REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

kultura

 

"Femmes, czyli kobiety" na Dzień Matki na Bemowie. Wstęp wolny!

  23 maja 2022

"Femmes, czyli kobiety" na Dzień Matki na Bemowie. Wstęp wolny!
źródło: fanpage Justyna Bacz-Kazior

Edith Piaf, Dalida, Juliette Gréco, Céline Dion, Zaz i wiele innych... "Femmes, czyli kobiety", to piękny, wzruszający spektakl muzyczny Justyny Bacz będący opowieścią o kobietach, a zarazem jest niezwykłym spotkaniem z piosenką francuską. Już wkrótce w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury.

REKLAMA

W programie Justyny Bacz znalazły się utwory z repertuaru znanych francuskich i francuskojęzycznych gwiazd, a także tych, które w Polsce są mniej popularne i być może zostaną przez polską publiczność dopiero odkryte.

REKLAMA

Wystąpi 16 artystek

Piosenki zaśpiewane przez Justynę Bacz, w oryginalnych wersjach językowych oraz zasługujących na uwagę polskich autorskich przekładach artystki układają się w historię życia kobiety, które mieni się od emocji o różnych barwach. Początkowo radosne, beztroskie i pełne nadziei utwory z czasem uderzają w poważniejsze tony, by w finale wybrzmieć znowu mocną nutą optymizmu.

"Femmes, czyli kobiety" to 16 artystek i 16 różnych emocji. Osobiste interpretacje, kunszt wokalny artystki, a także znakomite aranżacje Mariusza Dubrawskiego, w wykonaniu wybitnych muzyków - nadają koncertowi wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Całości dopełniają wizualizacje w postaci graficznych portretów gwiazd, z repertuaru których pochodzą prezentowane utwory.

REKLAMA

Wielokrotnie nagradzana

Premiera programu miała miejsce w marcu 2019 roku w warszawskim teatrze Kamienica w ramach Festiwalu Frankofonii. Koncert został zarejestrowany na płycie CD dostępnej na empik.com. Justyna Bacz jest laureatką wielu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu "Dni Georgesa Brassensa", na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji czy Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.

W 2018 roku za promowanie kultury francuskiej w Polsce została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej. Nagrała osiem albumów bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność. W czwartek 26 maja wystąpi o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury przy Górczewskiej 201. Wstęp jest bezpłatny. Mile widziane zwłaszcza mamy.

(jr)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA