadczeniem.
14.09.2021 13:12 #Alex
Równie dobrze można zrobić lewoskręt w Strąkową tak jak jest to zrobione na Radiowej przy skręcie w Szadkowskiego. Też jest przejazd przez torowisko i przeważnie nie ma problemów ze skrętem.
22.09.2021 10:14 drugastrona
"Projektując okolicę na nowo aż prosi się o przesunięcie przejścia dla pieszych i przystanku tramwajowego przy remizie nieco na południe, do skrzyżowania z Jana Olbrachta. Byłoby to kosztowne, ale dzięki temu mieszkańcy bloków przy Olbrachta nie musieliby krążyć po Jelonkach, dojeżdżając do Hali Wola i zawracając na korkującym się skrzyżowaniu. Utrzymywanie skrzyżowania tak ruchliwych ulic, jak Powstańców Śląskich i Olbrachta w formie jednego prawoskrętu, to jest po prostu absurd."

Mieszkańcy powinni poruszać się tramwajem albo metrem. Po co stać w korkach samochodem? Dlaczego miasto ma wydawać miliony na jakieś ułatwienia dla kierowców, skoro wydaje jednocześnie miliardy na metro?
23.09.2021 14:20 #Elo melodia
Sloiczyny chcą przesunięcia przystanku i lewoskretu, hahahahaha jedyne co wsiurskie ryje dostaniecie to podwyzke czynszu i się prostować i dziarsko do tych swoich korpo maszerować hahaha
11.10.2021 10:07 #Oscar
#Alex napisał(a) 14.09.2021 13:12

Równie dobrze można zrobić lewoskręt w Strąkową tak jak jest to zrobione na Radiowej przy skręcie w Szadkowskiego. Też jest przejazd przez torowisko i przeważnie nie ma problemów ze skrętem.
Szczególnie, że wtedy 129 mógłby jeżdzić w obie strony po tej samej trasie.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA