REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

różne

 

Progresja dostosuje harmonogram prób do... pogrzebów. Co jeszcze obiecano mieszkańcom?

  2 października 2022

Progresja dostosuje harmonogram prób do... pogrzebów. Co jeszcze obiecano mieszkańcom?
źródło: Facebook / Letnia Scena Progresji - Gramy DoWoli

Jak przekonują władze dzielnicy, przedstawiciele klubu Progresja wywiązali się ze swojej umowy z mieszkańcami. Plenerowe koncerty na "Letniej Scenie Progresji" są cichsze i mniej uciążliwe. Jednak nie wszyscy mieszkańcy się z tym zgadzają.

REKLAMA

Ponieważ plenerowe koncerty to utrapienie dla wielu mieszkańców Ulrychowa, Odolan i Jelonek, w wolskim magistracie odbyło się drugie spotkanie w sprawie nadmiernego hałasu płynącego z "Letniej Sceny Progresji" przy ul. Fort Wola.

Pomiary nie wykazały przekroczenia norm hałasu

Podczas spotkania wszyscy zgodzili się z tym, że od ostatniego spotkania koncerty są cichsze.

Potwierdziły to również badania poziomu hałasu. - Zleciliśmy trzy niezależne pomiary, które wykazały, że w dwóch przypadkach nie ma przekroczeń norm hałasu, a w trzecim są one śladowe, bo wyniki przekraczają granice o maksymalnie 0,7 decybeli - poinformował Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Co ważne, część badań przeprowadzono w mieszkaniach skarżących się mieszkańców.

Progresja chce zbudować "narzędzia komunikacji z mieszkańcami"

Część mieszkańców zwracała uwagę, że choć normy hałasu nie są przekroczone, to koncerty są nadal uciążliwe. Przedstawiciele klubu zapowiedzieli, że ze względu na subiektywność odczuć sąsiadów, postarają się zbudować "narzędzia komunikacji z mieszkańcami", by znaleźć rozwiązanie dające jednej stronie komfort, a drugiej kontynuowanie działalności.

- Będziemy też chcieli nawiązać bezpośredni kontakt z mieszkańcami i zbudować coś na wzór "kodeksu dobrych praktyk", który powstał w obliczu podobnych kłopotów na Powiślu. Pomóc w tym mają wydarzenia dla mieszkańców, które planujemy zorganizować w przyszłym roku - zapowiada Marek Laskowski, prezes klubu Progresja.

Dostosują harmonogram prób do... pogrzebów

- Obie strony tego sporu mają swoje racje. Mieszkańcom należy się prawo do komfortowego życia, z drugiej strony wielu mieszkańcom trudno sobie wyobrazić, że takie miejsce jak Progresja miałoby zniknąć. Dlatego musimy zrobić wszystko, by pogodzić te interesy - mówiła radna Woli Anna Rudziak-Tałałaj.

Władze Woli zapowiedziały, że badania hałasu będą kontynuowane wyrywkowo, aby motywacja do kontrolowania poziomu hałasu nie zmalała. Podczas spotkania padło również zapewnienie, że przedstawiciele klubu dostosują harmonogram prób do terminów pogrzebów, aby nie zagłuszać ceremonii. W sąsiedztwie Progresji są dwa cmentarze: Mariawicki i Wolski.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA