REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Plaża Romantyczna: nowych inwestycji nie będzie

  26 maja 2022

Plaża Romantyczna: nowych inwestycji nie będzie
źródło: Facebook/Plaża Romantyczna Wawer

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego padły trzy propozycje zmian na plaży przy Rychnowskiej. Urzędnicy nie dopuścili do głosowania żadnej z nich. Dlaczego?

REKLAMA

Tuż obok plaży Romantycznej, przy skrzyżowaniu Rychnowskiej z Romantyczną, mógł pojawić się ogólnodostępny defibrylator AED. August Borowski zaproponował zakup urządzenia za 10 tys. zł, ale urzędnicy "uwalili" projekt z powodu...

niepoprawnie wypełnionej listy poparcia i braku podpisu.

- Banalne, prawda? Nie dla urzędników, dla nich wszystko w papierach musi się zgadzać. Ciekawe, czy komuś w ratuszu zrobi się chociaż przykro, kiedy okaże się, że taki sprzęt na miejscu mógłby uratować komuś życie, kiedy zdarzy się taka sytuacja - komentuje jeden z mieszkańców.

REKLAMA

Jerzyki nie dały gwarancji

Radna Marta Turska zaproponowała projekt typowo ekologiczny: postawienie na plaży przy Rychnowskiej wieży dla jerzyków. Jak przekonuje, ptaki zadbałyby o komfort wypoczywających plażowiczów, ponieważ tylko jeden osobnik jest w stanie w ciągu dnia zjeść około 10 tysięcy owadów latających, jak meszki, komary i muszki. Projekt za 60 tys. zł przewidywał instalację około 100 budek lęgowych usytuowanych na wieży o wysokości około 8 metrów. Jerzyki mogłyby nowe "osiedle" nad Wisłą zasiedlić w ciągu kilku lat. Decyzją urzędników nie zasiedlą.

Powód? Obszar, na którym planowane jest przedsięwzięcie, jest objęty gwarancją po niedawnej "rewitalizacji". Drugi powód to konieczność zdobycia wielu zezwoleń, przez co projekt może być nie do wykonania w ciągu jednego roku budżetowego. Kolejną wymówką jest to, że to teren zalewowy. Nie przeszkadzało to jednak we wcześniejszym inwestowaniu w plażę. Ostatni powód jest kuriozalny: brak gwarancji, że jerzyki zasiedlą wieżę.

REKLAMA

"Nieplac" nie przeszedł

- Tor wodny, koła młyńskie, tamy oraz kaskady na plaży Romantycznej? To wszystko jest możliwe! Na "nieplacu" zabaw nie może zabraknąć również miniparku linowego, huśtawek, zjeżdżalni, czy wielkiej piaskownicy - przekonywała do swojego kolejnego projektu radna Turska.

"Nieplac zabaw" byłoby to miejsce, w którym dzieci bawią się, uczą, współpracują, rozwijają swoją kreatywność i odpoczywają. Co na to urzędnicy? Nie można prowadzić kolejnej inwestycji na działce zgłoszonej do projektu ze względu na ryzyko utraty gwarancji po wcześniejszej rewitalizacji plaży. Gwarancja obowiązuje do 1 września 2024 roku.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Errrrr

30.05.2022 11:56

Jerzyki nie gnieżdżą się w takich miejscach, litości. Równie dobrze można by ustawić budki dla słoni.

# nick podpis

06.06.2022 18:56

Co za smutne czasy - dawne miejsce schadzek homoseksualistów główną atrakcją dzielnicy :( ...a las żną bo zasłania widok na bloki :(
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA