REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Dzwonił do przychodni 266 razy. "Arystokracja siedzi z kawusią"
REKLAMA

źródło: ZOZ Bemowo


Dzwonił do przychodni 266 razy. "Arystokracja siedzi z kawusią"

Lata mijają, a publiczne przychodnie na Bemowie wciąż mają fatalną opinię. Stan epidemii jeszcze pogarsza sytuację.

REKLAMA

"Panie w żadnej rejestracji nic nie wiedzą", "personel zajmujący się informacją nie jest w tym kierunku przeszkolony", "system anulował moją wizytę", "godzina w kolejce do infolinii", "nie da rady dodzwonić się do tej przychodni", "dodzwonienie się graniczy z cudem, dostęp do lekarza też. Po godzinie dzwonienia siódma w kolejce, po pół godzinie połączenie zerwane, jakby ktoś odłożył słuchawkę" - to tylko wybrane spośród licznych opinii, pozostawionych w Google przez pacjentów przychodni przy Powstańców Śląskich. Średnia ocen wynosi na dziś zaledwie 1,6 / 5.REKLAMA

Publiczna "służba zdrowia" w akcji

- Arystokracja siedzi w recepcji z kawusią i sobie żartują w najlepsze, kiedy telefon stacjonarny leży pięknie odłożony na bok, no ale przecież "kolega odbiera każdy pojedynczy telefon" - pisze w facebookowej grupie Bemowo pan Damian, który usiłował dodzwonić się do przychodni 266 razy. - Ja nie wiem, który kolega i jaki telefon odbiera, ale na pewno nie ten w rejestracji. Kobitki bardzo aroganckie, nie potrafiące odpowiedzieć na proste pytanie, ale to standard, bo przecież nikt nic tam nie wie.

O problemach z przychodnią przy Powstańców Śląskich piszemy od lat. W 2019 roku dyrektor SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy Paweł Dorosz wyjaśniał, że przeprowadzono modernizację centrali telefonicznych a "problem polega na tym, że rejestracja wizyty trwa czasem nawet 15 minut".REKLAMA

"Większość zadowolona"

Jak dowodził dyrektor, zapisując się do lekarza trzeba podać wiele informacji: datę wystawienia skierowania oraz liczne dane lekarza, takie jak imię i nazwisko, numer prawa wykonywania zawodu czy numer telefonu.

- Szczególnie pacjenci starsi mają problemy z szybkim przekazywaniem tych informacji. Powoduje to wydłużenie czasu rozmowy - przekonywał nas dyrektor Dorosz zapewniając, że w przychodni przy Powstańców Śląskich jeden pracownik stale odbiera telefony i rejestruje pacjentów w godzinach 7:00-19:00. Z analizy połączeń wynika, że pacjenci najczęściej dzwonią w godz. 7:00-9:00 i 16:00-18:00, więc w tych godzinach często zdarza się, że czas oczekiwania na połączenie jest dłuższy. Zdaniem dyrekcji większość pacjentów jest jednak zadowolona.

(dg)


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij

13.01.2021 22:36 #jkk
No cóż. Prawda to rzecz subiektywna. Dyrektor Dorosz broni swoich podwładnych i to jest cenne. Warto jednak czasem zastanowić się, czy życie nie bywa trochę inne niż nasze o nim wyobrażenie.
14.01.2021 00:38 #Jelonkowy
Obsługa pacjentów w ZOZ Bemowo, to już temat na ogólnopolski reportaż. Dodzwonić się nie można, zarejestrować na kolejny dzień również. Przez internet też nic nie można, mimo, że dyrektor twierdził, że jest inaczej. Parodia służby zdrowia, a wypowiedzi dyrektora oderwane od rzeczywistości.
14.01.2021 17:54 #KIKI
na Czumy jest nie lepiej
14.01.2021 18:46 #Atra
Do umówienia wizyty u lekarza pierwszego kontaktu nie potrzeba danych ze skierowania gdyż zwyczajnie przy tych wizytach nie obowiązują skierowania, a specjalistów na Powstańców Śląskich nie ma - pulmonologia została przeniesiona na Wrocławską. Dodzwonić się do przychodni nie sposób od lat, a poziom kultury, podstaw wychowania nie wypominając o znajomości podstawowych regulacji prawnych w zakresie ochrony danych osobowych u pań z rejestracji to jakiś przykry żart.
14.01.2021 19:27 #Jaaaaa
#Atra napisał(a) 14.01.2021 18:46

Do umówienia wizyty u lekarza pierwszego kontaktu nie potrzeba danych ze skierowania gdyż zwyczajnie przy tych wizytach nie obowiązują skierowania, a specjalistów na Powstańców Śląskich nie ma - pulmonologia została przeniesiona na Wrocławską. Dodzwonić się do przychodni nie sposób od lat, a poziom kultury, podstaw wychowania nie wypominając o znajomości podstawowych regulacji prawnych w zakresie ochrony danych osobowych u pań z rejestracji to jakiś przykry żart.
A poradnia rehabilitacji to tam nie istnieje? Tez trzeba mieć skierowanie.. no i diabetolog tez jest... i tez trzeba skierowanie..
14.01.2021 23:54 #bemowianka
Potwierdzam. Nie dość, że do lekarza 1 kontaktu czekałam dwa tygodnie, to nigdy nie można się normalnie dodzwonić. Najgorzej jest w Przychodni przy Powstańców Śląskich 19 do rejestracji. Fatalnie do rejestracji specjalistycznej przy Czumy 1. Do ortopedy czekanie 3 miesiące na skierowanie pilne. Potem 3 miesiące na rehabilitację na skierowanie pilne. Mam zdjęcia tych skierowań, bo zaraz zabierają. Pękniętą łąkotkę, a czeka się ponad pół roku na leczenie. Bez lekarstw. Skandal. Do kardiologa, neurologa, okulisty, od tarczycy czeka się na wizytę rok. Echo serca co 2 lata. Po zawale. Nigdy nie wiadomo, kiedy będą zapisy. Dzwoni się przez 1/2 roku co 2 tygodnie aby trafić na zapisy. Nigdy nic nie wiedzą.
15.01.2021 02:29 #mumi
g.prwada. zawsze sie dodzwaniam i mam wizyte na drugi dzien. zreszta w polin leczy sie trrez tylko cowida. wiec po co wam specjalisci
15.01.2021 16:37 #ddd
Najgorzej jest chyba w przychodni przy Powstańców Śląskich. Panie w rejestracji (sorry Punkcie Obsługi Pacjenta) bardzo często nie odbierają telefonów a siedzą i plotkują. Kilka miesięcy temu stanąłem sobie pod spory oknem tejże rejestracji bo przez żaluzje można co nieco podejrzeć. Byłem któryś w kolejce (koszmarnie brzmiący komunikat nie mający nic wspólnego z językiem polskim). A dwie panie siedzą i rozmawiają. Po 30 minutach wszedłem do środka, nie przerywając połączenia. Nadal zero reakcji. Zwróciłem paniom uwagę, iż są wynagradzane z podatków pacjentów (mam świadomość, że byle jak wynagradzane, ale nie ma w Polsce przymusu pracy). Jedna z pań się zawstydziła i przeprosiła, natomiast druga zaczęła wykrzykiwać swój komentarz (taka dość potężna kobieta). Powiedziałem jej wówczas dość wyraźnie, co myślę o jej zachowaniu. Napisałem pismo do dyrektora ZOZ. Oczywiście otrzymałem jakąś idiotyczną odpowiedź, która w ani jednym zdaniu nie odnosiła się do moich zarzutów.
Procedura zapisów w tej przychodni jest idiotyczna. Nie można się zapisać na dzień następny wcześniej, niż po godzinie 17. Oczywiście jeszcze gdy można było siedzieć w przychodni od około 14 ustawiała się w środku kolejka chętnych do zapisu, powodując niesamowity bałagan i hałas. Gdyby można było się zapisać na wizytę przez cały dzień,. kolejek by nie było. Ale wspomniana przez mnie duża kobieta powiedziała, iż to na wniosek pacjentów jest taka procedura. Dyrektor nie ustosunkował się do tego
Korzystam okazjonalnie z przychodni przy u;. Czumy (trudno się dodzwonić, ale można), Cegielnianej (właściwie bez problemu), Wrocławskiej (bywa różnie, ale generalnie problemu nie ma.
17.01.2021 22:41 #M66
...bizantyjskie przychodnie w Warszawie SPZOZ mają ogólnie gdzieś PCJ niezależnie czy jest to WOLA/Śródmieście, Mokotów, Bemowo czy Żoliborz/Łomianki. Kierownictwa z partyjnego nadania, niezatapialne. Niestety w wielu przypadkach jest utrzymywanie wiekowych lekarzy nie będących w stanie podjąć jakiejkolwiek decyzji. Młodsi lekarze oczekują na rezydenturę i adios !!!
Personel niższy będzie bronił sytuacji...zawsze się im wypisze poza kolejnością CUŃTROLOC lub końsultację spejcjalizdy...
Niestety system narzucany przez NFZ pod dyktando rządzących .../strona lewa,prawa, tęczowa/ jest jaki jest, do tego Izba Lekarska o sile działania kartki papieru na dobry niemiecki bunkier !
Dopóki PCJ nie będą zasypywali skargami Rzecznika Praw Pacjenta, MZ, OiL, Biura Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy dopóty stan rzeczy będzie jak wyżej.
Przychodnie prive działają sprawniej...wiele z kontraktami NFZ...
Życzę zdrowia w złych czasach
23.01.2021 09:44 #graszka
To prawda Panie z rejestracji w Przychodni przy ul Powstańców Śląskich 19 nieprzyjemne robią łaskę że pracują i do tego nie kompetentne nie powinne pracować na tych stanowiskach bo to zła wizytówka dla Przychodni. Jak im nie odpowiada ta praca to niech ustąpią mlodym co nie mogą znaleźć pracy
REKLAMA
04.02.2021 13:50 #Jarosław
Co za bzdury. Nigdy nie można dodzwonić się do przychodni! A lekarze? Nawet na podstawowe badania lekarz prowadzący nie chce dać skierowania! Tłumacząc się tym, że mając 20-kilka lat powinienem być zdrowy. Kpina! Badania podstawowe powinno robić się kontrolnie co roku! Od ponad 5 lat nie mogę się doprosić, bo jestem młody. Nie wiem po co płacić podatki na publiczną służbę zdrowia. Jeśli chciałby dyrektor przychodni przy Powstańców Śląskich ze mną porozmawiać - bardzo chętnie naświetle sytuację.
08.02.2021 13:51 #M66
...do Jarosława
Proszę wyegzekwować na piśmie odmowę wydania skierowania na badania kontrolne z uzasadnieniem.
Tak, mniej więcej co rok wskazane badania kontrolne. W kompetencji Lekarza POZ /zgodnie z dziennikiem ustaw o udzielaniu świadczeń zdrowotnych w ramach POZ/ jest ponad 30 badań krwi. Do oceny stanu ogólnego najczęściej wystarcza ok 12 -15 badań.
W przypadku odmowy, tak jak pisałem wcześniej pismo do Rzecznika Praw Pacjenta/ul. Młynarska, Okręgowa Izba Lekarska, NFZ...rozmowa z tzw kierownikiem tylko dla formalności.
NIE BAĆ SIĘ SWOICH PRAW !!!.....szczególnie w przychodni na Powstańców Sląskich
Powodzenia.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA