REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna

 

Nerwowo rozglądał się stojąc przy bankomacie. Oszust "na Blika" wpadł na Bemowie

  12 września 2023

Nerwowo rozglądał się stojąc przy bankomacie. Oszust "na Blika" wpadł na Bemowie
źródło: tauron.pl

Wolski sąd aresztował tymczasowo 20-latka podejrzanego o to, że przy użyciu kodów Blik doprowadził do utraty pieniędzy przez pokrzywdzonych. Policjanci z Bemowa zabezpieczyli przy nim ponad 16 tysięcy zł w gotówce, telefon komórkowy, w którym miał zapisany kod, narkotyki oraz karty bankomatowe.

REKLAMA

Policjanci z Bemowa skontrolowali młodego mężczyznę, który stał przy bankomacie i nerwowo się rozglądał, co chwilę zerkając na swój telefon. Policjanci zorientowali się, że mógł on dokonywać wypłat za pomocą bezprawnie pozyskanych kodów Blik.

Kontrola przy bankomacie

Funkcjonariusze znaleźli w kieszeni kontrolowanego mężczyzny ponad 16 tys. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
zł w gotówce. Miał też kilka kart bankomatowych na inne nazwiska. Dodatkowo 20-latek posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli jego telefon komórkowy, a jego samego przewieźli do policyjnego aresztu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzuty oszustwa, posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz ukrywania dokumentów. Na wniosek wolskiej prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nie daj się oszukać na Blika

Schemat działania oszustów jest zazwyczaj bardzo podobny. Najpierw włamują się na konto na portalu społecznościowym, przejmują je, a następnie rozsyłają do znajomych wiadomości, z prośbą o udostępnienie kodu Blik. Przestępcy, podszywając się pod właściciela konta, prowadzą luźne rozmowy, aby nie wzbudzać ich niepokoju. Proszą o kod Blik na kwotę kilkuset złotych, jednocześnie obiecując jak najszybszy zwrot pieniędzy. Właściciel rachunku bankowego, będąc pewnym, że pomaga swojemu znajomemu, podaje kod Blik i zatwierdza transakcję w aplikacji mobilnej.

Po otrzymaniu kodu, oszuści najczęściej wypłacają gotówkę z bankomatu w innym regionie kraju lub płacą za zakupy w sieci. Niestety transakcji dokonanych za pomocą kodu Blik nie można cofnąć, dlatego pamiętaj: należy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć dostęp do konta na portalu społecznościowym, wykorzystując w tym celu dwuskładnikowe uwierzytelnienie logowania. Pamiętajmy również o wylogowaniu się z konta po zakończeniu użytkowania. Nie wolno też podawać wygenerowanego kodu Blik bez potwierdzenia, czy to faktycznie nasz znajomy prosi o pożyczkę. Należy zadzwonić do niego i spytać, czy to na pewno on. Zawsze należy także dokładnie sprawdzić dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej. Miejsce wypłaty powinno z miejsca wzbudzić nasze podejrzenia.

(jp)

.
 

Komentarze (1)

# ghovjnjv

23.09.2023 16:51

1
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA