REKLAMA

Bemowo

samorząd »

 

Rafał Trzaskowski: "Porozmawiajmy o Bemowie"

  12 września 2023

alt='Rafał Trzaskowski: "Porozmawiajmy o Bemowie"'
źródło: Facebook/ Rafał Trzaskowski

Trwa cykl spotkań w ramach których prezydent Rafał Trzaskowski odwiedza kolejne dzielnice Warszawy. Dziwnym trafem robi to dopiero w obliczu nadchodzących na wiosnę wyborów samorządowych. Tym razem chce porozmawiać o Bemowie. Co powinno być głównym tematem rozmów z politykiem?

REKLAMA

"Rozwijająca się zabudowa mieszkaniowa, dobre skomunikowanie z centrum miasta, a jednocześnie bliskość warszawskich lasów - m.in. tym charakteryzuje się ta dzielnica" - tak w jednym zdaniu warszawscy urzędnicy przedstawiają Bemowo. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.

Spotkanie mieszkańców Bemowa z prezydentem Warszawy

"To jedna z dzielnic, która bardzo zmieniła się w ostatnich latach. Dogodne połączenie z pozostałą częścią miasta zapewniło metro, które dotarło na Bemowo w ubiegłym roku. Obecnie trwa budowa kolejnych trzech stacji w tej dzielnicy. Równocześnie z rozwojem infrastruktury komunikacyjnej, na Bemowie powstały nowe osiedla, a kolejne są w budowie. Liczba osób decydujących się na zamieszkanie właśnie w tej dzielnicy systematycznie rośnie, a to rodzi kolejne wyzwania związane z rozwojem miejskich usług. Odpowiedzią miasta na te potrzeby jest m.in. budowa nowych placówek oświatowych i opiekuńczych, a także modernizacja tych już istniejących" - czytamy w opisie zachęcającym do spotkania z prezydentem Warszawy. Rafał Trzaskowski spotka się z mieszkańcami Bemowa już w czwartek 14 września o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej nr 357 przy ul. Zachodzącego Słońca 25.

Kup bilet

O co zapytać prezydenta Warszawy?

Czytając zaproszenie na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim, mamy wrażenie, że na co dzień piszemy o zupełnie innej dzielnicy. Mieszkańcy Bemowa mogą zapytać prezydenta na przykład o przepełnione szkoły, w tym np. tę na ul. Rozłogi, którą nasza redakcja opisywała wiele razy, wieloletnie opóźnienie budowy podstawówki przy Szeligowskiej, na ciągle rozbudowującym się Chrzanowie. Warto zapytać o budowę nowych i remonty starych ulic w tym rejonie dzielnicy, gdzie połączenia autobusowe też pozostawiają wiele do życzenia.

Prezydenta stolicy należałoby zapytać, dlaczego od dekady w Warszawie nie powstał ani jeden nowy basen, a mógł być zbudowany na Bemowie, ale właśnie za kadencji Trzaskowskiego przygotowany wcześniej projekt pływalni na Lazurowej trafił do kosza. Czy chociażby rozgrzebanej budowy metra, braku miejsc parkingowych na zatłoczonych osiedlach, planów zabudowania betonowych placów wzdłuż Powstańców Śląskich, a także uciążliwych hałasów dobiegających z lotniska czy ruchliwej trasy S8.

Do listy problemów można by też włączyć zazwyczaj pozamykane dla zwykłych mieszkańców boiska szkolne czy kłopoty z zapisaniem się do lekarzy. W tym kontekście pozalewane po każdej burzy ulice na Grotach to już zwykła drobnostka.

(jr)

.
 

Komentarze (16)

# MS24

12.09.2023 11:27

Dodał bym jeszcze pytanie:
Dlaczego dzieci uczące się w warszawskich szkołach podstawowych od roku szkolnego 2023/2024 muszą mieć 50 godzin wolontariatu aby mieć 3 punkty dodatkowe na zakończenie ósmej klasy, a dzieci spoza Warszawy mogą mieć np. 25 godzin lub 30 godzin wolontariatu i też mają 3 dodatkowe punkty? Dodam, że dzieci z poza Warszawy kandydują też do szkół średnich w Warszawie, czy to jest sprawiedliwe traktowanie?

# Oj tam oj tam

12.09.2023 19:37

Bemowo sie nie liczy. Wazny jest Campus Polska

# Marian

12.09.2023 21:23

Co by tu jeszcze zwęzić na Bemowie, może jakiś parking zlikwidować, trzeba pomyśleć jak dowalić mieszkańcom

REKLAMA

# jkk

12.09.2023 23:01

Jest okazja aby zadać kilka pytań dotyczących nie tylko Bemowa, na przykład po jakie licho tworzy się plany miejscowe, w ktorych nakazuje się tworzenie określonej ilosci miejsc parkingowych skoro nie ma obowiązku zakupu tych miejsc przez mieszkańców osiedli. Przykładem choćby osiedla JW Construction przy Coopera, gdzie wiele miejsc nie zostało wykupionych od ponad 14 lat a pojazdy stoją na ulicy blokując ruch. Deweloperzy, mając swoje doświadczenia, planują niekiedy miejsca postojowe, które jednocześnie tworzyć mają powierzchnie biologicznie czynne, czyli pozostają nieużyteczne jako miejsca postojowe.
Inna sprawa, to funkcjonowanie Straży Miejskiej, zwłaszcza w temacie parkujących nieprawidłowo pojazdów. Zmiany wymaga koncepcja działania, prośba o interwencję wymaga wielogodzinnego oczekiwania, o ile nie dodzwonimy się do Straży Gminnej w Babicach, lub braku jakiejkolwiek interwencji. W moim przekonaniu Straż Miejska powinna interweniować w każdym napotkanym przypadku nieprawidłowego parkowania, wtedy kierowcy nie mogli by czuć się bezkarni. A może model z Tokio rodem, gdzie ktoś nie posiadający miejsca do parkowania nie zarejestruje swojego samochodu.
I jeszcze jeden drobiazg. Poprzednie władze Bemowa nabyły teren pod budowę szkoły, przedszkola i żłobka przy Szeligowskiej, co było inwestycją perspektywistyczna ale w na przyszłe dziesięciolecie. Teraz szkoła potrzebna jest tam, gdzie są uczniowie czyli w okolicy Batalionów Chłopskich. Tak się składa, że jest jeszcze i będzie aktualna do nabycia do końca tego roku ostatnia w tym obszarze działka nadająca się idealnie pod szkołę. Czy władze miasta skorzystają z tej szansy?

# Qwerty.

13.09.2023 03:36

Szkoda czasu...

# Dean

13.09.2023 10:34

Czy tu sami P****** się wypowiadają? Aby tylko dowalic. Ludzie, opamietajcie się .

REKLAMA

# Tylko 5+3

13.09.2023 10:52

Jak stare baby. Odważni na forum, ale iść i zapytać, to już gacie pełne g.... Nie podoba się wam na Bemowie, w Warszawie, nikt was tu nie trzyma. Wracajcie tam skąd żeście przyśli.

# Tylko 5+3

13.09.2023 10:54

#Qwerty. napisał(a) 13.09.2023 03:36
Szkoda czasu...
Poleż, obal piwko, zapal fajkę. Samo się zrobi.

# Wkrótce wyjeżdżam

13.09.2023 11:08

#Tylko 5+3 napisał(a) 13.09.2023 10:52
Jak stare baby. Odważni na forum, ale iść i zapytać, to już gacie pełne g.... Nie podoba się wam na Bemowie, w Warszawie, nikt was tu nie trzyma. Wracajcie tam skąd żeście przyśli.

Mieszkam w Wawie od urodzenia. Moi rodzice i dziadkowie też. Niedawno podjąłem decyzję, że się stąd wynoszę. Im dłużej rządzi Platforma, aktywiści i Trzaskowski, tym coraz bardziej nie jest to moje miasto. Zwężanie ulic, sadzenie drzewek w miejscu dawno temu zaplanowanej linii tramwajowej (jej projekt w koszu), rezygnowanie z budowy ważnych dróg (obwodnica Pragi, most Krasińskiego, trasa mostu Północnego, most Na Zaporze itd), wiecznie przepełnione szkoły, komunikacja miejska dobra tylko w Śródmieściu, likwidowanie miejsc parkingowych i utrudnianie życia kierowcom, bezmyśle i bezrefleksyjne poddawanie się ekotrendom UE, straż miejska jako służba represyjna wobec mieszkańców. Tu się urodziłem i wychowałem, ale to już nie jest moja Warszawa.

REKLAMA

# jkk

16.09.2023 10:23

Porozmawialiśmy? Nie wszyscy mogli być na spotkaniu. Jak widać, nie było też nikogo z redakcji...

# Qwerty.

16.09.2023 18:33

#Tylko 5+3
Po co te złośliwości? Nie jestem naiwny, ale może się mylę. Napisz , cóż wynikło z tego spotkania. Tylko bez "lania wody". Konkrety poproszę.

# elegancik

18.09.2023 20:20

Brak oświetlenia na wielu, w zasadzie: większości chodników! Od jesieni jest czarno jak w doopie murzyna!
Wszechobecna samochodoza, dwupasmowe arterie przez dzielnicę, miejskie autostrady zachęcające do jazdy grubo powyżej ograniczenia! Na Pełczyńskiego należałoby zlikwidować wszyskie miejsc postojowe i postwić na ruch pieszy z komunikacją.

REKLAMA

# zJelonek

23.09.2023 22:07

Jak ktos narzeka na Prezydenta Trzaskowskiego niech na chwile sobie wyobrazi Patryka Jakiego w tej roli.
Odczeka chwilke,... pomysli ..., a potem na pewno przestanie narzekac:) pozdrawiam Całe Kochane Bemowo.

# kali444

25.09.2023 18:56

trzeba to scierwo zutylizowac

# Madbutcher

26.09.2023 07:20

#zJelonek napisał(a) 23.09.2023 22:07
Jak ktos narzeka na Prezydenta Trzaskowskiego niech na chwile sobie wyobrazi Patryka Jakiego w tej roli.
Odczeka chwilke,... pomysli ..., a potem na pewno przestanie narzekac:) pozdrawiam Całe Kochane Bemowo.
A jak ktoś narzeka na PiSowskią Polskę, to niech sobie wyobrazi Koreę Północną. Odczeka chwilke,... pomysli ..., a potem na pewno przestanie narzekac:) pozdrawiam Całą Kochaną Polskę.

REKLAMA

# dinks

27.09.2023 17:49

> Jak ktos narzeka na Prezydenta Trzaskowskiego niech na chwile sobie wyobrazi Patryka Jakiego w tej roli.
Przedawkowałeś TokFM i TVN
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy