REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Czas na chodnik na Trakcie Lubelskim. Umowa podpisana

  15 kwietnia 2022

Czas na chodnik na Trakcie Lubelskim. Umowa podpisana
źródło: ZDM

Firma Adrog wybuduje chodnik i dwa przejścia dla pieszych na ruchliwej ulicy biegnącej przez Wawer. Prace potrwają do lipca.

REKLAMA

Budowa chodnika i dwóch przejść na Trakcie Lubelskim będzie kosztować 460 tys. zł. Zarząd Dróg Miejskich podpisał już umowę z firmą Adrog, która otrzymała na wykonanie zadania 90 dni.

Oznacza to, że prace zakończą się w pierwszej połowie lipca.

REKLAMA

Dwie zebry w pakiecie

- Adrog wybuduje chodnik po wschodniej stronie ulicy Trakt Lubelski od wlotu Lucerny do przystanku autobusowego Trakt Lubelski Las 02 - zapowiadają drogowcy. - Wyznaczy również dwa przejścia dla pieszych. Pierwsze powstanie na wysokości posesji nr 257 i zostanie wyposażone w azyl oraz doświetlone, aby po zmroku piesi byli lepiej widoczni dla kierowców.

Druga zebra, która powstanie po południowej stronie ronda na rogu Kadetów i Lucerny, również będzie doświetlona. Zostanie wyznaczona wraz z przejazdem rowerowym, który umożliwi legalne przekroczenie jezdni Traktu Lubelskiego i włączenie się do ruchu lub wjechanie na drogę dla rowerów, której fragment powstanie po południowej stronie Kadetów.

REKLAMA

Było małe zamieszanie

Budowa chodnika i wyznaczenie przejść dla pieszych to pomysł wawerskiej radnej Sandry Spinkiewicz, który poparło 1060 mieszkańców dzielnicy. Inwestycja miała zakończyć się w grudniu, ale ZDM miał problemy ze znalezieniem firmy, która wykonałaby prace. Jeszcze w lutym na stronie warszawskiego budżetu obywatelskiego widniała fałszywa informacja, że po pierwszym, nieudanym przetargu roboty zostały zlecone Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg, należącemu do miejskiego samorządu. Nic takiego nie miało miejsca. ZDM ogłosił drugi przetarg, który wygrał Adrog.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA