REKLAMA

Sport

Dlaczego zburzono basen na Jelonkach? Od lat tylko: plany, plany, plany...
REKLAMA

źródło: Facebook / Odbudujmy basen na Brygadzistów


Dlaczego zburzono basen na Jelonkach? Od lat tylko: plany, plany, plany...

"Dlaczego władze dzielnicy chcą budować nową pływalnię przy Lazurowej, zamiast po prostu odbudować basen, który był na Jelonkach?" - pyta czytelnik.

REKLAMA

Nieoficjalnie: Basenu nie będzie. Zaciskanie pasa na Bemowie
Nieoficjalnie: Basenu nie będzie. Zaciskanie pasa na Bemowie Warszawskiego ratusza nie stać podczas kryzysu na przeprowadzenie wszystkich obiecanych inwestycji. Wpływy z podatków spadają.
czytaj
Zapytani o najpilniejsze inwestycje w dzielnicy mieszkańcy tradycyjnie wskazują na metro i parkingi, ale wysokie miejsce w ankietach zawsze zajmuje nowy basen. Druga po Pingwinie publiczna pływalnia w dzielnicy ma powstać w pobliżu skrzyżowania Lazurowej z Dywizjonu 303, pomiędzy węzłem z trasą S8 a fortem Blizne. Sytuacja finansowa samorządu jest jednak taka, że na szybką budowę nie ma co liczyć.REKLAMA

Nowy basen na Bemowie

W planach jest 25-metrowy basen sportowy z sześcioma torami i 100-metrową zjeżdżalnią zewnętrzną, basen rekreacyjny ze strefą rekreacyjną i strefą nauki pływania oraz brodzik dla dzieci i jacuzzi.

- Ale po co? - pyta nasz czytelnik. - Dlaczego władze chcą budować przy Lazurowej nową pływalnię za ciężkie pieniądze, zamiast po prostu odbudować basen, który był na Jelonkach? Pamiętam, że kilka lat temu jego odbudowa była proponowana w ramach kampanii wyborczej, ale nic z tego nie wyszło.

Młodsi stażem mieszkańcy dzielnicy mogą nie pamiętać basenu, działającego jeszcze w 2008 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 301 im. Janusza Korczaka przy Brygadzistów. Obiekt zamknięto, bo był w fatalnym stanie technicznym. Pierwotnie planowano remont, ale ostatecznie budynek zburzono.REKLAMA

Czekają na basen 13 lat

- Przez ostatnie lata powstawały różne koncepcje, ale okazało się, że remont pływalni to kilkadziesiąt milionów złotych - mówił w 2012 roku ówczesny wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak. - To był zwykły 25-metrowy basen. Teraz standardem są sauny, jacuzzi, zjeżdżalnie. Przerobienie starego to ogromne koszty. Stwierdziliśmy, że nie ma to najmniejszego sensu. Owszem, basen w tej części dzielnicy, czyli na Jelonkach, jest potrzeby, ale nie musi być on koniecznie na Brygadzistów.

Już w momencie rozbiórki basenu samorząd zaznaczał, że nowy obiekt szybko nie powstanie, bo za priorytety uznano budowę Pełczyńskiego i podstawówki przy Zachodzącego Słońca. W 2014 roku odbudowę basenu przy Brygadzistów zaproponował burmistrz Krzysztof Strzałkowski. Krótko przed wyborami samorządowymi pomysł poparła rada rodziców Szkoły Podstawowej nr 301. Obiekt położony na największym osiedlu w dzielnicy miałby służyć przede wszystkim uczniom, ale przyczyniłby się też do rozładowania tłoku przy Oławskiej. Zaraz po wyborach Strzałkowski zamienił jednak fotel burmistrza Bemowa na identyczny na sąsiedniej Woli i o sprawie zapomniano. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie dzielnicy, obecnie nie ma planów odbudowy basenu przy Brygadzistów.

(dg)REKLAMA


  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij

18.02.2021 09:20 #bemowianka
Jak się wprowadzałam na Jelonki to były obietnice budowy basenu w Parku Górczewska. A to był rok 1979 r. Był też basen w SP za Halą Wola.Miał zostać wyremontowany. Niestety basenu nie będzie, ponieważ żaden radny nie jest zainteresowany. Zarząd Urzędu też tu nie mieszka. Robią tylko co muszą i nic ponadto. Szkoda
18.02.2021 09:29 #Jelonkowy
Urząd od lat nie potrafi wybudować szkoły na Chrzanowie, choć jest tam potrzebna od zaraz. Basen nie powstanie prędko, to tylko kiełbasa wyborcza. W okolicy Ratusza Bemowo nawet chodników nie odśnieżają, tacy gospodarze.
18.02.2021 10:03 #lideksynubeka
Bo po cholerę komu basen!!!Podstawówki też są zbędne. A zima pokazała,że nawet bez centralnego ogrzewania jest dobrze. To po ch... odśnieżać? Jak by powiedział Bronek-śnieg ma to do siebie,że się rozpuści,a woda spływa.
18.02.2021 12:04 #BeMózg
Należy wybudować pływalnię tylko z basenem do pływania i brodzikiem dla małych dzieci. Najważniejsze jest oswojenie dzieci z wodą i nauczenie ich pływania oraz udostępnienie dotowanej (czyli dostępnej tanio) pływalni dla dorosłych, niezbędnej im dla utrzymania kondycji i zdrowia. I na to powinny być wydawane środki publiczne. Zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny i inne bzdety mogą być udostępniane przez inwestorów budujących prywatne pływalnie, na warunkach komercyjnych. Jak kogoś nie będzie na nie stać, nie musi korzystać - to nie jest niezbędne do życia.
18.02.2021 12:27 #Czumiak
Peowskie lewackie cfffele, chodziłem codziennie tam na basen i było ok, pamiętam dokładnie jednego dnia przyszedłem pływałem 30min a następnego już nikogo nie wpuszczali z uwagi na instalacje elektryczna, więc trzeba było ja naprawić i basen mógł dalej działać. W doooopie mam zjeżdżalnie i jacuzzi za miliony, ważne jest żeby było gdzie pływać ale łatwiej zburzyć, a ten zyzol to już w ogóle psychol jest
18.02.2021 15:19 #Panjan
Żaden basen nie powstanie. Ani nowy ani stary. Taka inwestycja przerasta możliwości władz dzielnicy i miasta.
19.02.2021 07:30 #JayB
Z kometami jedziecie na maksa ,nie chciałbym być waszym sasiadem
19.02.2021 08:19 #Bemwaw
#BeMózg napisał(a) 18.02.2021 12:04

