REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

środowisko

 

InPost ufunduje zieleń na Wyględowie. Umowa z ratuszem podpisana

  2 marca 2022

InPost ufunduje zieleń na Wyględowie. Umowa z ratuszem podpisana
źródło: InPost

Zarząd Zieleni zawarł z największą firmą "paczkomatową" umowę w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy. Przewiduje ona m.in. budowę tzw. parku kieszonkowego, czyli niewielkiego skweru.

REKLAMA

Przekazując ponad pół miliona złotych InPost został głównym partnerem Zielonego Funduszu dla Warszawy. To zdecydowanie największa darowizna przekazana samorządowi w ramach funduszu. Wcześniej zawarto z prywatnymi partnerami pięć umów na łączną kwotę niemal 300 tys. zł.

REKLAMA

Nowy skwer na Wyględowie

Jak zapowiada Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy w urzędzie miasta, pieniądze od InPostu umożliwią Zarządowi Zieleni stworzenie tzw. parku kieszonkowego, a także nasadzenie ponad 800 m2 traw, bylin i roślin cebulowych na Mokotowie, Ochocie i Żoliborzu oraz roczną pielęgnację roślin.

Wspomniany park kieszonkowy będzie skwerem o powierzchni 300 m2 na rogu Racławickiej i Balonowej na Wyględowie. Niebawem rozpocznie się ocena stanu fitosanitarnego rosnących tam drzew, a następnie powstanie projekt aranżacji zieleni. Prace nad skwerem rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie jest zaplanowane na rok 2023.

REKLAMA

InPost ufunduje zieleń

Pozostałe lokalizacje wybrane do nasadzeń to rondo na skrzyżowaniu Konstruktorskiej z Postępu, rondo Pniewskiego na Szczęśliwicach oraz Potocka. Na Służewu pojawią się wysokie trawy i byliny, m.in. trzcinnik ostrokwiatowy, rudbekia błyskotliwa, jeżówka, litra kłosowa, kocimiętka Fassena, rozchodnik okazały, krwawnik pospolity oraz floks szydlasty. Projekt jest kontynuacją kompozycji wykonanej w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego z 2020 roku.

Na rondzie Pniewskiego również posadzona zostanie wielobarwna rabata bylinowa połączona z trawami oraz roślinami cebulowymi kwitnącymi wiosną. Z kolei po wschodniej stronie Potockiej pojawią się róże okrywowe. Nasadzenia bylin, roślin cebulowych i róż zostaną wykonane w tym roku.

(dg)

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA