REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski

 

Nowy plac zabaw i skwer rekreacyjny powstanie na Wiśniewie

  4 sierpnia 2022

Nowy plac zabaw i skwer rekreacyjny powstanie na Wiśniewie
Zielone osiedle przy Fleminga zyska ładny skwer z placem zabaw dla młodszych i starszych
źródło: Facebook / Fleminga @FlemingaResidence Deweloper

Już wkrótce zielony teren na rogu Fleminga i Pułaskiego na Wiśniewie zmieni się nie do poznania. Co powstanie i kiedy?

REKLAMA

Przykład budżetu obywatelskiego pokazuje, że nie musi się udać za pierwszym razem. Nie musi się nawet udać za drugim razem. Adam Kierzkowski odniósł sukces przy trzecim podejściu.

Zaproponował urządzenie placu zabaw i skweru na rogu ulic Fleminga i Pułaskiego.

REKLAMA

Zielony skwer z placem zabaw przy Fleminga

Projekt zakłada zrealizowanie miejsca rekreacji dla osób w różnym wieku na zadrzewionej działce w rejonie skrzyżowania ulic Fleminga i Pułaskiego. W tym miejscu planowane jest stworzenie funkcjonalnego placu zabaw, który jednocześnie będzie zielonym skwerem, na którym mieszkańcy będą mogli odpocząć zarówno aktywnie, jak i w spokojny sposób na ławkach zlokalizowanych pośród zieleni. Cały teren ma około 4,9 tys. m2, zaś obszar placu zabaw będzie obejmował niewielki procent tej powierzchni (maksymalnie 700 m2). Urządzenia rekreacyjne zostaną zlokalizowane w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w istniejącą zieleń. Autor zakłada, że posadzone zostaną nowe byliny i krzewy, które dodatkowo urozmaicą wygląd miejsca.

REKLAMA

Co i kiedy powstanie?

Adam Kierzkowski zaproponował: sześć ławek i dwa kosze na śmieci, zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią, linami, równoważniami, elementami obrotowymi, drabinkami, huśtawkę dla większych dzieci, stół do ping-ponga, hamak dla dorosłych, piaskownicę i huśtawki dla młodszych dzieci (w tym huśtawka równoważna) oraz trzy stojaki na rowery.

Ze względu na brak chodnika po tej stronie ul. Fleminga, na której zlokalizowana jest działka, konieczne jest wyznaczenia przejścia dla pieszych, które połączy istniejący chodnik z terenem rekreacyjnym.

Wokół placu zabaw dla najmłodszych zostanie też zainstalowane niskie ogrodzenie, które ułatwi rodzicom pilnowanie swoich pociech.

Projekt wyceniony na pół miliona złotych poparło ponad 2,1 tysiąca mieszkańców, co oznacza, że inwestycja powinna zostać zrealizowana już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA