REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

samorząd

 

Budżet Wawra 2022. Na jakie inwestycje wydamy 34 miliony?

  24 listopada 2021

Budżet Wawra 2022. Na jakie inwestycje wydamy 34 miliony?
TuStolica.pl

Rada dzielnicy zapaliła żółte światło dla przyszłorocznego budżetu. Ostateczna decyzja będzie należeć do Rady Warszawy.

REKLAMA

Wawerscy radni wydali pozytywną opinię dla projektu budżetu na 2022 rok. Na inwestycje samorząd dzielnicy będzie mógł przeznaczyć ponad 34 mln zł. Oznacza to dwumilionowy wzrost w stosunku do wydatków w roku bieżącym, ale wynika to częściowo z opóźnienia inwestycji i z inflacji.

Zbudują trzy ulice

Jak przekonuje w swoim miesięczniku wawerski ratusz, 34 mln zł to "pokaźna kwota, pozwalająca do końca kadencji zrealizować ambitne plany poprawy warunków życia w Wawrze". Nie pierwszy i nie ostatni raz mieszkańcy, czytając samorządową gazetę, mają wrażenie, że mieszkają w najlepszej dzielnicy. W rzeczywistości kwota jest bardzo mała, a jaki jest Wawer - każdy widzi. W przyszłorocznym budżecie znalazło się m.in. 2,5 mln zł na budowę 1700-metrowego odcinka Trzykrotki i Bylicowej, 1,7 mln zł na ciąg Tawułkowa - Liliowa i 1,4 mln zł na Celulozy.

Samorząd przeznaczy też 250 tys. zł na odwodnienie terenów osiedlowych przy Szulczyka oraz 300 tys. zł na rozbudowę i modernizację oświetlenia ulic.

Inwestycje w oświatę

Dużą kwotę zarezerwowano na wydatek spoza katalogu podstawowych zadań samorządu. Wawerski ratusz nie ma obowiązku samodzielnego budowania przedszkoli i może finansować miejsca w prywatnych placówkach, co dla rodziców i dzieci jest niezauważalną różnicą. Mimo to za jeden z priorytetów podczas kryzysu uznano rozbudowę Przedszkola nr 110 przy Bystrzyckiej, w którym przybędzie sto miejsc za 3,5 mln zł.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 124 przy Bartoszyckiej rozpocznie się budowa hali lekkoatletycznej z bieżnią i skocznią dla tyczkarzy. Zabezpieczone w budżecie pieniądze to 4 mln zł. Z kolei na stworzenie przy Szkole Podstawowej nr 195 przy ul. Króla Maciusia ogrodu deszczowego oraz zasadzenie drzew samorząd przeznaczy 590 tys. zł.

Park Aktywności Rodzinnej

Na budowę Parku Aktywności Rodzinnej na rogu Lucerny i Węglarskiej wawerski ratusz przeznaczy w przyszłym roku 3 mln zł, a na początek zagospodarowania otoczenia Paczkowskiej - 200 tys. zł. Na edukacyjny wodny park zabaw zaplanowany na terenie Syrenki przy Starego Doktora zapisano w projekcie budżetu 560 tys. zł, skwer Dwa Brzegi po obu stronach Kanału Wawerskiego między Traktem Lubelskim, Rabatową i Plażową - 561 tys. zł, na naturalny plac zabaw w Zerzniu - 375 tys. zł, zaś na wodny plac zabaw na terenie Syrenki - 450 tys. zł.

Przy międzyleskim odcinku Patriotów będzie budowane Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Na rozpoczęcie tej inwestycji budżet przewiduje 1,5 mln zł. Z kolei za 1,4 mln zł Zakład Gospodarowania Nieruchomościami będzie wymieniał ogrzewanie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej i Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Falenicy.

(db/dg)

 

Polecamy

Komentarze (2)

# Mariusz

24.11.2021 14:04

Czy budując ulice Celulozy i Tawułkową da się porozumieć z MPWiK żeby od razu położyć rury od wodociągu i kanalizacji, żeby nie ryć asfaltu za kilka lat, kiedy MPWiK będzie miała te ulice w swoim harmonogramie?

# werw

29.11.2021 11:53

ooo Panie jakie wymagania ;) nie w polscce xe
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA