REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Nowi i starzy sołtysi w gminie Nadarzyn
REKLAMA

REKLAMA

Nowi i starzy sołtysi w gminie Nadarzyn

Wybory sołtysów i członków rad sołeckich dobiegły końca. W zdecydowanej większości sołectw poznaliśmy już najważniejszych mieszkańców poszczególnych wsi.

REKLAMA

Należy pamiętać, iż na skutek zmian w ordynacji wyborczej o rok wydłużyła się kadencja sołtysa i rad sołeckich - trwa teraz 5 lat. Nie wszędzie w gminie Nadarzyn poznaliśmy nowego sołtysa, gdyż nie wszystkim obecnym skończyła się dotychczasowa kadencja, a niektórzy z nich zostali wybrani całkiem niedawno. Wśród nich są: Mirosław Chruściak - sołtys Parol wybrany 20.09.2016 r., Beata Stępień - sołtys Kajetan wybrana 8.02.2017 r., Krzysztof Burakowski - sołtys Walendowa wybrany 20.03.2017 r., Agnieszka Palmowska, sołtys Rozalina wybrana 30.05.2017 r. i Elżbieta Kościelnicka,sołtys Szamoty wybrana 30.06.2017 r.

Wola Krakowiańska

25 kwietnia odbyły się wybory na sołtysa i rady sołeckiej w Woli Krakowiańskiej. Mieszkańcy jednogłośnie na kolejne pięć lat władzę powierzyli Mirosławowi Piętce. Do rady sołeckiej wybrani zostali: Grzegorz Olczak, Marcin Marczak, Piotr Olczak, Piotr Perzyna i Krzysztof Marczak.

Krakowiany

Dzień później wybory były w sąsiednich Krakowianach. Głosami mieszkańców sołtysem został Maciej Wójtowicz. Skład rady sołeckiej stanowią: Katarzyna Woźniak, Piotr Skrzydlewski, Krzysztof Zientek, Michał Kacperczyk oraz Janina Kolarczyk.

Rusiec

15 kwietnia odbyły się wybory na sołtysa i do rady sołeckiej we wsi Rusiec. Nowym sołtysem została Karolina Piotrowska, członkami rady sołeckiej: Anna Milecka, Agnieszka Śliwińska, Aneta Wrzecionowska, Danuta Cywińska, Tomasz Bęza.

- Karolina Piotrowska jest nowym sołtysem, do tej pory nie pełniła żadnych funkcji społecznych. Na stanowisku zastąpiła Romana Pakułę. Z poprzednią radą sołecką relacje były trudne. Mówiąc ogólnie większość tej rady nie popierała mnie w wyborach. Nie przeszkadzało mi to zrealizować wielu działań dla mieszkańców Ruśca, głównie jeśli chodzi o budowę i utwardzanie dróg gminnych i budowę chodników. Mam nadzieję, że współpraca z obecną panią sołtys i członkami rady będzie oparta na większym zaufaniu - komentuje wójt Dariusz Zwoliński.

Jeszcze w tym roku gmina planuje m.in. utwardzenie destruktem ulicy Słowiczej i Turkusowej, oświetlenie na ul. Środkowej, wykonanie odwodnienia na Agrestowej. - Złożyliśmy do urzędu wojewódzkiego wnioski na dofinansowanie z rządowego programu naprawy dróg lokalnych ulic Głównej (8,7 mln złotych ) i Żwirowej (ok. 3 mln zł) - mówi wójt Zwoliński.

Młochów

Młochów też wybrał swoich przedstawicieli. Funkcję sołtysa mieszkańcy ponownie powierzyli Sławomirowi Kucharskiemu. Skład rady sołeckiej stanowią: Andrzej Jakubowski, Tadeusz Batory, Robert Godula, Edward Wasilewski, Włodzimierz Kowalski i Stanisław Wojciechowski.

- Sołtys Sławomir Kucharski to doświadczony społecznik, zawsze chętnie służy mi radą i pomocą przy rozwiązywaniu niekiedy bardzo złożonych problemów w swojej miejscowości. W Młochowie w tym roku czeka nas utwardzanie destruktem kilku ulic w tym Bielińskiej, przebudowa skrzyżowania ulicy Osiedlowej z Aleją Kasztanową, budowa placu zabaw dla dzieci w Parku Młochowskim - wylicza Dariusz Zwoliński.

Strzeniówka

Andrzej Pietrzak został ponownie sołtysem w Strzeniówce. Skład nowej rady sołeckiej utworzyli: Elżbieta Boska, Andrzej Gawroński, Jarosław Rogojsz, Stanisław Małek oraz Tomasz Tybora.

- Sołtys Andrzej Pietrzak to również doświadczony społecznik, wykazuje się ogromnym zaangażowaniem i aktywnością. W Strzeniówce oprócz prac melioracyjnych i utwardzenia ulic rozpoczniemy zagospodarowywanie terenu rekreacyjnego przy ulicy Pruszkowskiej - deklaruje wójt Zwoliński.

Kajetany

8 kwietnia odbyły się wybory do rady sołeckiej w Kajetanach. Nowymi członkami rady zostali: Anna Kubik, Anna Stec, Daniel Piętka, Zbigniew Kasprolewicz i Ryszard Podolak. Funkcję sołtysa nadal będzie pełnić Beata Stępień.

Rozalin

19 marca w świetlicy w Rozalinie mieszkańcy wybrali tylko nową radę sołecką. Są to: Dorota Świercz, Andrzej Nowak, Sławomir Pączek, Adam Świercz, Małgorzata Zimny, Marcin Rybicki, Krzysztof Olczak. Radzie przewodzić będzie nadal sołtys Agnieszka Palmowska, której kadencja potrwa jeszcze dwa lata.

- W planach jest m. in. kanalizacja, którą już robimy, budowa dróg, ścieżki rowerowej i chodnika oraz oświetlenie uliczne - wylicza wójt.

Nadarzyn I

12 marca w OSP Nadarzyn odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Nadarzyn I. Sołtysem został ustępujący ze stanowiska Eugeniusz Kucharski. Skład rady sołeckiej tworzą: Katarzyna Zalewska, Tomasz Siwa, Robert Hagowski.

- Eugeniusza Kucharskiego wyróżnia doskonała znajomość sołectwa. Wspólnie przeprowadzamy wiele inwestycji: w tym kanalizację, utwardzenie ulic, oświetlenie uliczne. Do wykonania w tym sołectwie jest też parking "parkuj i jedź" oraz nowy ośrodek zdrowia - komentuje wójt Zwoliński.

Nadarzyn II

14 marca w wyborach, które odbyły się w OSP Nadarzyn, sołtysem ponownie został Maciej Zalewski, a skład rady sołeckiej utworzyli: Joanna Dziergowska-Jóźwik, Wiesława Szulik oraz Mariusz Załęski.

- To kolejna kadencja Macieja Zalewskiego. W tym roku zrobimy Pastewnik, który dalej będzie unowocześniany, utwardzenia ulic i oświetlenie oraz wprowadzimy nową jakość w Rynku - komentuje wójt.

Urzut

Wybory na sołtysa i do rady sołeckiej w Urzucie odbyły się już 7 marca. - Serdeczne gratulacje dla nowego-starego sołtysa Grzegorza Zalewskiego, to już ósma kadencja! Gratuluję też nowej radzie sołeckiej w sładzie: Rafał Sapkowski, Agnieszka Nowak, Michał Lewandowski, Sylwester Kosiński, Daniel Powierża, Dariusz Pogorzelski, Edmund Latoszek. W planach długo oczekiwana kanalizacja sołectwa, utwardzenie kolejnych ulic i oświetlenie uliczne oraz prace porządkowe na terenie świetlicy - komentuje Dariusz Zwoliński.

Wolica

W Wolicy panie zdominowały radę sołecką. Mieszkańcy wybrali sołtysa Stanisława Żukowskiego na kolejną kadencję, doceniając jego dotychczasową pracę na rzecz Wolicy. Do rady sołeckiej wybrano: Małgorzatę Przepiórkowską, Barbarę Oprządek, Marię Milczarek, Alicję Schabowicz oraz Barbarę Witkowską.

- To już 41 lat sołtysowania Stanisława Żukowskiego. W tej kadencji Wolica miała kanalizację, kilka ulic utwardzonych, jest też nowy teren rekreacyjny, który dalej będziemy urządzać. W dalszych planach mamy utwardzenia ulic, budowę świetlicy i nowego przedszkola - komentuje Dariusz Zwoliński.

Parole

29 kwietnia mieszkańcy Paroli wybrali nową radę sołecką w składzie: Tadeusz Piotrowski, Józef Dobiegała, Grzegorz Frączak, Mirosław Młoźniak i Wojciech Chruściak. Funkcję sołtysa nadal będzie pełnił Mirosław Chruściak.

Stara Wieś

Sołtysem będzie Bogdan Perzyna, który na co dzień pełni też funkcję prezesa Gminnej Spółki Wodno-Melioracyjnej. Radę sołecką będą stanowić na kolejne 5 lat: Henryk Kapica, Wiesława Mlekicka, Marlena Chyła, Artur Kostecki, Zdzisław Kułakowski, Mariusz Parchan oraz Maciej Gawroniak.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Nadarzyn

Ten tekst nie ma jeszcze komentarzy na forum. Twój może być pierwszy...


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Administrowanie nieruchomościami
 Oferta kredytowa i finansowanie bez protokołu Przydzielamy pożyczki osobiste od 10 000 EUR do 55 000 000 EUR bez protokołu i z najwyższą szybkością, przy nominalnej stopie procentowej 2%. Podaj w żądaniach pożyczki dokładną kwotę, którą chcesz. E-mail: laurabettery@gmail.com

Porady prawne
 Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego dla Osób w kraju i za granicą Mail: a.bolesta@op.pl Tel. kom. 693 876 173 (do godz. 19.00) dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony przez właściwą władzę kościelną (również za granicą)

Antyki
 Kupię Medale, Odznaki, Odznaczenia. Gotówka. Tel.501-591-903

Usługi transportowe
 Bus z Warszawy do Belgii Holandii Niemiec środa piątek sobota niedziela Maxim Transport oferuje transport od drzwi do drzwi komfortowym busem marki Mercedes. W załodze dwóch kierowców. Pojazdy wyposażone są w wygodne siedzenia, klimatyzację, sprzęt audio oraz przestronne luki bagażowe. WYJAZDY Z POLSKI: ŚRODA, PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA WYJAZDY Z BELGII / HOLANDII / NIEMIEC: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA Zadzwoń do nas i zamów termin wyjazdu odpowiedni dla siebie: +48 608 835 822


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA