REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Paczkowska bez aut? Wypowiedziało się... 50 osób

  10 listopada 2021

Paczkowska bez aut? Wypowiedziało się... 50 osób
źródło: UD Wawer

Podczas konsultacji dotyczących ulicy w pobliżu stacji kolejowej Anin udało się zebrać opinie nielicznych mieszkańców. Uwagi można przesyłać jeszcze do poniedziałku.

REKLAMA

Do tej pory teren przy Paczkowskiej był w większości niezagospodarowany, a jego część wykorzystywano do parkowania samochodów, co - według wawerskiego ratusza - stanowiło zagrożenie dla dzieci. W ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego powstał pumptrack. Zagospodarowanie pozostałej części terenu poprzedziły konsultacje.

REKLAMA

Konsultacje w sprawie Paczkowskiej

Formalnie konsultacje trwają do 15 listopada, ale... już teraz poznaliśmy koncepcję zagospodarowania terenu. Jak wynika z opublikowanej przez wawerski samorząd prezentacji, urzędnicy nie wiedzą, ile dokładnie osób wypowiedziało się do tej pory. Znajdują się w nim mało precyzyjne informacje: "kilkanaście osób na każdym z trzech spotkań, ponad 20 osób uczestniczyło w wizji lokalnej, kilkanaście uwag przesłanych mailem, ponad 50 wypełnionych formularzy".

- Kwestie dyskusyjne, co do których była rozbieżność zdań: usunięcie parkingu przy Mrówczej (uciążliwość parkowania przez pracowników Mercedesa), powiększenie strefy rekreacji (park, siłownia), w tym zrobienie placu zabaw dla dzieci, integracja społeczności przez zlokalizowanie sceny, targ staroci, bazaru sobotniego, zlokalizowanie wybiegu dla psów versus zakaz wyprowadzania psów (brudzenie terenu) - czytamy w prezentacji.

REKLAMA

Paczkowska - co się zmieni?

Konsultacje jeszcze się nie zakończyły, ale już ustalono, że ulica ma mieć charakter pieszo-rowerowy, przyjęte rozwiązania projektowe powinny sprzyjać "spokojnej rekreacji" a przestrzeń przy pumptracku powinna zostać zorganizowana tak, by nie był on uciążliwy. Projektanci uwzględnili również dodanie ławek, koszy na śmieci i drewnianych elementów mogących służyć do zabawy.

- Przede wszystkim zapewniono w projekcie poprawę bezpieczeństwa, czyli montaż oświetlenia parkowego, stworzenie parkingu i nasadzenia ograniczające wjazd samochodów na tereny zielone - mówi wiceburmistrz Leszek Baraniewski.

Do 15 listopada można przesyłać uwagi na adres wawer.konsultacje@um.warszawa.pl. Prezentacja z projektem dostępna jest na stronie wawer.um.warszawa.pl.

(dg)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Moryc

10.11.2021 16:45

Ok a ile osób powinno się wypowiedzieć żeby nie było zdziwienia? Sadul to 2000 pełnoletnich, przy omawianym kawałku Paczkowskiej (połowa od Pomiechowskiej) mieszka pewnie z 50 osób właśnie. Polski lud mało jest wyrobiony w kwestiach konsultacyjnych - a poza tym dlaczego o Paczkowskiej mieliby sie wypowiadać mieszkańcy np. Marysina czy Zerzenia - ?
Koncepcja wyszła fajne, bez przelotu do Mrowczej, park angielski - https://bit.ly/31OrFh4 - przypudrowanie pumprack'a :)

# Kevin

20.11.2021 22:28

A tu widzę że w warszawskich - w skali miasta (!) - konsultacji na temat sportu wzieły udział 63 osoby ...
https://bit.ly/3qT3zMr
No to na tym tle Paczkowska i 50 osób to szaleństwo frekwencyjne.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA