REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

samorząd

 

Legionowo: Radni przyznali sobie wysokie podwyżki

  4 listopada 2021

Legionowo: Radni przyznali sobie wysokie podwyżki
Urząd Miasta Legionowo

W środku kryzysu gospodarczego, gdy wiele gmin ostro tnie wydatki na sport, zdrowie, kulturę czy edukację, samorządowcy spod Warszawy uznali, że zarabiają za mało.

REKLAMA

Legionowski samorząd informuje, że 27 października dostosował lokalne przepisy w zakresie wysokości diet radnych do nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Sama ustawa nie nakazuje polskim samorządom podnoszenia diet, ale wskazuje jedynie ich maksymalną wysokość.

REKLAMA

Dużo wyższe diety

Radni podnieśli sobie uposażenia aż o 60%. Do tej pory za udział w zwoływanej raz w miesiącu sesji każdy otrzymywał dietę w wysokości blisko 940 zł, zaś za uczestnictwo w posiedzeniu jednej z sześciu stałych komisji merytorycznych niespełna 135 zł.

Teraz za sam udział w sesji radni dostaną ponad 1500 zł, a za udział w posiedzeniu komisji merytorycznej prawie 215 zł. Wzrosną też diety przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz dodatki dla przewodniczących komisji merytorycznych. Co ciekawe, wyższe diety mają być naliczane legionowskim radnym wstecz, bo począwszy od 1 sierpnia 2021 roku.

REKLAMA

"Ludzie prezydenta" chcieli podwyżek

Za podniesieniem wysokości diet w legionowskim samorządzie głosowało 13 radnych z obozu prezydenta Romana Smogorzewskiego. Byli to Ryszard Brański, Marta Budzyńska, Matylda Durka, Mirosław Pachulski, Mariusz Suwiński i Jolanta Żebrowska (Koalicja Obywatelska), Paweł Głażewski, Anna Łaniewska, Małgorzata Luzak, Marcin Smogorzewski i Tadeusz Szulc (Porozumienie Samorządowe) oraz niezrzeszeni radni Janusz Klejment i Agata Zaklika, od lat sympatyzujący z obozem władzy.

- Zagłosowałem przeciw, ponieważ uważam, że w obecnej sytuacji ekonomiczno-społecznej podnoszenie diet radnym jest błędem wywołującym kolejne napięcia i podziały - komentuje radny Sławomir Traczyk.

- To chyba nie jest najlepszy czas na podwyżki, kiedy pandemia koronawirusa odcisnęła piętno również na budżecie miasta, o czym tak często słyszymy z ust prezydenta - dodaje radny Mirosław Grabowski. - Aż 60-procentowa podwyżka to lekka przesada, dlatego byłem przeciwny tej uchwale. Dieta radnego powinna być corocznie, a przede wszystkim racjonalnie waloryzowana, co najwyżej o wskaźnik odpowiadający inflacji lub wzrostowi przeciętnego wynagrodzenia.

(db)

Legionowo: Radni przyznali sobie wysokie podwyżki
Radni związani z prezydentem Romanem Smogorzewskim zadecydowali o podwyżce diet, źródło: Miasto Legionowo
 

Komentarze (6)

# wsi24

04.11.2021 21:37

Roman jest milionerem to jego koledży z partii oszustów (PO) i tej nowej przybudówki też chcą zarabiać jak milioner co kupuje za pól-darmo lokale użytkowe ,grunty i domy w okolicy od kolegi komornika ! Raz sierpem raz młotem...! ŚWO!PS Romek pozdrów Janka z PO (też milionera)

# Waldek

05.11.2021 06:20

Pazerni ci nasi radni. Nie ma co...
A co ich tam obchodzi, że wielu legionowskich przedsiębiorców pozamykało w ostatnim czasie interesy lub ledwo co zipią, co ich obchodzą zwykli podatnicy, którzy przez pandemię potracili swe prace. Co ich generalnie cokolwiek w tym mieście obchodzi? A tak, obchodzi ich dobra przyszłość dla deweloperki w tym mieście i aby kasa się zgadzała za nic nie robienie na sesjach rady miasta.

# conie

05.11.2021 11:57

Władza się wyżywi, spokojna głowa.

# obywatel

08.11.2021 17:14

i juz wiem ze bede glosowal na same nowe nazwiska precz zlodzieje

# Wanda1

09.11.2021 08:18

Co ciekawe radni PiS nie wzięli udziału w glosowaniu choc byli na sesji. Jednak diety w wyzszej stawce brać będą

REKLAMA

# Gość

04.02.2022 15:26

i tak koledzy Romka rządzą w tym miasteczku tak jak chcą . A Roman na czele PO. wprowadzili legionowski ład ! i co im legionaki zrobicie ?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA