REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

interwencja

 

Oczko wodne przy amfiteatrze w parku Górczewska długo bez wody. Powód?

  28 czerwca 2022

Oczko wodne przy amfiteatrze w parku Górczewska długo bez wody. Powód?
Fot. Marta Sylwestrzak

- Co z oczkiem wodnym przy amfiteatrze w parku Górczewska? Kiedy będzie tam woda? - dopytują mieszkańcy a wraz z nimi miejscowa radna.

REKLAMA

- Pytacie o wodę w parku Górczewska - napisała na Facebooku radna Marta Sylwestrzak. Jak się okazuje, jeszcze w maju wysłała interpelację do władz dzielnicy w tej sprawie. Napisała w niej: - W tym roku miała być woda w oczku wodnym przy budynku amfiteatru.

Wciąż nic się nie dzieje.

Obecnie oczko wodne - przez wielu nazywane też fosą - straszy swoją betonową, pustą niecką. - Co roku była to jakaś atrakcja. Woda zawsze fajnie wygląda, a tu takie coś... Sam beton - żali się jedna z mieszkanek. Radna poprosiła o informację, kiedy pojawi się w zbiorniku woda.

REKLAMA

Woda podmywa fundamenty?

Jak się dowiadujemy z odpowiedzi wiceburmistrza Karola Sobocińskiego, oczko wodne jest zarządzane przez Bemowskie Centrum Kultury, które wykonało ekspertyzę przyszłych skutków rozszczelnionej kanalizacji sanitarnej i deszczowej w budynku amfiteatru. Wykazała ona m.in. potrzebę naprawy niecki w celu wyeliminowania nieszczelności.

- Przy obecnym stanie izolacji zachodzi zagrożenie przeciekania wody do gruntu i podmywania ścian zewnętrznych piwnicy budynku i fundamentów konstrukcji dachu - wyjaśnia wicedyrektor BCK Maria Pszczółkowska. - Oczko wymaga remontu, na który mamy już pieniądze w budżecie dzielnicy. Uruchomienie planowane jest na 2023 rok - informuje Karol Sobociński.

(db)

.
 

Komentarze (8)

# Jelonkowy

28.06.2022 08:41

W amfiteatrze zamknięto publiczną toaletę, z której można było skorzystać, bo ratusz nie poradził sobie z zarządzaniem. Takie mają kompetencje. Zamiast tego są srajbudki. XXI wiek na bemowie w wykonaniu radnych dzielnicy. Jest im wygodniej jak nie ma, albo nie działa, więc wody nie ma i nie będzie.

# Kocur

28.06.2022 09:53

Bo na srajbudkach zarobi zaprzyjaźniona firma, a na publicznych toaletach nikt nie zarobi. Niedługo w metrze zamkną, postawią tojki na słońcu przy każdym wejściu i będzie git. Szczanie pod chmurką mnie, jako żeglarza nie rusza ale w sensie percepcji miasta, nie jest to widok godny pocztówek i ciepłych wspomnień. Pal licho w lato - w zimę gorzej jak liście znikają.
Człowiek planując kilkugodzinny spacer musi niczym właściciel elektryka stacje ładowania, myśleć gdzie po drodze będą krzaczory, bo i na stacjach metra czynne do 22 - potem już się mieszkańcom nie chce przecież. Ostatnio zwiedzałem muranów i trochę woli - powodzenia w okolicach placu europejskiego, jeśli na metrze już nie da rady.

# Wodnik szuwarek

28.06.2022 23:16

Ta woda na Bemowie to jakieś fatum - fontanna przy Radiowej nie czynna ( chociaż radny zanurkował , nadal nie wiem za czyje pieniądze) a teraz fosą też słucha. Nawet nie ma wody żeby grille zgasić , te ochoczo rozstawione przez władze dzielnicy pomimo starań UE o czystość powietrza tlą się do rana

REKLAMA

# on_off

29.06.2022 08:33

Ponad 209 tysięcy złotych rocznie zarabiaja burmistrzyni Bemowa Urszula Kierzkowska - Czyli wiącej niż prezydent miasta... za co ja się pytam?

# pZz

29.06.2022 10:16

@Kocur W Warsaw Spire masz elegancki kibelek z mydlem bananowym ;)

# Przekop Bemowa

29.06.2022 20:20

Najbliższe oczko z wodą jest w Berlinie. I to powinno wystarczyć.

REKLAMA

# Crt

29.06.2022 22:16

Jeśli najelepszą receptą na kaca jest klin, najelepszą receptą na recesje jest fontanna.

# Perskie oko

27.07.2022 07:53

Moja żona ma piękne kakaowe oczko bez kakao tylko z kałem
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA