REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

społeczeństwo

 

Mieszkańcy chcieli ławek pod blokiem. Bardzo tego pożałowali

  9 grudnia 2022

Mieszkańcy chcieli ławek pod blokiem. Bardzo tego pożałowali
źródło: załącznik do interpelacji radnego Karola Jankowskiego

Mieszkańcy budynku przy Zawiszy 9 na warszawskim Młynowie apelują o przeniesienie ławek spod ich okien. Problem w tym, że jeszcze niedawno sami o nie poprosili.

REKLAMA

"Proszę o możliwie szybkie zrealizowanie prośby wspólnoty mieszkaniowej Zawiszy 9" - zaczyna swoje pismo do urzędu wolski radny Karol Jankowski. Mieszkańcy bloku żądają przeniesienia dwóch wbetonowanych ławek. Dlaczego?

Chcą przesunięcia ławek

- Usytuowanie tych ławek na podwórku przy nieruchomości skutkuje zakłócaniem miru domowego oraz ciszy nocnej. Seniorzy proszą o niskopodłogowe tramwaje na Obozowej Seniorzy proszą o niskopodłogowe tramwaje na swojej ulicy
Wolska Rada Seniorów zwróciła się do samorządu dzielnicy o pomoc. Liczni na Woli emeryci chcą, by Obozową kursowały wyłącznie tramwaje niskopodłogowe. Postulat popiera burmistrz Krzysztof Strzałkowski, który zwraca uwagę, że część pojazdów kursujących przez Koło to wciąż archaiczne konstale 105N z wejściem po schodkach.
W godzinach nocnych oraz w ciągu dnia przesiadują na nich osoby spożywające alkohol, prowadzą głośne rozmowy oraz awanturują się, załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na zieleń oraz elewację budynku. Na zwróconą uwagę reagują agresją - napisali w piśmie do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami członkowie wspólnoty z Zawiszy.

Interwencje straży miejskiej nie przyniosły rezultatu.

- Apelujemy o przestawienie ławek w miejsce oddalone od okien mieszkańców, gdzie ciąg pieszo-jezdny jest większy i łatwiejszy do patrolowania - apelują mieszkańcy budynku przy Zawiszy 9.

Dlaczego mieszkańcy nie zażądali pełnej likwidacji ławek? - Szanując głos starszych i niepełnosprawnych mieszkańców, którzy wcześniej o nie zabiegali, warto, by ławki stanęły w okolicy, w której nie będą zakłócać spokoju reszty mieszkańców budynku - wyjaśnia radny Jankowski.

REKLAMA

Nie szanują ciszy nocnej

Jak dowiadujemy się od zastępcy dyrektora wolskiego ZGN Piotra Kandyby, ławki zostały postawione na prośbę... radnego Jankowskiego i mieszkańców Zawiszy 9.

- Ławki są zabetonowane i znajdują się w odległości co najmniej 10 metrów od okien. Uważamy, że przesunięcie ich o kilka metrów nie rozwiąże problemu, a koszt takiego przedsięwzięcia szacowany jest na 1,2 tys. zł - wyjaśnia wicedyrektor Kandyba.

ZGN zaproponował, że jeśli mieszkańcy wymyślą odpowiednie miejsce dla nowej lokalizacji ławek, wówczas ponownie rozpatrzy ich prośbę.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (4)

# Mario Bros

09.12.2022 20:03

No i super. Chcieli to mają, bardzo dobrze. Mieszkają w takiej lokalizacji, że co? - biedni nie wiedzieli kto stanie się najaktywniejszym użytkownikiem tych ławek??
A teraz pytanie - za co otrzymuje niemałe pieniądze wolski oddział straży miejskiej????? - babcie teraz pietruszki nie sprzedają na rogach ulic bo za zimno, więc popędzić towarzystwo na patrole niech zapracują uczciwie na swoje wynagrodzenia.

# Mike

12.12.2022 09:55

#Mario Bros napisał(a) 09.12.2022 20:03
za co otrzymuje niemałe pieniądze wolski oddział straży miejskiej????? - babcie teraz pietruszki nie sprzedają na rogach ulic bo za zimno, więc popędzić towarzystwo na patrole niech zapracują uczciwie na swoje wynagrodzenia.

Słusznie!

# Wredny Kocur

12.12.2022 10:58

To jest jakaś kompletnie odwrócona logika. Porządek ma zapewniać straż miejska i policja. Nie można dostosowywać potrzebnej mieszkańcom infrastruktury pod kątem całkowitej nieudolności służb! To identyczna sytuacja jak ze skwerem Jarnuszkiewicza - zamykamy na noc, bo "wandale", "bo pijacy", bo głośna młodzież". No kr.... za co się mundurowym płaci??
Druga sprawa, to "załatwiają potrzeby fizjologiczne". Mają w portki się wypróżniać?? Nie jestem menelem, a nie tylko ja mam ten sam probłem. Na przykład usunięto "bo zima" tojkę z placu zabaw między Kochanowskiego, a Broniewskiego, Gdzie się tam odlać? Do wyboru - między samochodami przy parkingu, albo mieć nadzieję, że dobiegnie się do ekranów dźwiękochłonnych przy Powązkowskiej, czy pod garaże koło torów. Życzę też powodzenia każdemy przy Daszyńskiego, czy przy ONZ po zamknięciu (bo oczywiście, że nie może być całą dobę) kibla w metrze - pozdrawiam mieszkańców Pańskiej 55. ;)
Z jednej strony zmusza się ludzi do zachowania jak zwierzęta, bo "stolycę europejskiego miasta" nie stać na zapewnienie podstawowej insfrastruktury [jakoś przy Polin jest... ciekawe], z drugiej strony jak już jest, to miasto nie potrafi o nią zadbać.

REKLAMA

# Miauł

12.12.2022 16:52

#Wredny Kocur napisał(a) 12.12.2022 10:58
Druga sprawa, to "załatwiają potrzeby fizjologiczne". Mają w portki się wypróżniać?
Mogą pójść do domu. Mają niedaleko, przecież nie przyjechali z drugiego końca Warszawy aby chlać akurat na tych ławkach.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA