REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jakie są zalety obiektów przemysłowych BTS?

Jakie są zalety obiektów przemysłowych BTS?

Budowa obiektu przemysłowego typu build-to-suit wiąże się z kilkoma wymiernymi korzyściami dla inwestora. Fazę budowy poprzedza dogłębna analiza potrzeb klienta i wymagań jakie powinien spełniać dany obiekt, tak aby w teraźniejszości i przyszłości jak najlepiej spełniał swoją funkcję.

Obiekty przemysłowe - budowa czy wynajem?

Gdy firma rozpoczyna działalność lub też z różnych względów zachodzi potrzeba przeniesienia do nowego obiektu, do wyboru jest kilka opcji. Jedną z nich jest zakup terenu z przeznaczeniem na budowę np. hali magazynowej realizowanej we własnym zakresie. Projekt i budowa hal magazynowych może zostać również zlecona firmie zewnętrznej specjalizującej się w realizacji tego typu inwestycji. Przedsiębiorstwa mogą też zdecydować się na wydzierżawienie obiektu już istniejącego, wiąże się to jednak zwykle z koniecznością wprowadzenia niezbędnych modyfikacji mających na celu dostosowanie przestrzeni do potrzeb prowadzonej działalności, które nierzadko wiążą się ze sporymi kosztami. Bardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup lub wynajem hal magazynowych, czy innych obiektów przemysłowych zbudowanych na zamówienie inwestora i w pełni spełniających jego oczekiwania biznesowe.

Czym są magazyny typu build-to-suit?

Magazyn build-to-suit (BTS) to rodzaj magazynu, którego projekt i budowa realizowane są zgodnie ze specyfikacjami danego inwestora i w pełni dopasowane do jego wymagań. Zaprojektowany i wybudowany obiekt może być następnie wydzierżawiany klientowi, może też być przedmiotem sprzedaży. Inwestycje typu build-to-suit są szczególnie popularne wśród przedsiębiorców, którzy maja konkretne wymagania dotyczące powierzchni magazynowych lub firm produkcyjnych, które nie chcą angażować kapitału obrotowego, który mogą przeznaczyć w inny sposób na rozwój firmy ( zakup maszyn, nowe technologie , itp.).

Jakie są zalety obiektów BTS?

Korzystanie z obiektu BTS ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość wyboru dogodnej lokalizacji. Obiekty mogą powstać na terenie inwestycyjnym dewelopera lub też na terenie będącym własnością klienta. Bywa, że deweloper nabywa grunt wybrany przez klienta, po czym wybudowana nieruchomość wydzierżawiana jest klientowi długoterminowo. W przypadku obiektów BTS wielkość powierzchni przemysłowej podyktowana jest potrzebami danego inwestora. Nie ma również konieczności pójścia na kompromis w kwestii powierzchni biurowej, która jest dopasowana do potrzeb firmy. Obiekty wybudowane na podstawie autorskiego projektu z powodzeniem spełniają wymagane funkcje - jako chłodnie, warsztaty, hale produkcyjne czy centra logistyczne. Rodzaje bram czy ramp, stosowane materiały oraz indywidualne rozwiązania techniczne mają na celu przygotowanie bezpiecznych i wysoce funkcjonalnych budynków, które przez lata będą spełniały swoje zadania.

Budownictwo typu build-to-suit pomaga zoptymalizować wydajność, efektywnie wykorzystać przestrzeń, uwzględnić perspektywy rozwoju i dostosować potrzeby z zakresu magazynowania i dystrybucji do wymagań rynku.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA