REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Ostatnie tygodnie handlu. Tesco na Górczewskiej zostanie zamknięte w lutym
REKLAMA

Ostatnie tygodnie handlu. Tesco na Górczewskiej zostanie zamknięte w lutym

Według informacji portalu "Wiadomości Handlowe" przed nami ostatnie tygodnie działalności hipermarketu przy projektowanej stacji metra Lazurowa.

REKLAMA

Metrem na Bemowo. Brakuje pieniędzy na parkingi P+R
Metrem na Bemowo. Brakuje pieniędzy na parkingi P+R Bez dużych parkingów przy Górczewskiej i Połczyńskiej podziemna kolej na Bemowo będzie półproduktem. Jelonki i Górce mogą zostać "zalane" autami spoza Warszawy. Tymczasem Rada Warszawy wciąż nie przeznaczyła...
czytaj
Po wielu miesiącach oczekiwania poznaliśmy datę zamknięcia Tesco przy Górczewskiej. Jak podają "Wiadomości Handlowe", hipermarket zakończy działalność w poniedziałek 8 lutego.REKLAMA

Co zamiast Tesco na Górczewskiej?

W czerwcu ubiegłego roku okazało się, że 301 działających w Polsce marketów i hipermarketów brytyjskiej sieci zostanie zakupionych przez duńską grupę Salling i przemianowanych na Netto. Ogromna transakcja nie objęła m.in. sklepu przy Górczewskiej. Mieszkańcy i samorządowcy podejrzewają, że 6,5 hektara między Górczewską a Pełczyńskiego wkrótce trafi w ręce dewelopera.

Póki co zapewne powtórzy się jednak historia z Połczyńskiej: hipermarket zostanie zamknięty, ale towarzyszące mu sklepy i punkty usługowe pozostaną czynne na tyle, na ile pozwolą rządowe zakazy. Przy Górczewskiej działają dziś m.in. Jysk, MediaMarkt, CCC, Black Red White czy Komfort. Na działce należącej do centrum handlowego znajdują się również: stacja benzynowa i dwa biurowce.REKLAMA

Metro przyciąga inwestycje

Ponieważ teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, w dalszej przyszłości prawdopodobnie będzie nim zainteresowany któryś z dużych deweloperów. W najbardziej prawdopodobnym scenariuszu w miejscu centrum handlowego powstanie kwartał mieszkań, biur i sklepów, a także - zgodnie z aktualną modą - publicznych placów i skwerów.

Za przykład może posłużyć inwestycja planowana przy Wołoskiej, naprzeciwko Galerii Mokotów. Na terenie o powierzchni 4,7 hektara deweloper zamierza zbudować siedem budynków mieszkalnych, jeden z lokalami wyłącznie na wynajem oraz szkołę podstawową dla 250 dzieci, którą przekaże na własność samorządowi.

(dg)REKLAMA


  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij14.01.2021 20:39 #Jelonkowy
Znowu lobbing na rzecz deweloperów na stronach tustolica.pl. Z drugiej strony, jak nisko musiały upaść władze miasta, skoro deweloprzy budują szkoły i oddają je miastu. Ogon macha psem.
14.01.2021 20:55 #Jan
Szkoda tego miejsca. Nie jest za duże, nie jest za małe. Wszystko było blisko i nie było konieczności jeżdżenia do większych molochów. Oby przetrwało.
15.01.2021 08:47 #Yssss
Bardzo szkoda,dobre miejsce na zakupy,stacja benzynowa.Dlaczego miasto pozwala na taki chaos? Ile można budować apartamentowców bez opamiętania?
15.01.2021 08:58 #smutne_bemowo
Kolejny deweloper, bosko, zabudować i zabetonować całe Bemowo, brak jakiejkolwiek organizacji, każdy myśli tylko o kasie by do portfela wpadła a nie o ludziach - taki świat - wstydźcie się ludzie
15.01.2021 09:35 #Czumiak
Oddanie tego terenu deweloperom w tak mega zakorkowanym miejscu jakim jest ulica Pełczyńskiego to jest zwykle sqwysynstwo! Gdy powstanie tu jeszcze zabudowa jak pobliski moloch jw. construction to będa korki dzień i noc a stężenie ludzi na metr kwadratowy przekroczy wszelkie normy. Już teraz ( przed pseudo pandemia) byl na przystankach tłok o 6. 30 rano, gdy dojdzie dodatkowe tysiąc mieszkań czyli średnio 2500 osób to będzie makabra dla wszystkich
15.01.2021 09:41 #zwykły kibol
#Czumiak napisał(a) 15.01.2021 09:35

Oddanie tego terenu deweloperom w tak mega zakorkowanym miejscu jakim jest ulica Pełczyńskiego to jest zwykle sqwysynstwo!
A odpowiedz sobie na pytanie: gdzie budować nowe mieszkania, jeśli nie tuż obok stacji metra? Czy nowe bloki przy metrze wygenerują korki? A może lepiej niech ci ludzie zamieszkają 3 km od stacji i dojeżdżają do niej samochodami?
15.01.2021 10:25 #Merlin
Ostatnim dniem handlu w Tesco na Górczewskiej to 6 lutego. To tak mało istotne
15.01.2021 11:12 #Z Górc
Jak nie będzie przepisów, które uregulują jak ten teren powinien wyglądać, to deweloperzy zbudują kolejnego ogrodzonego molocha bez trawników i zieleni, albo jedynie z krzakami i drzewami w donicach. Nie powstanie żaden skwer, a jedynie lokale usługowe na parterze od strony ulicy.
15.01.2021 12:19 #kikio
Kto zarządza tą dzielnica? Przecież to jest skandal, tam się już teraz nie da żyć
15.01.2021 12:20 #NONI
Oby ten teren nie dostał się w ręce JW. Wiadomo jak oni budują. Mordory bez opamiętania, oby jak najwięcej naiwnych upchnąć w 1 miejscu, zero placów zabaw i zero zieleni
REKLAMA
15.01.2021 12:23 #Presz z deweloperką
Na pewno dostanie to jakiś developer, za duża kasa wchodzi w grę.
Oby jeszcze tam zbudowali jakieś niskie bloki i zostawili trochę przestrzeni, jakieś szerokie przejście z Pełczyńskiego do Górczewskiej..... ale znając naszych urzędasów to pozwolą zabudować tę działkę tak, że się kija nie wciśnie. Kiepska dzielnia do mieszkania się robi
15.01.2021 12:26 #OMG
Jeśli zabudują ten teren kolejnymi blokami to trzeba będzie pamiętać o tym przy następnych wyborach.
Co zrobili rządzący dzielnicą, żeby temu zapobiec? Od lat nie ma dla tego terenu planu zagospodarowania i nikt się tą sprawą nie zajął
15.01.2021 12:33 #Ziomek
Bardzo dobrze, że Tesco się kończy bo zawsze wokół każdego sklepu zbierała się śmietanka menelstwa i złodziejstwa. Kilka bloków i skwer z placem zabaw może odmieni obraz wielkiego betonowego parkingu i uduszonej gęsta zabudową ul. Pelczynskiego.
15.01.2021 12:39 #Pedał
Ludzie z pelczynskiego niech lepiej bawią się z dziećmi i psami na swoich osiedlach A nie chodzą i niszczą inne! Niech powstanie blok, wspaniałe jest to że Tesco upadło
15.01.2021 13:27 #emeryt
#kikio napisał(a) 15.01.2021 12:19

Kto zarządza tą dzielnica? Przecież to jest skandal, tam się już teraz nie da żyć
Zarządzają ci którzy uzyskali większość w demokratycznych wyborach/
A że "Ponieważ teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego" bo tak im jest na rękę...
15.01.2021 14:39 #PuchatekKuba
Na dniach rusza budowa bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Północ.ul.Pełczyńskiego 30. 189 nowych mieszkań. Ostatni wolny skrawek zielni będzie zalany betonem. Mieszkanie tam to horror.
15.01.2021 16:01 #lideksynubeka
Ma Pan dokładną informację kiedy rusza ta budowa konkretnie?
15.01.2021 18:19 #masakra
Po jednej stronie Pełćzyńskiego zabudują ostatni skrawej wolnej ziemi TBSami, a po drugiej postawią kolejne gigantyczne blokowisko. Brawo urzedasy bemowskie!!!!!!
15.01.2021 21:22 #Aga Pola
Chyba Ci co tak narzekają, nie mieszkają na Bemowie. Ja mieszkam na ul. Pełczyńskiego i jestem bardzo zadowolona zarówno z zarządzania dzielnicą jak i z miejsca, które wybrałam dla siebie i córki. W miejscu Tesco ma powstać sklep Netto, mam nadzieję, że znajdzie się miejsce dla innych sklepów. Co do budowanego TBS, pobudowany będzie nie na skrawku zieleni tylko na wydeptanym, pełnym błota i chaszczy terenie. Nie jest to żaden skrawek zieleni a drzew na tym terenie jest kilka. Ma powstać bardzo ładne trzy budynki, z garażami podziemnymi i miejscami parkingowymi. Nie molochy tylko trzy zgrabne bloki, które zapełnią teren służący za dziki parking. Ci co tak narzekają, może nie mają pojęcia jak się tu mieszka, bo ani ja ani sąsiedzi nie narzekamy. Mamy świetnie skomunikowane osiedle, w pobliżu metra, autobusów i tramwai, nad stawem Jeziorzec, z teatrem i fajnymi sklepami do okola, w pobliżu lasu i pięknych terenów zielonych. Tu jest bardzo fajnie.
16.01.2021 07:56 #BumperZone
Pelczynskiego...i ta jej wspaniala zabudowa pod korek...patologiczne wjazdy i wyjazdy do Powstancow i Lazurowej...teraz to ulica "zjazdowa" z s8 na kierunek polnocny ;-))
Caly ten teren ma raptem 3 wyjazdy z waskich uliczek...i takie wynalazki jak osiedle Shiraz bez jednego slownie jedndgo miejsca parkingowego ;-)) janusze z wiosek wolacy parkowac na trawniku czy chodniku przy Powstancow 85/87 bo im szkoda na abonament na tesco ;-)) zabudowa calej okolicy jak i projekt zwyczajnie z tylca..skrzyzowania na pelczynskiego sa rozminiete ...przeciwpozarowa/techniczna dojazdowa do Dom dewelopment wzdluz s8 ostatnio straz pozarna zawracala...bidule nie swiadomi parkowania po obu stronach mysleli ze dadza rade wozem ;-))
W urzedzie debilizm, twierdza ze dalej tereny sa zajete pod budowe s8 i sa w zarzadzie GDDKiA ...cyrk
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA