REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Następcy Gołoty, Adamka i Szpilki poszukiwani

  28 maja 2024

alt='Następcy Gołoty, Adamka i Szpilki poszukiwani'
źródło: Facebook/Polski Związek Bokserski

A dlaczego nie?! Jeden z projektów ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego zakłada organizację dwóch gal młodzieżowego boksu - po jednej na Żoliborzu i Bielanach. Teraz od mieszkańców tych dzielnic zależy, czy chcą zobaczyć w akcji być może przyszłych mistrzów boksu, którzy na lata zdominują światowe ringi.

REKLAMA

Jest na to szansa! Urzędnicy dopuścili bowiem ten projekt do głosowania, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca. Jeśli zdobędzie wystarczające poparcie, organizacja dwóch imprez bokserskich powinna nastąpić w przyszłym roku.

Młodzież nie ma gdzie się sprawdzić

- Z uwagi na brak ligi boksu oraz małą liczbę zawodów organizowanych przez Warszawsko-Mazowiecki Związek Bokserski, młodzi zawodnicy nie mają gdzie toczyć walk rankingowych i zdobywać sportowego doświadczenia. Organizacja zawodów nie tylko pomoże zdobyć cenne doświadczenie, ale w szczególności podniesie pewność siebie zawodników, gdy będą mieli możliwość rywalizować na imprezie z odpowiednią oprawą (światła, muzyka, konferansjer) oraz publicznością. Zawody sportowe w boksie często pozbawione są takiej oprawy, a przez to są mniej atrakcyjne dla publiczności i popularyzacji pięściarstwa - przekonuje projektodawca Krzysztof Zaluski.

Wstąp do księgarni

Dwie gale młodzieżowego boksu

Krzysztof Załuski proponuje zawody bokserskie dla młodzieży, w tym dla: adeptów, młodzików, juniorów młodszych, juniorów trenujących rekreacyjnie - a więc dwie imprezy pozwalające na stoczenie większej liczby pojedynków punktowanych przez licencjonowanych sędziów. Zawody odbyłyby się w Żoliborskiej Szkole Boksu i na sąsiednich Bielanach w Landowski Boxing School.

Organizacja dwóch gal bokserskich wraz z oprawą oraz obsługą i sędziami boksu olimpijskiego została wyceniona na 30 tysięcy złotych. W jednym dniu planowana jest organizacja około 20 walk bokserskich dla aż 40 zawodników. Łącznie w dwóch galach amatorskiego boksu udział by wzięło około 80 młodych zawodników, którzy mogliby się sprawdzić w rywalizacji z innymi pięściarzami.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe