REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Mokotów

Nowy buspas zakorkował warszawską ulicę? Aktywiści: "Efektywna metoda"

 

Buspas zakorkował Dolinkę? Aktywiści: "Efektywna metoda"

  14 stycznia 2022

Buspas zakorkował Dolinkę? Aktywiści: "Efektywna metoda"
źródło: Facebook / Miasto Jest Nasze

Kierowcy twierdzą, że mimo otwarcia tunelu trasy S2 korki na Dolinie Służewieckiej są jeszcze większe, niż dawniej. ZDM przeznaczył jeden pas wyłącznie dla autobusów.

REKLAMA

Przypomnijmy: 20 grudnia otwarty został ostatni odcinek południowej obwodnicy Warszawy, którego kluczowym elementem jest najdłuższy w Polsce tunel drogowy, znajdujący się pod ursynowskim fragmentem linii metra. Niespełna miesiąc później Zarząd Dróg Miejskich wyznaczył buspas na Dolinie Służewieckiej, od Nowoursynowskiej do Jana III Sobieskiego.

REKLAMA

"Dolinka w korkach"

W komunikacie zapowiadającym buspas drogowcy jednocześnie stwierdzili, że w Dolinie Służewieckiej już nie ma korków i że muszą zapewnić autobusom płynniejszy przejazd. Podczas rozmów z kierowcami w mediach społecznościowych precyzowali, że chodzi o wyznaczenie buspasa przed ewentualnym powrotem korków na Dolinę Służewiecką.

- Cała Dolinka znów stanęła w gigantycznych korkach - piszą kierowcy. - Skoro piszecie, że autobusy przyspieszyły... to o ile przyspieszyły? Ktoś to w ogóle badał? Wracając dziś na odcinku Sobieskiego - al. Wilanowska stanąłem w megakorku od Sobieskiego. Liczba autobusów, które przejechały: jeden. Kpina, nie ułatwienie. Potraficie uzasadnić tworzenie buspasów w miejscu, gdzie nie ma korków?

REKLAMA

Buspas już zostanie

Protesty kierowców są już zdecydowanie spóźnione. Buspasy są w Warszawie likwidowane tylko przy okazji budowy metra, nawet jeśli - jak na Górczewskiej - jego linia nie biegnie pod całą ulicą. Z nowej organizacji ruchu w Dolinie Służewieckiej zadowoleni są tzw. miejscy aktywiści.

- Wytyczenie czterech kilometrów nowego buspasa w Dolince Służewieckiej zajęło zaledwie dwa tygodnie! - cieszy się stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. - Buspasy to najszybsza i bardzo efektywna metoda, by transport publiczny stał się atrakcyjną alternatywą dla auta. Wybór powinien być taki: jeździsz autem? Licz się z korkami. Jeździsz komunikacja miejską? Korki cię nie dotyczą.

(dg)

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA