REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Problem na warszawskich budowach. Czym jest wilgoć technologiczna?

Problem na warszawskich budowach. Czym jest wilgoć technologiczna?

Warszawa to miasto, w którym nieustannie realizowane są kolejne inwestycje budowlane. Ponieważ zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest ogromne, budynki powstają bardzo szybko. Żeby można było przeprowadzić ewentualny remont, trzeba najpierw dokładnie osuszyć budynek, pozbywając się tzw. wilgoci technologicznej.

Wilgoć technologiczna

Proces naturalnego schnięcia murów budynków jest dość powolny. Wilgoć technologiczna powstaje podczas wytwarzania materiałów konstrukcyjnych, np. cegieł, a także podczas kładzenia tynków i zapraw. Okazuje się, że naturalne schnięcie budynków w naszym klimacie może trwać nawet trzy lata.

Większość właścicieli nie pamięta o osuszeniu budynku tuż po jego powstaniu i zaczyna prace remontowe na wilgotnych murach. To skutkuje pojawianiem się zniekształceń, odchodzeniem tynków i farb, a nawet grzybów i pleśni.

Osuszanie budynków z wilgoci technologicznej

Wilgoć technologiczna powinna zostać usunięta w profesjonalny sposób przez odpowiednich fachowców, dzięki czemu mury mogą być suche nawet w dwa tygodnie. Dokładne osuszenie znacznie wpłynie na późniejszy komfort użytkowników pomieszczeń.

Przykładem firmy skutecznie usuwającej wilgoć z budynków jest Dryfast. To zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy w ofercie mają osuszanie budynków w Warszawie, ale też inne usługi, jak np. lokalizację wycieków w Warszawie. Firma działa na terenie całego województwa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fachowców?

Podczas wybierania firmy, która zajmie się osuszaniem wilgoci technologicznej w naszym mieszkaniu, domu, biurze lub innym budynku, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy zapoznać się dokładnie z ofertą, by wiedzieć, jakie działania wchodzą w jej zakres oraz jaki jest koszt poszczególnych usług. Kolejnymi czynnikami, na które warto zwrócić uwagę są doświadczenie poszczególnych firm, metody pracy, sprzęt, z jakiego korzystają fachowcy oraz przewidywany czas zakończenia prac. Nie zapomnijmy też o dokładnym zorientowaniu się wśród opinii wystawianych na temat usług firmy. Klienci chętnie polecają firmy godne zaufania.

Chociaż proces osuszania budynków z wilgoci technologicznej jest czasami pomijany, pozwala on zapewnić komfort korzystania z pomieszczeń, a także zaoszczędzić koszty związane z nadchodzącymi naprawami.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA