REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

zdrowie

 

Porodówka w Międzylesiu zmieniła się nie do poznania. Ruszyła współpraca z UKSW

  4 kwietnia 2022

Porodówka w Międzylesiu zmieniła się nie do poznania. Ruszyła współpraca z UKSW
TuStolica.pl

Międzyleski Szpital Specjalistyczny udostępni studentom UKSW pracownie i sprzęt medyczny. To wynik umowy zawartej pomiędzy obiema placówkami. W szpitalu została właśnie otwarta Katedra Ginekologii i Położnictwa.

REKLAMA

Dotychczasowe sale porodowe zmieniły się nie do poznania w nowoczesne, przyjazne i w pełni wyposażone przestrzenie. Nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego to kolejny etap rozwoju oddziału.

REKLAMA

Zmiany w międzyleskim szpitalu

- To milowy krok, który pozwala na rozwój naszego szpitala nie tylko w zakresie świadczonych usług, ale także dydaktycznym pracowników medycznych. Ten oddział jest do tego doskonale przygotowany. Zarówno pani profesor Ewa Barcz, jak i cały zespół, są bardzo zainteresowani pracą dydaktyczną. Dajemy studentom dostęp do całej naszej infrastruktury i sprzętu, a sami zyskujemy możliwość poszerzania wiedzy i rozwoju - zauważa dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego Jarosław Rosłon.

Studenci UKSW będą mogli korzystać z infrastruktury szpitala oraz aparatury medycznej, sprzętu medycznego i wyposażenia techniczno-biurowego. Na potrzeby realizacji umowy, na bazie istniejących w placówce komórek organizacyjnych uczelnia utworzyła jednostki organizacyjne Instytutu Nauk Medycznych Wydziału Medycznego. Są to: Katedra Ginekologii i Położnictwa, Katedra Chirurgii, Katedra Urologii, I Zakład Chorób Wewnętrznych oraz zakłady Neurologii, Dermatologii, Okulistyki, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Patomorfologii.

REKLAMA

UKSW współpracuje ze szpitalem

- Dzięki naszej współpracy z UKSW studenci będą u nas odbywali zajęcia dydaktyczne w formie seminariów i ćwiczeń. Jednym słowem będziemy kształcić nowe pokolenie lekarzy. Dla nas to duże wyzwanie i przede wszystkim motywacja do poszerzania wiedzy, żeby być na bieżąco z różnymi rozwiązaniami i znać odpowiedzi na trudne pytania - mówi kierownik katedry prof. Ewa Barcz.

(jr)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.

Porodówka w Międzylesiu zmieniła się nie do poznania. Ruszyła współpraca z UKSW
materiały prasowe
 

Komentarze (1)

# nie jest cacy

05.04.2022 12:39

Moja synowa rodziła tam w lutym i ma zupełnie odmienne zdanie. Owszem, sale są wyposażone na nowo, był remont itd., ale co do reszty, to tragedia. Brak środków opatrunkowych i higienicznych, których kobieta w okresie okołoporodowym najbardziej potrzebuje. Nie ma pościeli, nawet prześcieradeł, wszystko trzeba mieć własne, żeby nie leżeć na gołym łóżku. Zrobiła zdjęcia, bo nie chciałam uwierzyć, że jest gorzej niż w latach 80/90, kiedy ja sama rodziłam w tym szpitalu i był prawdziwy kryzys. Wtedy był to szpital kolejowy i pacjentki spoza resortu szukały znajomości, by w nim rodzić. Zachwytów nie było, ale była pościel i nie brakowało prostych środków higienicznych. Środki czystości miało się własne. Teraz, nieprzygotowana zupełnie na TAKIE braki dziewczyna została z gołym łóżkiem, które przykryła dziecięcym, czyli małym podkładem, bo akurat wpadła na pomysł, by mieć takie ze sobą na wszelki wypadek. Dodam, że wejść do szpitala nie było, bo kowid i dopiero po porodzie pozwolono mężowi donieść to i owo. Co do opieki też miała zastrzeżenia, ale przetrwała te kilka dni. Więc nie ma czym się zachwycać, trzeba o tym głośno mówić.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA