REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Rozbudowują przedszkole na Wawrzyszewie. Liczba miejsc bez zmian

  19 listopada 2022

Rozbudowują przedszkole na Wawrzyszewie. Liczba miejsc bez zmian
źródło: Facebook / Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Niedawno ruszyły prace przy gruntownej modernizacji Przedszkola nr 409 "Królestwo Maciusia Pierwszego" przy ulicy Tołstoja 2. Co i do kiedy się zmieni?

REKLAMA

Przebudowywany budynek przedszkola przy ul. Tołstoja 2 stanowi część obiektu, w którym mieści się żłobek oraz szkoła wraz z salą gimnastyczną. Przedszkole usytuowane jest w parterowym, niepodpiwniczonym budynku zintegrowanym z budynkiem szkoły.

Aktualnie działa jako placówka z sześcioma oddziałami przedszkolnymi. Obiekt w czasie remontu jest wyłączony z użytkowania.

REKLAMA

Co się zmieni?

Budynek ma zostać w części południowo-zachodniej nadbudowany o jedno piętro. Jego powierzchnia powiększy się o około 190 m2. W samym budynku nastąpi przebudowa parteru z wydzieleniem szatni, sali do zajęć ruchowych, toalet dla niepełnosprawnych i pomieszczeń administracyjnych. Przebudowie ulegnie strefa wejściowa, wymienione będą instalacje wewnętrzne, posadzki oraz okna i drzwi. Powstanie klatka schodową, szyb windowy oraz powiększone zostaną istniejące sale.

Budynek ma być ocieplony oraz uzyska nową elewację. Budowlańcy mają także przebudować istniejący wjazd od strony ul. Sokratesa, zbudować drogi pożarowe, przebudować chodniki, wiatę śmietnikową oraz wznieść nowe ogrodzenie od strony północnej. Przy budynku powstanie parking na 9 samochodów.

REKLAMA

Dzieci przybywa, miejsc tyle samo

Bielański ratusz na modernizację przedszkola przy Tołstoja wyda 3,7 mln zł. Wykonawca ma ponad rok na wywiązanie się z umowy. Zatem dzieci powinny zawitać do nowych pomieszczeń już we wrześniu 2023 roku. Aktualnie do przedszkola przy ul. Tołstoja zapisanych jest 143 dzieci. Jak przekazał nam jeszcze w ubiegłym roku bielański ratusz, po rozbudowie liczba miejsc się niestety nie zwiększy. Rozbudowa polega na uporządkowaniu i dostosowaniu wnętrza przedszkola oraz terenu wokół placówki do aktualnych norm. Prace mają zwiększyć komfort i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA