REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Metro na ostatniej prostej. Trwają jazdy testowe

  30 marca 2022

Metro na ostatniej prostej. Trwają jazdy testowe
źródło: ZTM

Na stacjach Bemowo i Ulrychów trwają już jazdy testowe, którym towarzyszą ostatnie prace wykończeniowe.

REKLAMA

Według oryginalnego harmonogramu budowa stacji metra Ulrychów (przy Wola Parku) i Bemowo (przy Powstańców Śląskich) miała zakończyć się w listopadzie. Aktualnym terminem zakończenia prac jest lipiec.

REKLAMA

Testy metra na Górcach

Na odcinku budowanym przez konsorcjum Gülermak-Astaldi trwają już jazdy testowe. Pociągi poruszają się między torami odstawczymi znajdującymi się na zachód od stacji Księcia Janusza a komorą odstawczą za stacją Bemowo, która powstała między Powstańców Śląskich a Klemensiewicza. Podczas próbnych przejazdów kontrolowana jest poprawność działania wszystkich urządzeń znajdujących się w nowych tunelach i na stacjach oraz ich współdziałanie z systemami pociągów.

Równolegle z jazdami testowymi prowadzone są prace wykończeniowe na stacjach, na których zamontowane są już panele ścian zatorowych oraz kasetony. Perony nabrały ostatecznego wyglądu a teraz finalnego kształtu nabierają również wejścia do stacji, na których montowane są szklane tafle i klinkierowe okładziny. Na antresolach uzupełniane są elementy systemu informacji pasażerskiej. Warszawski ratusz zapłaci za budowę dwóch stacji 959 mln zł.

(dg)

 

Komentarze (3)

# qvertz

31.03.2022 18:14

Pozostaje jakieś 4-6 lat na dociągnięcie metra na Mory. Szkoda, że nie pomyślano o przedłużeniu linii w kierunku Ursusa i dalej w kierunku Alei Krakowskiej oraz portu lotniczego im. Fryderyka Chopina na Okęciu. Byłoby to idealne zwieńczenie trasy, która teraz zakończy się w szczerym polu.

# jkk

31.03.2022 19:56

Za wspomniane z dużą dawką optymizmu 6 lat deweloperzy zabudują już niemal cały Chrzanów, będzie zatem miał kto korzystać z metra. Na myślenie o przedłużenie linii w stronę Ursusa i Okęcia będzie jeszcze sporo czasu.

# czlowiek bez praw

31.03.2022 21:01

A tak sie kandydaty na prezydenta warwsiowki przescigaly i licytowaly kto wiecej linii metra wybuduje. Wygral Rafal Trzaskowski co za kadencji nawet jednej nie dokonczy. Biedna Warszawa.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA