REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jakie aplikacje warto mieć na swoim telefonie?

Jakie aplikacje warto mieć na swoim telefonie?

Na pewno każdy z Was posiada telefon komórkowy, ale czy rzeczywiście zdajecie sobie sprawę z tego, jak bardzo przydatne może być to urządzenie? Nie tylko do szeroko pojętej komunikacji ze światem, ale też do pracy, nauki, rozwijania pasji, czy też organizacji codziennego życia. Smartfon może posłużyć Wam do wielu zadań. Jest to małe narzędzie, które pomoże Wam z zarządzaniu różnymi dziedzinami Waszego życia. Jak jest to możliwe?

Aplikacje mobilne dla każdego

Smartfony wykorzystują różnego rodzaju aplikacje mobilne, a że są to coraz popularniejsze urządzenia, coraz więcej jest też dostępnych właśnie aplikacji. Wiele z nich to mobilne wersje strony internetowych, czy nawet komputerowych programów, które wykorzystuje się w wielu firmach, szkołach i innych instytucjach. Możecie się z nimi uczyć, pracować i spędzać wolny czas, ale jakie aplikacje najlepiej wybrać?

Wybór aplikacji mobilnych jest ogromny, więc każdy z Was może stworzyć dla siebie indywidualny zestaw najbardziej przydatnych programów mobilnych. Będą one zapewne związane z Waszym życiem zawodowym i prywatnym, ale część z nich jest dość uniwersalna i może przydać się w zasadzie każdemu. Zacznijmy choćby od różnego rodzaju aplikacji finansowych. Jeśli posiadacie internetowe konto bankowe, to aplikacja Waszego banku umożliwi Wam dokonywanie płatności za internetowe zakupy, wykonanie przelewu, gdy jesteście na mieście lub szybkie sprawdzenie stanu konta. Możecie więc w każdej chwili zarządzać swoimi pieniędzmi.

Funkcję zarządzania funduszami dają też aplikacje umożliwiające zakłady bukmacherskie, inwestowanie na giełdzie, czy kupowanie kryptowalut, ale one są przeznaczone oczywiście dla tych użytkowników, który zajmują się takimi dziedzinami. Jeśli Wy tego nie robicie, to możecie za to pobrać na swój telefon aplikacje do kontroli wydatków, czy też tworzenia list zakupowych. One pośrednio również związane są z finansami, ponieważ pozwalają przeanalizować, na co wydajecie swoje pieniądze i na czym możecie zaoszczędzić.

Specjalistyczne aplikacje dla tych, którzy ich potrzebują

Przejdźmy teraz do aplikacji bardziej zadaniowych, które będą związane z pracą zawodową lub pasjami. Jeśli zarządzacie ludźmi lub projektami, to na pewno przyda się Wam mobilny kalendarz, organizer i aplikacja do śledzenia postępów w pracy, której może używać więcej osób jednocześnie. Osoby przygotowujące zestawienia, prezentacje i firmowe dokumenty, mogą to robić również na swoimi telefonie. Wystarczy, że zainstalują aplikację do arkuszy kalkulacyjnych lub tworzenia dokumentów.

Jeśli zajmujecie się tworzeniem grafik, muzyki, filmów lub robicie zdjęcia - profesjonalnie lub na własny użytek, to istnieją też odpowiednie aplikacje, z którymi możliwa jest obróbka zdjęć/plików wideo i przygotowywania własnych ścieżek dźwiękowych. A jeśli uczycie się języków obcych, to w kolejce do lekarza albo w autobusie, możecie powtarzać słówka i wypełniać gramatyczne zadania - na odpowiedniej aplikacji do nauki języków.

Jak więc widzicie, możliwości jest naprawdę mnóstwo, a wymieniliśmy zaledwie niewielki procent dostępnych rodzajów aplikacji. Smartfon może być też oczywiście źródłem rozrywki i możecie słuchać na nim muzyki, oglądać filmy, czy też grać w gry. Jednak może również pełnić funkcję edukacyjną, czy też być ważnym narzędziem do pracy. Warto skorzystać z tych możliwości i nie oceniać też innych, którzy "cały czas patrzą w telefon". Może się okazać, że swoich telefonów używają w bardzo kreatywny i wartościowy sposób.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA