REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

kronika policyjna

 

Na Woli będzie jaśniej i... taniej

  24 listopada 2022

Na Woli będzie jaśniej i... taniej
źródło: Dzielnica Wola

Na kilku warszawskich ulicach już niedługo będzie jaśniej. Wolski ratusz zapowiada postawienie 78 energooszczędnych latarni. Zastąpią one stare i wysłużone oświetlenie.

REKLAMA

"Wolskie ulice już w przyszłym roku rozbłysną nowym, energooszczędnym i jasnym światłem" - zapowiada urząd dzielnicy.

Jaśniejsze ulice Warszawy

Urzędnicy podpisali właśnie umowę z wykonawcą, który za ponad 1,6 mln zł przygotuje projekt i wymieni w kilku lokalizacjach stare lampy na ledowe. Jak podkreślają władze dzielnicy, to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne.

- Lampa led zużywa ponad dziesięć razy mniej energii, niż tradycyjna żarówka, dlatego wymiana szybko zwróci się w oszczędnościach.

W czasach inflacji i wszechobecnej drożyzny to zaleta nie do przecenienia - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski. - Należy również pamiętać o ich pozytywnym wpływie na środowisko naturalne. Niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną oznacza ograniczenie jej produkcji, a to z kolei przekłada się na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery - przypomina.

Gdzie wymienią latarnie?

Zdemontowanych zostanie 78 latarni starego typu, które zostaną zastąpione przez nowe słupy oświetleniowe z ledowymi oprawami.

- Akcję wymiany latarni chcemy przeprowadzić wzdłuż ulic Ożarowskiej, Czorsztyńskiej i Nowolipki na odcinku od ul. Bellottiego do al. Jana Pawła II. Jestem przekonany, że to poprawi nie tylko widoczność i bezpieczeństwo, ale także będzie miało swoje odzwierciedlenie w niższych rachunkach za energię - mówi wolski radny Kamil Giemza.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca tego roku zostanie opracowana dokumentacja projektowa. Realizację inwestycji wolski ratusz zaplanował na przyszły rok.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# Wredny Kocur

24.11.2022 12:25

W latarniach ulicznych nie ma żarowek - są wysokociśnieniowe lampy wyładowcze. Ew. żarówka halogenowa może w nich służyć do podgrzania gazu wewnątrz. Przelicznik nie jest jak w oświetleniu żarowym - tylko około 2.5 do 1, nie "dziesięciokrotnie". Pod względem trwałości _dobre_ LEDy bardzo nieznacznie wyprzedzają HPS. Gdyby uwzględnić bardzo wysoki koszt opraw LED i ich wymiany - bo na 100% same moduły nie będą wymienne - co też nie będzie tak proste jak wkręcenie nowej lampy, to się okaże ten interes skórką za wyprawkę, ewentualnie przyniesie marginalne oszczędności. Oczywiście zakładając, że miasto kupi firmowe oprawy, a nie chińskie G. W Parku olszyna chyba już co druga nie działa. :}

# facio aligacio

25.11.2022 13:47

na woli już jest jaśniej, oświetlenie toru dla rolkarzy w parku szymańskiego i przy okazji oświetla stadionowym światłem okoliczne bloki. wola niegdy nie śpi, to jest taki polski nowy york. tu słońce lenina, stalina i czajkoskiego nigdy nie zachodzi.

# Aeksandra

28.11.2022 19:14

Jak będą oszczędzać na prądzie to w nocy będzie coraz ciemniej na woli , w nocy aż strach iść
<a target="_blank" href="http://suprofit.com/" rel="nofollow noopener">suprofit.com</a>,

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA