REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Hulajnogi w Legionowie. Czy zdadzą egzamin?

  4 kwietnia 2022

Hulajnogi w Legionowie. Czy zdadzą egzamin?
TuSTolica.pl

Mieszkańcy mogą już wypożyczać hulajnogi Lime. Jak pokazują doświadczenia Warszawy, wiąże się to z pewnymi kłopotami.

REKLAMA

Hulajnogi, którymi można poruszać się po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą, dzięki której można cieszyć się jazdą każdego dnia - zachwala urząd miasta. Legionowski samorząd dodaje, że używając tej "bardzo wygodnej" formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami. Doświadczenia Warszawy uczą jednak, że hulajnogi są konkurencją dla jazdy rowerem i spaceru, a nie dla auta.

REKLAMA

Jak skorzystać?

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR.

- Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników. Już sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi - zapewnia firma, która przypomina pięć podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się. Z obserwacji warszawskich ulic jednak wiemy, jak często dochodzi do łamania tych prostych reguł.

REKLAMA

Pozostawiane byle gdzie i byle jak

- Zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż półtora metra. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych - czytamy.

Wspomniane przepisy dotyczące parkowania hulajnóg zostały wprowadzone w ubiegłym roku, ale nie wszyscy się do nich stosują. Pozostawiony na chodniku sprzęt bywa utrudnieniem dla osób prowadzących wózek z dzieckiem. Jakie będą doświadczenia Legionowa z nowym środkiem transportu? Czas pokaże.

(db)

 

Komentarze (2)

# Imbryk

10.04.2022 21:53

Ja dlatego kupiłem w media expert Jeep 2XE Adventurer, bo jednak jak ma się swoją hulajnogę to się o nią dba a nie rzuca gdzie się da.

# stachur

28.04.2022 13:02

Dzięki za polecenie. A lepiej tego 2xe adventurera, czy też widziałem u nich motusa 11 pro. Wygląda potężnie. Masz jakieś porównanie?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA