REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

"Nie ma czegoś takiego, jak metro na Białołękę". A tyle było obietnic
REKLAMA

Pierwsza linia metra miała zostać przedłużona z Młocin na Tarchomin. Skończyło się na pomyśle.
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk


"Nie ma czegoś takiego, jak metro na Białołękę". A tyle było obietnic

Lata mijają, a niektórzy wciąż łudzą się, że północna dzielnica Warszawy dostanie odcinek podziemnej kolei.

REKLAMA

- Na ostatnim specjalnym posiedzeniu miejskiej komisji infrastruktury dotyczącym nowych torów kolejowych w naszej dzielnicy zapytałem, czy PKP PLK oraz autorzy wstępnej koncepcji uwzględnili kolizję z linią metra, jaka ma zostać wybudowana na Białołęce - relacjonuje radny dzielnicy Piotr Gozdek. - Przedstawiciel PKP odpowiedział, że nie zostało to uwzględnione, ponieważ "nie ma czegoś takiego, jak metro na Białołękę".REKLAMA

Metra na Białołęce nie będzie

...i miał absolutną rację. Metra na Białołękę nigdy nie było i nie ma w żadnych planach inwestycyjnych warszawskiego ratusza. Radny Gozdek przypomina jednak, że trzy lata temu - podczas kampanii wyborczej - Rafał Trzaskowski obiecał wydłużenie pierwszej linii obok cmentarza na Wólce Węglowej, pod Wisłą na Tarchomin, w rejon skrzyżowania Światowida i Mehoffera. Taki przebieg nie kolidowałby z żadnym z trzech wariantów dodatkowych torów przez Białołękę, zaproponowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe.REKLAMA

Metro na Tarchomin pozostało obietnicą

Zgodnie z planami z lat 80. ubiegłego wieku druga linia metra miała biec z Dworca Wileńskiego pod Jagiellońską i Modlińską, ze stacjami m.in. pod rondem Starzyńskiego i węzłem Żerań FSO. Następnie tunel miał odginać się w kierunku Wisły i biec pod Światowida aż do Winnicy. W 2006 roku koncepcja została zmieniona na realizowaną obecnie, ze stacjami na Targówku Mieszkaniowym, Zaciszu i Bródnie.REKLAMA

Co obiecała Gronkiewicz-Waltz?

W tym samym roku Hanna Gronkiewicz-Waltz - ubiegająca się o pierwszą kadencję w roli prezydenta Warszawy - obiecała wydłużenie na Tarchomin nie drugiej, lecz pierwszej linii metra. Pociągi miały jechać z Młocin na północny wschód (stacja Pułkowa), a następnie przekraczać Wisłę tunelem lub mostem i docierać na Tarchomin, Nowodwory i Winnicę. Białołęka miała dostać cztery stacje. Niestety już w roku 2008 oddano do użytku stację Młociny i linię uznano za ukończoną. Rekompensatą dla Tarchomina, Nowodworów i Winnicy jest wciąż niedokończona linia tramwajowa.

(dg)


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij14.01.2021 18:07 #xXx
A ludzie jak owce posłuchali obietnic tego gwiazdorzyka, i zagłosowali na niego.. ehhh przecież było wiadomo, że on to powiedział tylko i wyłącznie dla głosów, bo bez białołęki by przegrał..
14.01.2021 18:24 #Bubu
Niestety .PiS PO jedno zło..
14.01.2021 19:43 #autochton
Nie ma znaczenia czy kto by wygrał w wyborach. Gdyby wygrał nijaki też metro na Tarcho by nie powstało.
Obawiam się, że powstało by dużo mniej lub nic. A na pewno powstałoby pierdyriald kościołów i pomników...
Tylko siłą można coś wyrwać od władz, jak w każdym przypadku. Tylko, że nikomu nie chce się tyłka ruszyć...
14.01.2021 21:08 #Kinga
Przed prezydenckimi do ostatniej chwili nic nie obiecywał i sporo osób i tak na niego głosowała. Niestety, ale to już stan umysłu. Szkoda bo cierpią na tym mieszkańcy.
14.01.2021 23:41 #Żałosne
Lepiej głosować na pieska psychopaty żeby kompletnie zniszczył wszystko, jak już zresztą jest niszczone przez naiwnych pisowców i ich wybory. Dalej,niszczcie swój kraj, a długo nie pożyjecie. Nie samym 500+ człowiek żyje niestety NAIWNIAKI, a tak dalej pójdzie to za sam oddech pójdziecie siedzieć do pierdla przy rządach PiSopatów
15.01.2021 05:09 #Monter
Z mapy jasno wynika, że najkorzystniejszej lokalizacji przedłużenia nie I lecz II linii metra do stacji Toruńska nie ma. 1. Węzeł przesiadkowy kolej-metro. 2. Jest dostępny teren. 3. Ta koncepcja to niestety też obiecanka
15.01.2021 06:57 #Xyz
Drodzy Mieszkańcy jakie Metro??? Jak za 15-20 lat powstanie to będzie sukces... Zobaczcie jak im idzie budowa tramwaju, przecież to jest istna kompromitacja. Nie ma jeszcze zatwierdzonej pętli winnica, budowa torów na modlińskiej może za 10 lat. A przecież jakie obietnice były??? Jak zawsze aby do wyborów i do przodu. Może wreszcie czas aby przy następnych wyborach, wybrać kogoś niezależnego? A nie ciągle te same towarzystwo co tylko wyciąga sobie brudy i tak ciągle obrzucają się nimi, oraz poruszanie cały czas tych samych tematów publicznie aby ludzi dzielić....
15.01.2021 10:57 #Doc.
Drogi XYZ. Radzę się przejechać na Winnicę i zobaczyć jak wyglądają pracę. Tam już praktycznie wszystko jest gotowe na otwarcie. Wiem bo często tam spaceruję. Linia tramwajowa jest już na ukończeniu, więc nie rozumiem takiego siania fermentu prze pana osobę.

Z poważaniem
15.01.2021 12:20 #Fili09876
Oj tam, oj tam, ważne, że prezydent Rafalala robi tęczowe tramwaje i lubi gejów. Kogo jakieś metro obchodzi!
15.01.2021 16:06 #Zxcvb
A co z metrem na zieloną Białołękę bo dla niektórych to istnieje tylko Tarchomin. I proszę nie wyzywać mnie od słoików bo w Warszawie mieszkam od urodzenia a to pół wieku (moi rodzice również urodzili się w tym mieście)
REKLAMA
15.01.2021 18:22 #Pomysł
A czy dalosby się coś takiego zrealizować z budżetu obywatelskiego jeśli mialo by odpowiednią liczbę głosów? I co tam jeszcze by trzeba??
15.01.2021 18:54 #observer
#Pomysł napisał(a) 15.01.2021 18:22

A czy dalosby się coś takiego zrealizować z budżetu obywatelskiego jeśli mialo by odpowiednią liczbę głosów? I co tam jeszcze by trzeba??
Budżet to miliony, metro to miliardy. Zawsze można doprowadzić kawałek ścieżki rowerowej do stacji metra.
15.01.2021 21:46 #Tutejszy
20 lat temu na tarchominie stał znak przystanku M z napisem Strumykowa metro. A niektórzy dalej w bajki wierzą.
16.01.2021 00:13 #Pomysł.
Dzięki za sprostowanie #observer :) A szkoda.. idę pomarzyć dalej:")
16.01.2021 09:44 #lutek
tu tylko śmierdzące inwestycje wchodzą w rachube ktoś kiedyś trafnie napiał ze bialolęka dla PO to taki odbyt warszawy
16.01.2021 09:54 #kasia87
Gdyby trzaskuś-piękniś obiecał prom kosmiczny na Tarchominie, to też lemingi by w to uwierzyły i zachwytem na niego głosowali.
16.01.2021 11:24 drugastrona
Na Trzaskowskiego ludzie głosowali nie dlatego, że coś tam obiecał, ale dlatego, żeby PZPR nie przejął stolicy.
17.01.2021 09:40 #Łukasz1111
Gdyby w Warszawie wygrał Patryk Jaki ( PIS ) było by twarde zagospodarowanie przestrzenne ( które było w jego planie wyborczym- a nie wydawanie pozwoleń od widzimisię, gdzie nie uwzględnia się całości ) które skończyło by patodeveloperke a zaczęło przemyślaną zabudowę. Twarde zagospodarowanie przestrzenne uchroniło by też wiele terenów zielonych i drzew , bo tylko one zieleń może zabezpieczyć. Gdyby wygrał Patryk Jaki , tereny należące do miasta służyły by mieszkańcom, Trzaskowski zaś chce te tereny sprzedawać pod prywatne inwestycje. Wreszcie gdyby wygrał Patryk Jaki na Białołeke było by prowadzone metro , był to jego jeden z głównych programów wyborczych. Dlaczego Warszawa dała sie tak bardzo oszukać Trzaskowskiemu ,dlaczego nawet Białołęka zagłosowała na Trzaskowskiego ? Brak mi słów. Zapomniałem o najważniejszym, gdyby na Białołęce wygrał Jaki ta wreszcie przestała by być sypialnią ponieważ chciał on olbrzymi teren leżący przy moście Północnym należący do miasta przeznaczyć pod biurowce i tereny rekreacyjne ( takie przeznaczenie wymusić w zagospodarowaniu przestrzennym ), Trzaskowski zaś ten teren chce sprzedać pod prywatne inwestycje. Wreszcie Jaki chciał poszerzyć granice Warszawy aby wygodniej sie budowało i było więcej chętnych na zabudowę dalej od centrum, co generalnie obniżyło bo cene mieszkań i zabudowa była by mniej gęsta. Białołęka pod rządami PoNowoczesnych przemienia sie w getto
17.01.2021 10:17 #marcin_f
#Mieszkaniec Tarchomina napisał(a) 17.01.2021 09:59

Wynoś się, śmierdzący spamerze, wszędzie tylko śmiecisz tymi swoimi kłamliwymi i nikogo nieinteresującymi wymysłami. Drugi raz zaspamowałeś ten sam wątek, jesteś idiotą czy zwolennikiem PiS-u?
17.01.2021 10:24 #Mieszkaniec Tarchomina
Zajmijcie się tematem odrażającego smrodu na Tarchominie!!

Znowu na Tarchominie śmierdzi goownem bardziej niż zwykle! Zjazd z mostu Północnego w Myśliborską przy policji, skrzyżowanie Ćmielowska - Myśliborska, skrzyżowanie Myśliborska - Botewa i od przejścia dla pieszych między Galerią a Biedronką aż do Biedronki (tu ciekawostka bo ostatnio tam goowna nie czuć, tylko coś jakby padlinę xd).

Pod Tarchominem, dokładnie pod Myśliborską płynie goowno z całej Warszawy od przepompowni Świderska przy moście. Spaceruję tamtędy codziennie wieczorkiem, codziennie śmierdzi!!!
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA