REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Co z remontem skrzyżowania na styku Bielan i Bemowa?

  1 czerwca 2023

alt='Co z remontem skrzyżowania na styku Bielan i Bemowa?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Skrzyżowanie Obrońców Tobruku i Powązkowskiej, na styku Bemowa i Bielan, już od dawna jest w opłakanym stanie. Popękana jezdnia, nierówne chodniki, słabe oświetlenie - oto główne bolączki kierowców i pieszych. Była szansa, aby to szybko zmienić w ramach budżetu obywatelskiego, jednak Zarząd Dróg Miejskich ma inne plany co do tego miejsca.

REKLAMA

Skrzyżowanie ulic Obrońców Tobruku i Powązkowskiej, znajdujące się na styku Bemowa i Bielan, nie było remontowane od kilkudziesięciu lat. Obecna nawierzchnia jezdni jest mocno podziurawiona i pofałdowana, a chodnik wzdłuż tzw. małej Powązkowskiej praktycznie nie istnieje. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
Prośby mieszkańców o remont skrzyżowania jak dotąd nie odniosły żadnego skutku.

Budżet obywatelski nie uratuje

Naprzeciw oczekiwaniom kierowców i pieszych często korzystających z tego skrzyżowania, chciał wyjść warszawski budżet obywatelski. Za 600 tysięcy złotych autorka projektu zaproponowała modernizację nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu, zbudowanie chodnika na ulicy Powązkowskiej (od skrzyżowania do przejścia dla pieszych przy Zakładzie Remontów i Konserwacji Dróg) i doświetlenie przejść dla pieszych. Gdyby urzędnicy dopuścili go do czerwcowego głosowania, miałby on sporą szansę wygrania. Jego niewątpliwą zaletą był m.in. niewysoki koszt - jak na standardy ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego.

Wstąp do księgarni

ZDM ma inne plany

Jak wyjaśniają urzędnicy, projekt koliduje z planami Zarządu Dróg Miejskich. Na skrzyżowaniu zostanie wybudowane rondo a chodniki zostaną poddane gruntownej wymianie. ZDM posiada już gotową dokumentację inwestycji. Została też ona wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej. - Zawnioskowaliśmy o pieniądze na budowę. Jeśli je dostaniemy, będziemy mogli ogłosić przetarg na budowę - poinformował Mikołaj Pieńkos z ZDM.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy