REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Jeszcze większy PARALIŻ BRÓDNA? Chodecka do remontu, nowa Kondratowicza w budowie

  14 kwietnia 2022

Jeszcze większy PARALIŻ BRÓDNA? Chodecka do remontu, nowa Kondratowicza w budowie
źródło: ZDM

Drogowcy równolegle przygotowują się do prac na dwóch ważnych ulicach osiedla. Zapytaliśmy ich o koordynację terminów i otrzymaliśmy zaskakującą odpowiedź.

REKLAMA

5 mln zł - tyle otrzyma firma Porr za remont Chodeckiej na odcinku od Kondratowicza i Wyszogrodzkiej. Odnowiona zostanie nie tylko jezdnia, ale także chodniki oraz droga dla rowerów i hulajnóg.

Dwa remonty naraz

Jak zapowiadają drogowcy, remont zbiegnie się z przebudową prostopadłej ulicy Kondratowicza, która zostanie odtworzona w nowym kształcie po budowie metra. ZTM celowo likwiduje konkurencję metra. Tramwaje wycięte, autobusy skrócone ZTM celowo likwiduje konkurencję metra. Tramwaje wycięte, autobusy skrócone
Równolegle z otwarciem metra z Bródna miałyby zniknąć tramwaje 25 i 41, a wiele linii autobusowych zmieniłoby trasy. Poznaliśmy kontrowersyjny projekt zmian proponowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego.
Skąd taka decyzja?

- Chodecka będzie remontowana równolegle do prac na Kondratowicza, żeby ewentualne utrudnienia nie rozciągnęły się w czasie - przekazał nam Jakub Dybalski, rzecznik ZDM. - Natomiast wykonawca Chodeckiej ma prowadzić prace "pod ruchem", więc ona nie będzie zamknięta. Kondratowicza zresztą też ma być przebudowywana etapami, tak aby dla każdego z nich odpowiednio ułożyć tymczasową organizację ruchu pozwalającą na dojazd do metra.

REKLAMA

Chodecka do remontu

Firma Porr zmodernizuje odcinek Chodeckiej między Wyszogrodzką a Kondratowicza. Nawierzchnia jezdni, już wcześniej wymagająca naprawy, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy została dodatkowo zniszczona ze względu na zwiększony ruch spowodowany budową linii metra pod Kondratowicza. Zostanie wymieniona, a nowy asfalt będzie wzmocniony siatką z włókna szklanego. Ma to uchronić nową nawierzchnię przed powstaniem kolein.

- Zmieni się organizacja ruchu - zapowiada ZDM. - Po wschodniej stronie między przystankiem autobusowym Chodecka 02 a Bolivara oraz między Bolivara a Kondratowicza powstanie pas do parkowania równoległego. Tym samym przybędzie kilkadziesiąt wygodnych miejsc postojowych. Teraz między przystankiem a Bolivara zatrzymywanie samochodów jest zabronione, a od Bolivara do Kondratowicza kierowcy wjeżdżają na przyległy do jezdni chodnik. Utworzenie pasa postojowego możliwe jest ze względu 11-metrową szerokość jezdni. Obecnie na znacznym jej fragmencie są trzy pasy ruchu, przy czym tym trzecim jest wyznaczony po zachodniej stronie buspas.

Zlikwidują buspas

Po wprowadzeniu zmian kierowcy będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Dodatkowo zlikwidowana zostanie zatoka autobusowa, ale prowadzący w stronę Kondratowicza pas zostanie odgięty, aby kierowcy omijali zatrzymujące się pojazdy komunikacji miejskiej. Wyremontowane zostaną również chodniki po obu stronach ulicy wraz ze zjazdami bramowymi oraz zjazdem do komisariatu policji. Mieszkańcy zyskają również odnowioną drogę dla rowerów i hulajnóg, biegnącą po zachodniej stronie Chodeckiej.

- Na wywiązanie się z powierzonego zadania wykonawca będzie miał sześć miesięcy od dnia podpisania umowy - zapowiadają drogowcy. - W ciągu czterech miesięcy będzie musiał wymienić nawierzchnię i krawężniki oraz przywrócić ruch kołowy w docelowym kształcie, a następnie pozostaną mu dwa miesiące na sfinalizowanie prac związanych m.in. z remontem chodników, opasek przy jezdni i ścieżki rowerowej.

(dg)

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze (8)

# halo

14.04.2022 10:17

110 metrów szerokości ? kto pisze te bzdury

# odciąć emerytów od netu

14.04.2022 11:09

#halo napisał(a) 14.04.2022 10:17
110 metrów szerokości ? kto pisze te bzdury
Konfucjusz powiedział: po spacji przed znakiem zapytania poznasz ćwoka, który książkę miał w ręku 50 lat temu i nie wie, co to jest literówka.

# bywalogorzej

14.04.2022 11:21

dobrze tylko od kiedy ten paraliż, za tydzień, za miesiąc, za rok?
bo z artykuły wiemy jedynie, że "remont zbiegnie się z przebudową prostopadłej ulicy Kondratowicza" i na dodatek "Kondratowicza zresztą też ma być przebudowywana etapami"

REKLAMA

# heyka

14.04.2022 12:53

do #odciąć emerytów od netu
Konfucjusz powiedział to dobrze, lecz zauważ jednocześnie, że samotne "w" nie zostawiamy na końcu linii.
A tak w ogóle, top lubimy wszystkich.
Zauważ, że zapewne też kiedyś będziesz emerytem, jak my wszyscy.

# nnn

14.04.2022 13:46

O kórka same polonisty na tem foróm strah cóś napisać chyba bede mniał stresa I co to takiego Konfucjusz

# odciąć emerytów od netu

14.04.2022 14:46

#heyka napisał(a) 14.04.2022 12:53
do #odciąć emerytów od netu
Konfucjusz powiedział to dobrze, lecz zauważ jednocześnie, że samotne "w" nie zostawiamy na końcu linii.
Przecież to zależy od rozdzielczości i innych ustawień wyświetlania. Na litość boską...

REKLAMA

# gadugadu

14.04.2022 16:12

Nie ma to jak merytoryczna dyskusja :)

# heloooo

25.04.2022 11:01

czy trzeba coś więcej, by stwierdzić, że w Warszawą rządzą idioci? Prezydent Trzaskołek w ogóle nie panuje nad swoimi podwładnymi.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA