REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

nowe miejsca

 

Powstało Polsko-Ukraińskie Centrum Wolska. Czym się zajmuje?

  13 maja 2022

Powstało Polsko-Ukraińskie Centrum Wolska. Czym się zajmuje?
źródło: UD Wola

W centrum Woli wystartował kolejny dom kultury. Zaprasza uchodźców z Ukrainy i warszawiaków m.in. na bezpłatne zajęcia artystyczne.

REKLAMA

Polsko-Ukraińskie Centrum Wolska działa przy Wolskiej 46/48, w pobliżu skrzyżowania z Działdowską i stacji metra Płocka. Według zapowiedzi Wolskiego Centrum Kultury jest to miejsce "otwarte na uchodźców, ale i wszystkich mieszkańców Woli niezależnie od pochodzenia czy statusu społecznego".

REKLAMA

Nowy dom kultury

- Nasze Miejsce Aktywności Lokalnej funkcjonuje jako punkt informacyjny - mówi Krzysztof Mikołajewski, dyrektor WCK. - Mieszkańcy i uchodźcy mogą realizować tutaj także własne pomysły czy projekty oraz wziąć udział w bezpłatnych zajęciach artystycznych. Dostępne są sale zabaw i miejsce na warsztaty dla kucharzy amatorów.

Polsko-Ukraińskie Centrum Wolska powstało we współpracy z Akademią Ekonomiczną-Humanistyczną a wyposażenie pomieszczeń dostarczyły IKEA, Castorama i Wola Park. W ofercie znajdują się dyżury prawne i psychologiczne dla osób dotkniętych wojną rosyjsko-ukraińską, pomoc w zakresie tłumaczenia dokumentów oraz załatwiania spraw urzędowych, pomoc w wyszukiwaniu kontaktów do instytucji pomocowych i charytatywnych, stanowiska komputerowe z językiem ukraińskim oraz działania animacyjne i edukacyjne dla dzieci i dorosłych.

REKLAMA

Pomoc dla Ukraińców

- Goście do dyspozycji mają kafejkę internetową oraz kąt do pracy biurowej - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski. - Wszystko to ze wsparciem językowym zatrudnionych pracowników, którzy pomagają wypełnić np. dokumenty czy wyszukać odpowiednie instytucje świadczące pomoc.

Wykaz dyżurów radców prawnych i psychologów oraz więcej informacji można znaleźć na stronie wck-wola.pl/ukraina

(dg)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (1)

# Grfxe

14.05.2022 17:26

Gdzie można wnioskować o obywatelstwo ukraińskie? Polak we własnym kraju jest obywatelem drugiej kategorii.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA