REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Chodecka idzie do remontu. Bródno zostanie sparaliżowane?

  16 marca 2022

Chodecka idzie do remontu. Bródno zostanie sparaliżowane?
TuStolica.pl

Drogowcy zabierają się za naprawę ulicy zniszczonej przez pojazdy z budowy metra. Przy okazji powstanie droga dla rowerów i hulajnóg oraz wymienione zostaną chodniki.

REKLAMA

Chodecka ma być wyremontowana na najbardziej ruchliwym odcinku, pomiędzy Kondratowicza a Wyszogrodzką. Zarząd Dróg Miejskich już wie, że będzie musiał zapłacić co najmniej 4,4 mln zł.

REKLAMA

Duże zmiany na Chodeckiej

- Nawierzchnia w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy uległa znacznej degradacji ze względu na zwiększony ruch spowodowany budową drugiej linii metra pod Kondratowicza - przypominają drogowcy. - Dlatego zostanie wymieniona a nowy asfalt będzie wzmocniony siatką z włókna szklanego. Ma to uchronić nową nawierzchnię przed powstaniem kolein.

Po wschodniej stronie ulicy, między przystankiem autobusowym Chodecka a ulicą Bolivara oraz między Bolivara a Kondratowicza, powstanie pas do parkowania równoległego. Teraz parkowanie w tym miejscu jest częściowo zabronione, na pozostałym odcinku samochody niszczą chodnik. Utworzenie pasa postojowego jest możliwe dzięki wyjątkowo dużej szerokości jezdni, wynoszącej prawie 10 metrów.

REKLAMA

Likwidują buspas

- Obecnie na znacznym jej fragmencie są trzy pasy ruchu, przy czym tym trzecim jest wyznaczony po zachodniej stronie buspas - pisze ZDM. - Po wprowadzeniu zmian kierowcy będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Dodatkowo zlikwidowana zostanie zatoka autobusowa, aby pojazdy komunikacji miejskiej nie miały problemów z włączaniem się do ruchu.

Wyremontowane zostaną również chodniki po obu stronach ulicy wraz ze zjazdami bramowymi oraz zjazdem na pobliski komisariat. Mieszkańcy zyskają odnowioną drogę dla rowerów, biegnącą po zachodniej stronie Chodeckiej. Remont ulicy potrwa pół roku. O umowę starają się trzy przedsiębiorstwa, przy czym najtańsza jest oferta firmy Porr opiewająca na 4,4 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że remont Chodeckiej będzie prowadzony równolegle z odtwarzaniem Kondratowicza po budowie metra, ale nie znamy jeszcze harmonogramów obu inwestycji. Jeśli Kondratowicza nie zostanie ponownie otwarta przed zamknięciem Chodeckiej, Bródno może czekać paraliż komunikacyjny.

(dg)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (1)

# Marian

16.03.2022 21:21

Naprawa wedłgu rowerowego pełnomocnika to zwężenie i progi.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA