REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Hulajnogi w Legionowie. Czy zdadzą egzamin?

  4 kwietnia 2022

Hulajnogi w Legionowie. Czy zdadzą egzamin?
TuSTolica.pl

Mieszkańcy mogą już wypożyczać hulajnogi Lime. Jak pokazują doświadczenia Warszawy, wiąże się to z pewnymi kłopotami.

REKLAMA

Hulajnogi, którymi można poruszać się po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą, dzięki której można cieszyć się jazdą każdego dnia - zachwala urząd miasta. Legionowski samorząd dodaje, że używając tej "bardzo wygodnej" formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami. Doświadczenia Warszawy uczą jednak, że hulajnogi są konkurencją dla jazdy rowerem i spaceru, a nie dla auta.

REKLAMA

Jak skorzystać?

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR.

- Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników. Już sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi - zapewnia firma, która przypomina pięć podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się. Z obserwacji warszawskich ulic jednak wiemy, jak często dochodzi do łamania tych prostych reguł.

REKLAMA

Pozostawiane byle gdzie i byle jak

- Zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż półtora metra. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych - czytamy.

Wspomniane przepisy dotyczące parkowania hulajnóg zostały wprowadzone w ubiegłym roku, ale nie wszyscy się do nich stosują. Pozostawiony na chodniku sprzęt bywa utrudnieniem dla osób prowadzących wózek z dzieckiem. Jakie będą doświadczenia Legionowa z nowym środkiem transportu? Czas pokaże.

(db)

 

Komentarze (2)

# Imbryk

10.04.2022 21:53

Ja dlatego kupiłem w media expert Jeep 2XE Adventurer, bo jednak jak ma się swoją hulajnogę to się o nią dba a nie rzuca gdzie się da.

# stachur

28.04.2022 13:02

Dzięki za polecenie. A lepiej tego 2xe adventurera, czy też widziałem u nich motusa 11 pro. Wygląda potężnie. Masz jakieś porównanie?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA