Koszykówka 3x3: Hutnik z brązem na mistrzostwach Polski

10 sierpnia 2021

alt='Koszykówka 3x3: Hutnik z brązem na mistrzostwach Polski'
źródło: materiały prasowe

Koszykarze Hutnika Warszawa stanęli na podium odbywających się w Katowicach mistrzostw kraju w nowej, olimpijskiej odmianie koszykówki.

Po trzech latach przerwy najlepsze drużyny w koszykówce 3x3 ponownie zagościły na katowickim rynku, gdzie odbywały się tegoroczne mistrzostwa Polski. Stawką był nie tylko tytuł, ale też bilet na turniej kwalifikacyjny do FIBA 3x3 World Tour Masters (Debreczyn, 28-29 sierpnia). W skład ekipy Hutnika Warszawa, dla której był to trzeci występ na mistrzostwach Polski, wchodzili Przemysław Słoniewski, Kuba Orłowski, Alex Shcherbatiuk i Rafał Pstrokoński.

Hutnik na mistrzostwach

W premierowym spotkaniu Duma Bielan wygrała różnicą 7 punktów z Team Cracow. W kolejnych spotkaniach przyszły porażki z NFZ (po dogrywce) i ze Stolicą V2. Bilans 1-2 dał jednak awans do rundy barażowej, którego stawką był ćwierćfinał. Hutnik rozegrał świetne spotkanie, wygrywając z Camaro różnicą aż 10 punktów.

W ćwierćfinale bielański klub trafił na zespół Studio Burdza, mistrza Polski. Hutnicy przez cały mecz prowadzili różnicą blisko 5 pkt, którą roztrwonili pod koniec spotkania. Rzutem na taśmę doprowadzili jednak do dogrywki, a w niej zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki turnieju.

Zapraszamy na zakupy

Medal koszykarzy z Bielan

W walce o finał rywalem Hutników był Team Poland, czyli reprezentacja Polski. Górą byli bardziej utytułowani gracze, którzy wygrali 18:14. W meczu o brąz Duma Bielan zmierzyła się ze swoim grupowym rywalem, Stolicą V2. Zwycięzcę rywalizacji wyłoniła dopiero dogrywka, w której dwiema akcjami za jeden punkt Hutnicy wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski.

W turnieju wystąpiła również drużyna Hutnik II Warszawa w składzie Michał Wojtyński, Krystian Koźluk, Bartosz Grudziński i Daniel Nieporęcki. Druga ekipa pomarańczowo-czarnych przegrała tylko jeden mecz w turnieju i uplasowała się na piątym miejscu.