Należy wybudować pływalnię tylko z basenem do pływania i brodzikiem dla małych dzieci. Najważniejsze jest oswojenie dzieci z wodą i nauczenie ich pływania oraz udostępnienie dotowanej (czyli dostępnej tanio) pływalni dla dorosłych, niezbędnej im dla utrzymania kondycji i zdrowia. I na to powinny być wydawane środki publiczne. Zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny i inne bzdety mogą być udostępniane przez inwestorów budujących prywatne pływalnie, na warunkach komercyjnych. Jak kogoś nie będzie na nie stać, nie musi korzystać - to nie jest niezbędne do życia.
Dokładnie tak. Niestety teraz wszytko musi być z rozmachem, żeby móc się popisać
19.02.2021 11:39 #Astronom
#JayB napisał(a) 19.02.2021 07:30

Z kometami jedziecie na maksa ,nie chciałbym być waszym sasiadem
Nie tylko z kometami, ale również z asteroidami.
19.02.2021 12:14 #qaz
#Jelonkowy napisał(a) 18.02.2021 09:29

Urząd od lat nie potrafi wybudować szkoły na Chrzanowie, choć jest tam potrzebna od zaraz. Basen nie powstanie prędko, to tylko kiełbasa wyborcza. W okolicy Ratusza Bemowo nawet chodników nie odśnieżają, tacy gospodarze.
Ale od lat wybieracie tę samą ekipę, która zmienia tylko swoją nazwę, więc o co chodzi? Sami tego chcecie.
REKLAMA
19.02.2021 13:15 #jkk
qaz. Nie do końca jest to prawdą. Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Mamy tutaj zarówno rozbieżności natury politycznej czyli spór między rządem a władzami Warszawy co odbija się dla miasta czkawką finansową jak i innymi powodami braku dostatecznej ilości pieniędzy dla realizacji wszystkich potrzeb miasta. Zresztą chyba nie ma na świecie miasta, w którym pieniędzy starcza na wszystko. Nie jest też idealny ustrój naszej stolicy, niektóre funkcje spełniane przez dzielnice kłócą się z ogólnomiejskimi. Przypomnę, że władze miasta dały już pieniądze na działkę pod szkołę na Chrzanowie wybraną za czasów władzy burmistrza z innej opcji politycznej, działka czeka a pieniądze na następną działkę w obecnych trudnych czasach szybko się nie znajdą, prędzej należy oczekiwać argumentu w rodzaju ,, przecież macie działkę, która sami sobie wybraliście, budujcie na niej,,. Idealna działka na basen jest przy Lazurowej obok Batalionów Chłopskich ale są wobec niej roszczenia. Niemal vis a vis niej kolejna działka ale budowie basenu przeszkadza przebiegająca zbyt blisko linia wysokiego napięcia. Przeszkody tego rodzaju muszą być brane pod uwagę, nie zmienia to jednak faktu, że jak nie wiadomo o co chodzi...
19.02.2021 20:48 #PiSLubiCiemnotę!
Wybudujcie w końcu szkole na Chrzanowie !!
19.02.2021 21:49 #cwks
#jkk napisał(a) 19.02.2021 13:15

Mamy tutaj zarówno rozbieżności natury politycznej czyli spór między rządem a władzami Warszawy co odbija się dla miasta czkawką finansową jak i innymi powodami braku dostatecznej ilości pieniędzy dla realizacji wszystkich potrzeb miasta.
Tak? Brak pieniędzy w kasie miasta to wyłączna wina władz miasta. Nie dajcie się ogłupić.
19.02.2021 22:13 #lideksynubeka
Na pederastów forsa w kasie miasta zawsze jest. 50 tys poszło na badania;"co lesbijka ma w słoiku". Na pensje 36 dyrektorów w ratuszu też nie brakuje gotówki.
20.02.2021 21:23 #Lubię Jasność
#PiSLubiCiemnotę! napisał(a) 19.02.2021 20:48

Wybudujcie w końcu szkole na Chrzanowie !!
Dlaczego swoje wezwanie kierujesz do czytelników? Przecież oni nie są od budowania szkół.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
Odzywki białkowe

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA