REKLAMA

Artykuł partnerski

Pożyczka dla emeryta w Warszawie - jakie warunki trzeba spełnić

Pożyczka dla emeryta w Warszawie - jakie warunki trzeba spełnić

Na jesieni życia, gdy już nie osiąga się dochodów, a emerytura nie jest wysoka, wiele osób poszukuje dodatkowego źródła gotówki. Aby załatać domowy budżet czy pozyskać pieniądze na jakiś większy wydatek, można zdecydować się na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki. Czy jednak wiek emerytalny nie jest w tym przypadku poważnym ograniczeniem? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, zastanawiając się, gdzie i jak seniorzy z Warszawy mogą pożyczyć pieniądze.

Osoby starsze jako klienci banków

Z perspektywy interesów banków emeryci są szczególną grupą. Z jednej strony otrzymują regularne emerytury czy renty, których nikt nie może odebrać, co przemawia na ich korzyść, a z drugiej z uwagi na swój wiek pożyczanie im pieniędzy wiąże się z dużym ryzykiem. Z tego względu wiele banków z siedzibą w Warszawie nakłada ograniczenia wiekowe, z góry wykluczając z grupy potencjalnych klientów osoby przekraczająca określony limit.

W zależności od banku limit wynosi z reguły od 60 do 75 lat, co oznacza, że każdy, kto jest starszy, nie ma szans na otrzymanie kredytu, nawet jeśli osiąga bardzo wysokie dochody. Dokładne limity wieku obowiązujące w poszczególnych ofertach można sprawdzić w zestawieniu kredytów dla emerytów dostępnym pod adresem https://sowafinansowa.pl/artykuly/kredyt-dla-emeryta/.

Jednocześnie należy pamiętać, że nawet jeśli osoba starsza spełnia warunek wiekowy i nie przekracza określonego limitu, nie oznacza to automatycznie, że otrzyma dostęp do środków z banku. Każdy klient jest bowiem standardowo weryfikowany pod kątem zdolności i wiarygodności kredytowej, przy czym im starszym się jest, tym większe są wymagania ze względu na rosnące wraz z wiekiem ryzyko śmierci.

Specjalne oferty dla seniorów

Czy to oznacza, że osoby w wieku powyżej 75 lat lub przekraczające inny limit ustalony w danym banku nie mają szans na otrzymanie kredytu? Niezupełnie, ponieważ w wielu placówkach w Warszawie można liczyć na oferty przygotowane specjalnie dla seniorów, w ramach których obowiązują inne wymagania niż w przypadku standardowych kredytów. Jeśli jednak kolejne banki odrzucają wnioski o przyznanie nawet takiego kredytu, emeryt może jeszcze skierować się do jednej z wielu firm pożyczkowych działających na terenie Warszawy.

Pojawia się jednak pytanie, czy przedsiębiorstwa finansowe z sektora pozabankowego nie stosują tych samych ograniczeń wiekowych wiele banków? Odpowiedź brzmi: nie zawsze, ponieważ niektóre firmy nie nakładają tego rodzaju limitów i każdy wniosek rozpatrują w sposób indywidualny. Nie oznacza to jednocześnie, że wiek nie stanowi ważnego czynnika decydującego o przyznaniu pożyczki, bo tak jest w rzeczywistości, tzn. emeryci są traktowani nieco surowiej niż osoby młode.

Niewątpliwą zaletą pożyczek jest łatwy dostęp do środków i duża elastyczność. Ponadto wymagania są znacznie mniejsze niż w przypadku kredytów bankowych, a czas rozpatrzenia wniosku znacznie krótszy. Niektóre oferty są przyznawane nawet bez weryfikacji sytuacji finansowej potencjalnego klienta i wymagają jedynie sporządzenia oświadczenia o dochodach. Ma to jednak swoją cenę, ponieważ pożyczki z sektora pozabankowego są droższe niż kredyty bankowe, a oferowane w ich ramach kwoty mniejsze.

Wiele aktualnych ofert pożyczek znajdziesz pod adresem https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/. Każda z nich została dokładnie opisana, a znajdujące się przy poszczególnych produktach informacje obejmują również wymagany wiek klienta. Przy wyborze oferty zwracaj uwagę także na RRSO, możliwy termin spłaty i wysokość dostępnej kwoty.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA