REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Bujne trawy i plac zabaw w centrum Mirowa? Czas na głosowanie

  29 czerwca 2022

Bujne trawy i plac zabaw w centrum Mirowa? Czas na głosowanie
przykładowa realizacja skweru przy Złotej i Siennej, źródło: bo.um.warszawa.pl

Dość ponury i nudny zielony skwer pomiędzy Złotą a Sienną ma szansę na prawdziwą metamorfozę już w przyszłym roku. Co mogłoby się zmienić i jak do tego doprowadzić?

REKLAMA

Mieszkance Sylwii Serdak zamarzył się "park kieszonkowy" z placem zabaw na zielonym terenie pomiędzy Złotą 70 a Sienną 67.

REKLAMA

"Brakuje takiego miejsca"

- W tej okolicy brakuje takiego miejsca. Każdy chodnik jest po części parkingiem.

Jest również duże natężenie ruchu i wąskie szlaki piesze, więc nawet spacer z kilkulatkiem nie należy do najbezpieczniejszych. Jedynym miejscem w okolicy, gdzie można bezpiecznie pójść z dzieckiem na spacer jest właśnie ten mały skwerek. Niestety, niczego ten placyk nie oferuje - przekonuje autorka. - Oprócz drzew, w parku nie występuje żadna bioróżnorodność. Brak klombów, kwiatów, krzewów, traw. Nie ma tam również żadnych ławek. W okolicy, oprócz rodzin z dziećmi mieszka również spora liczba seniorów, dla których jest to jedyny fragment zieleni w okolicy. Obecnie skwer służy głównie do wyprowadzania zwierząt i nikt o niego nie dba - dodaje Sylwia Serdak.

REKLAMA

Co mogłoby powstać?

Projekt przewiduje uporządkowanie terenu, stworzenie bezpiecznej strefy dla dzieci wraz ze ścieżką sensoryczną i szałasem, zakup ławek, w tym także bujanych, montaż pergoli, dodatkowych koszy na psie odchody i wymianę zwykłych koszy na śmieci, stworzenie kwietników, obsadzenie terenu dodatkowymi krzewami, kwiatami i trawami ozdobnymi, ustawienie tablic edukacyjnych, nawiezienie urodzajnej ziemi, zasianie trawy i posadzenie cieniolubnych roślin. Wszystko za ponad 680 tys. zł.

Projekt został dopuszczony przez urzędników do głosowania, w którym mieszkańcy decydują, czy chcą zielony skwerek wraz z placem zabaw w tej części Mirowa. Głosować w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego można do 30 czerwca na stronie urzędu miasta.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# Radiogaga

29.06.2022 20:16

Będzie miejsce dla meneli i szalet dla kundli znając życie. W tym mieście nie ma takiego miejsca, którego nie są w stanie zadeptac i zanieczyscic kundlarze że swymi psami. Należy postawić pytanie, co miasto robi aby zmniejszyć poglowie psów oraz wprowadzić zakazy zadeptywania skwerow i robienia z nich szaletow dla psów. Co władza robi żeby obciążyć kundarzy podatkami od psów żeby choć trochę zniechęcić bo niektórzy to już mają po 3-4 psy. I jest ich coraz więcej przy czym każdy budynek i każdy skwer jest zasikany i zasr... przez psy. Pomysł może dobry ale znając życie nie wróżę długiego żywota temu skwerowi gdyby powstał.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA