REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Sad owocowy na Woli. Nowa atrakcja przy Sowińskiego

  21 listopada 2022

Sad owocowy na Woli. Nowa atrakcja przy Sowińskiego
źródło: Dzielnica Wola

Zrewitalizowany teren wzdłuż Sowińskiego wkrótce będzie jeszcze piękniejszy. Popularny wśród mieszkańców spacerownik, ciągnący się od Nakielskiej do muru cmentarza Powstańców Warszawy, wzbogacił się o 20 drzew owocowych, które znacznie poprawią walory estetyczne okolicy.

REKLAMA

Mianem "spacerownika" okoliczni mieszkańcy zwykli podobno nazywać teren ciągnący się wzdłuż Sowińskiego na odcinku od Nakielskiej do muru cmentarza. To popularne miejsce odpoczynku, które ostatnio przeszło wielką metamorfozę. Wszystko dzięki projektom zrealizowanym w ramach budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

Warszawiacy głosują za zielenią

- Ten teren faktycznie był nieco zaniedbany, mimo drzemiącego w nim potencjału. Mieszkańcy postanowili wziąć jednak sprawy w swoje ręce, dzięki czemu powstał zrewitalizowany spacerownik - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Teren został gruntownie oczyszczony, przebudowany i zazieleniony.

- Pojawiły się alejki parkowe, ławki, kosze na śmieci, a także takie elementy jak ogólnodostępne hamaki, budki dla ptaków czy hotel dla owadów. Teraz czas na kolejny krok - dodaje.

REKLAMA

Zasadzą owocowy gaj

"Owocowy Gaj przy ul. Sowińskiego" to pomysł Karoliny Wiśniewskiej, na który zagłosowało 1699 mieszkańców. Jak informuje urząd dzielnicy, właśnie rozpoczęto realizację projektu zakładającego utworzenie owocowego gaju na terenie spacerownika.

- W jego południowej części zasadzonych zostanie po pięć grusz, jabłoni, czereśni oraz śliw - wylicza Kamil Giemza, radny Woli. Te efektowne, pięknie kwitnące drzewa, które znacząco poprawią estetykę tego terenu, będą miały jeszcze jedno zadanie.

- Pokazać, zwłaszcza dzieciom, skąd biorą się owoce i jak istotną rolę w ekosystemie odgrywają drzewa owocowe - wyjaśnia Giemza. Umowa została podpisana w połowie września, zaś termin realizacji został ustalony do połowy grudnia.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA