REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

komunikacja

 

Mieszkańcy sprzeciwiają się propozycjom ZTM [LIST]

  21 czerwca 2022

Mieszkańcy sprzeciwiają się propozycjom ZTM [LIST]
źródło: WTP

Lada dzień dowiemy się, jak białołęckie autobusy będą kursować po otwarciu metra na Bródnie. Mieszkańcy osiedla Viking II ostro krytykują pomysły Zarządu Transportu Miejskiego.

REKLAMA

W związku z konsultacjami w sprawie zmian w komunikacji związanych z otwarciem kolejnych stacji drugiej linii metra wysłaliśmy do Zarządu Transportu Miejskiego petycję podpisaną przez wielu mieszkańców osiedla Viking II. Podobne petycje wysłali mieszkańcy osiedli Viking I i II oraz okolic Ostródzkiej, w sumie kilkaset osób.

REKLAMA

Pasażerowie bronią 132

Rejony obsługiwane przez Warszawski Transport Publiczny są tu zamieszkałe przez tysiące mieszkańców. Wobec budowy kolejnych osiedli mieszkaniowych ta liczba ciągle i szybko rośnie.

W związku z tym przedstawiona przez ZTM propozycja dotycząca zmian obsługi linii wschodniej Białołęki - trasy autobusów 132 i 134 - budzi nasze zastrzeżenia i protest.

Zamiar zmiany trasy linii 132, która dowozi mieszkańców wschodniej Białołęki trasą S8 do licznych lokalizacji w Warszawie, uważamy za całkowicie nieuzasadniony i stanowczo przeciwko temu protestujemy. Po zmianie trasy linii 134, linia 132 powinna nadal kursować na drugi brzeg Wisły dotychczasową trasą, czyli m.in. Ostródzką. Do tego częściej, a nie być łączona z linią E-9, czyli de facto dla mieszkańców Ostródzkiej zlikwidowana.

Linia ta służy dotarciu wielu mieszkańców naszej części miasta (w tym uczniom i uczennicom!) do stacji metra Marymont i do innych lokalizacji na Żoliborzu i Bielanach. Dojazd do szkół na Żoliborzu i Bielanach zajmuje młodzieży około półtorej godziny w obie strony. Po proponowanej zmianie tras linii 132 i 134, czas jazdy w obie strony wydłuży się o co najmniej pół godziny. Co nie mniej ważne, linie 132 i 134 zapewniają obecnie wielu mieszkańcom wschodniej Białołęki połączenia przesiadkowe z liniami tramwajowymi i z Szybką Koleją Miejską na przystankach Toruńska, PKP Toruńska i Żerań FSO.

REKLAMA

Jak pojedzie 134?

Projektowana zmiana tras autobusów linii 132 i 134 spowoduje, że tysiące mieszkańców domów przy Ostródzkiej zostanie pozbawionych jakiegokolwiek dogodnego połączenia z północną częścią lewobrzeżnej Warszawy. Przykładowo mieszkańcy naszego osiedla do najbliższego przystanku dającego połączenie z Żoliborzem, Bielanami i z punktami przesiadkowymi po drodze, będą mieli co najmniej kilometr zamiast obecnych 50-200 metrów. Mieszkańcy wielu innych domów przy Ostródzkiej będą w jeszcze gorszej sytuacji.

Zmiana trasy autobusów linii 134 - przekierowanie jej do otwartej wkrótce stacji metra Kondratowicza - uważamy za rozsądne i zasadne. Kwestią do dyskusji jest to, czy linia 134 powinna funkcjonować w pętli, czyli czy na Białołękę powinna wracać inną trasą niż ta, z której z Białołęki wyjeżdża.

Nasze zastrzeżenia wzbudza też proponowana częstotliwość kursowania autobusów 134 co 15 minut w szczycie i co pół godziny poza nim. Biorąc pod uwagę liczbę pasażerów, jaką autobusy tej linii miałyby dowozić do stacji metra, powinny kursować nie rzadziej, niż co 10 minut w szczycie.

Zarząd Osiedla Viking II

.
 

Komentarze (7)

# Adamc

21.06.2022 18:57

Kto was będzie woził jeśli już są braki kadrowe
Na autobusach

# Zxx

21.06.2022 21:37

#Adamc napisał(a) 21.06.2022 18:57
Kto was będzie woził jeśli już są braki kadrowe
Na autobusach
W tramwajach też jest problem z Motorniczymi, po kursie oferują 4400zl z lojalką na 2 lata.

# Ja2

22.06.2022 11:12

Najlepiej by autobus jeździł co 5 minut bilety by staniały lub były darmowe i to wszystko niech zrobią kierowcy za 3200 netto pensji !!!

REKLAMA

# zdziwiony

22.06.2022 14:14

Ale z bramy osiedla viking II do przystanku na trasie S8 (gdzie jest i będzie wiele autobusów jadących własnie na Marymont) jest 500m, troche nie wiem jak wyszedł kilometr. Chyba, że dodajecie kluczenie po osiedlu. To rozwiązaniem jest zrobienie furtek w płotach.

# bromek

22.06.2022 15:30

Nikogo nie interesuje jakieś ogrodzone getto pośrodku niczego. Chcieliśta taniej to mata taniej.

# Rych

24.06.2022 18:44

Najpierw się zameldować, potem jęczeć.

REKLAMA

# Tootsiee

25.06.2022 13:33

Znowu jakieś jęki i stęki z Biedamęki.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA