REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Na Bródnie tęsknią za 118. ZTM: "Metro wystarczy"

  9 listopada 2022

Na Bródnie tęsknią za 118. ZTM: "Metro wystarczy"
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Część mieszkańców Bródna tęskni za bezpośrednim połączeniem autobusowym z Powiślem i Mokotowem, jakie dawała niegdyś linia 118. Oczekują powrotu autobusu tej linii na starą trasę. Zarząd Transportu Miejskiego wyklucza taką możliwość i zaprasza pasażerów do korzystania z metra, którym można dojechać z Bródna na Powiśle w 15 minut.

REKLAMA

- W imieniu mieszkańców dzielnicy zwracam się z prośbą o przywrócenie linii autobusowej 118 na trasie sprzed oddania do użytku drugiej linii metra, tj. od zajezdni Bródno-Podgrodzie przez trasę S8 i Wisłostradę - pisze radny Kamil Maciejczuk. - Wielu mieszkańców skarży się na brak tego konkretnego połączenia, zwracając głównie uwagę, iż linia 118 dawała możliwość przejazdu bez przesiadek na drugą stronę Wisły, łącząc Bródno z Żoliborzem i dalej przez Śródmieście jechała aż na Mokotów - dodaje.

118 na nowej trasie

Pisząc o "zajezdni" radny Maciejczuk ma oczywiście na myśli pętlę autobusową na Podgrodziu.

W latach 2011-2022 linia 118 kursowała stamtąd do stacji metra Politechnika. Z Mokotowa wycofana została jedenaście lat temu, kiedy rozpoczynała się budowa drugiej linii metra z Woli na Pragę. Z kolei przez Żoliborz 118 kursowało po raz ostatni w 2015 roku, gdy poszerzany był most Grota-Roweckiego. Obecnie autobus kursuje jedynie z przystanku Metro Politechnika do Mariensztatu. Czy jest szansa na powrót na którąś z dawnych tras? Jak przypomina ZTM, projekt zmian w układzie komunikacji naziemnej po otwarciu odcinka linii metra M2 do stacji Bródno był przedmiotem trwających przez półtora miesiąca konsultacji społecznych.

- Ostateczny projekt zmian, który został wprowadzony w życie, został dopasowany do zgłaszanych w trakcie konsultacji potrzeb oraz uwzględnia wyniki przeprowadzonych przez nas badań i aktualne możliwości. Zaznaczamy, że każdy głos, każda uwaga i każdy postulat przekazany ZTM w trakcie konsultacji zostały szczegółowo przez nas przeanalizowane - zapewniają urzędnicy.

Metro zamiast autobusu

Trasa linii 118 została skrócona ze względu na bezpośrednie połączenie Bródna z Powiślem przy pomocy drugiej linii metra. Z kolei wycofanie autobusu z trasy S8 i Wisłostrady miało pozwolić na poprawę punktualności oraz regularności kursowania.

- Na tych ciągach komunikacyjnych występują bardzo często duże utrudnienia w ruchu. Chcielibyśmy zaznaczyć, że relacje obsługiwane dotychczas przez linię 118 realizują obecnie inne linie - dodaje ZTM.

Urzędnicy zapewniają, że wszystkie linie na nowych trasach są i będą obserwowane. W tym także 118-tka.

- Dzięki danym z liczników, w które wyposażone są autobusy, uzyskamy informacje o ich napełnieniach na poszczególnych odcinkach tras. Dowiemy się też o liczbie osób wsiadających i wysiadających na kolejnych przystankach w różnych porach dnia i tygodnia. Analiza tych danych pozwoli nam na ocenę wprowadzonych rozwiązań i wskaże kierunek ewentualnych korekt - uspokaja ZTM.

(db/jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (8)

# Erwin_R2D2

09.11.2022 12:52

A ja, mieszkaniec Tylżyckiej, który jeździł 118 na trasie Most Grota-Roweckiego - Ludna??? Też mam się przesiąść do metra? Głupie, tępe, niewyuczalne sk******ny?

# Urzędniczy smród bezmózgowia

09.11.2022 15:16

Z mundralami z ZTM nie ma co rozmawiać. Dla tych słoików Powiśle to tylko bezpośrednia okolica stacji metra: Centrum Nauki Kopernik. Panowie z ZTM zapamiętamy to, a taczki stoją w piwnicy.

# Tutejszy

09.11.2022 15:23

Idąc waszym tokiem rozumowania to trzeba zlikwidować 112, 114 z Bródna oraz inne linie obsługujące Zieloną Białołękę, które jeżdżą S8 (Trasa Toruńska). Bydlaki oszczędzają pod przykrywką metra.

REKLAMA

# Tolek_niebanan

09.11.2022 16:35

A ja nadal nie pojmuję, co otwarcie M2 na Bemowie ma do tego, że od września nie da się dojechać bez przesiadek z Gwiaździstej do Niedźwiadka. Czy ja o czymś nie wiem?

# Maxiflo

09.11.2022 20:14

Ciekawe jakie konsultacje z kilku placówek szły oficjalne pisma-petycje, prywatnie też wysyłaliśmy. 118 może i łączy Bródno i Powiśle ale nie pokrywa się z linią M2.

# czytelnik

09.11.2022 20:15

Autobusów nie będzie na razie więcej, bo po prostu nie ma kierowców. Zapomnijcie o dłuższych trasach i przywróceniu linii. Urlopów za 2022 rok jedna z firm przewozowych nie chce w tym roku dzwać kierowcom, bo mają problem z planem wyjechać. I na razie poprawy nie widać. Masz wolny weekend? To ciągle telefony żeby przyjść do pracy z wolnego. Kierowcy też ludzie, mają swoje życie i rodziny. I nie wszyscy chcą ciągle siedzieć za kółkiem.
Ciągle zmiany w grafikach, trudno życie zaplanować. Dużo ludzi zwalnia się po prostu, bo mają dosyć, ale o tym cisza. Pieniądze nie są rewelacyjne, ale według reklam na monitorach, to zarabia się ogromną kasę. Pozdrawiam.

REKLAMA

# Tolek_niebanan

10.11.2022 10:05

No dobrze, to niech powiedzą wprost: nie mamy kasy, Kierwiński zablokował Trzaskowskiemu podwyżkę cen biletów, a nie wmawiają ludziom, że dojadą z Rudy na Solec M2, bo to śmiech na sali gromki i serdeczny.

# wkurzony_na_max

10.11.2022 21:02

ZTM czy też WTP w obecnej formie powinno być zlikwidowane i zaorane do gołych skał. Obecni pracownicy ich dzieci oraz najbliższe rodziny łącznie z kolejnymi pokoleniami powinni być wpisani na czarną listę z zakazem pracy w jakichkoliwek urzędach związanych z komunikacją. Stawiam orzechy przed diamentami, że kasa na utrzymanie tej rzeszy urzędników stanowi 50% jak nie więcej budżetu na komunikację. Dlatego nie ma kasy na kierowców czy motorniczych a aktualne pensje są atrakcyjne wyłącznie dla azjatów... A do tego rządy pis dołożyły swoje, inflacja, ceny paliwa czy prądu...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA