REKLAMA

cemat box 1cemat box 2cemat box 0

Wielcy Romantycy

Kategoria:  MUZYKA    muzyka poważna
Wielcy Romantycy
Grzegorz Niemczuk wraca do Zielonej Góry 
 16 kwietnia 2026, 19:00
Zielona Góra
Filharmonia Zielonogórska - Sala Kameralna
Powstańców Wielkopolskich 10

WIELCY ROMANTYCY - Beethoven, Brahms, Schubert, Mendelssohn, Chopin, Grieg, Schumann, Verdi, Liszt. Grzegorz Niemczuk ponownie zawita w Filharmonii Zielonogórskiej!

Epoka Romantyzmu była w muzyce reprezentowana przez bardzo wiele wybitnych osobowości. W programie "Wielcy Romantycy" pianista Grzegorz Niemczuk wybrał aż dziewięciu kompozytorów, układając niezwykle zróżnicowany i bogaty program. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć wiele bardzo znanych utworów fortepianowych takich jak "Marzenie" Roberta Schumanna, "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena, Walca Johannesa Brahmsa, Suitę Peer Gynt Edwarda Griega czy słynną, wirtuozowską Rapsodię Węgierską nr 2 Franciszka Liszta. Dodatkowo zabrzmią równie piękne i fascynujące utwory Schuberta, Mendelssohna, Chopina oraz Verdiego (w transkrypcji F. Liszta). Ten koncert to prawdziwy kalejdoskop muzyki XIX wieku. Pełen różnorodnych emocji i nastrojów. Grzegorz Niemczuk jak zawsze sam poprowadzi koncert, opowiadając o wykonywanych utworach i kompozytorach, tworząc muzyczno-słowną narrację, która wciąga publiczność do świata muzyki.

PROGRAM:
J. Brahms - Walc As-dur op. 39 nr 15
E. Grieg - Suita Peer Gynt - 12'
o Poranek
o Śmierć Azy
o Taniec Anitry
o W Grocie Króla Gór
L. van Beethoven - Bagatelle no. 25 WoO59 ("Dla Elizy")
Mendelssohn - Rondo capriccioso
Chopin - Rondo Es-dur op. 16

PRZERWA

F. Schubert - Impromptu Ges-dur op. 90 nr 3
F. Schubert - Impromptu Es-dur op. 90 nr 2
R. Schumann - "Marzenie" op. 15 nr 7 z cyklu "Sceny dziecięce"
R. Schumann/F. Liszt - "Widmung" (Dedykacja) S. 566
G.Verdi/F.Liszt - Parafraza koncertowa "Rigoletto"
F. Liszt - Rapsodia węgierska nr 2 S. 244/2


GRZEGORZ NIEMCZUK

Jeden z najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych. W latach 2007 - 2024 Grzegorz Niemczuk koncertował przede wszystkim za granicą. Wystąpił do tej pory z ponad 500 recitalami i koncertami, odwiedzając 39 krajów na 6 kontynentach (Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Litwa, Rosja, Białoruś, Rumunia, Austria, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Szwajcaria, Włochy, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Etiopia, Tanzania, Japonia, Chiny, Korea Południowa, Singapur, Malezja, Australia, Peru, Brazylia, Ekwador, Kostaryka, Kolumbia, Stany Zjednoczone, Jamajka, Curacao, Indonezja). Często prowadzi swoje własne koncerty, wprowadzając słuchaczy w tajniki wykonywanej muzyki i przybliżając ciekawe fakty z biografii kompozytorów. Wszędzie, gdzie występuje, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki, co skutkuje kolejnymi zaproszeniami na przyszłość. Od 2024 rozpoczął intensywną działalność koncertową w Polsce, występując w większości Filharmonii w kraju. W roku 2026 zadebiutuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Każdy koncert cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko z powodu muzycznych interpretacji ale także błyskotliwego prowadzenia koncertów - rozbawiając, wzruszając i edukując publiczność. Nazwany przez wpływowych japońskich krytyków "współczesnym wcieleniem Chopina" (Nobuko Fujimaki, Chopin Magazine, Tokio, sierpień 2017) zbudował sobie międzynarodową markę jako wybitny znawca i interpretator muzyki Fryderyka Chopina, której studiowaniu poświęcił wiele lat swojego artystycznego życia. Należy do wąskiego grona pianistów, którzy w swoim repertuarze posiadają wszystkie dzieła Fryderyka Chopina. Szczególnie ceniony jest w Azji: po spektakularnym debiucie solowym w Tokio w lipcu 2017 roku, w prestiżowym magazynie "Chopin" ukazała się niezwykle entuzjastyczna recenzja, Ten występ zaowocował kolejnymi zaproszeniami na recitale w Japonii (Tokio, Osaka, Nagoja, Sapporo, Asahikawa, Obihiro, Hakodate, Aomori), jak również kontraktem z magazynem "Chopin" na comiesięczne artykuły o wykonawstwie muzyki F. Chopina. W grudniu 2017 zadebiutował w Chinach, gdzie w ramach Festiwalu "Polskie Kręgi Sztuki" (największego festiwalu polskiej sztuki w Chinach) wystąpił w prestiżowej Beijing Concert Hall. Koncert ten odbił się szerokim echem we wszystkich najważniejszych mediach chińskich. Jest również ulubieńcem norweskiej publiczności - wystąpił do tej pory w ponad 30 różnych miastach Norwegii, wszędzie wzbudzając wielki entuzjazm i otrzymując zaproszenia na kolejne występy.

Grzegorz Niemczuk posiada bardzo rozbudowany repertuar obejmujący ponad 250 utworów solowych i 28 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki baroku po muzykę XX i XXI wieku. Należy do wąskiego grona pianistów, którzy w swoim repertuarze posiadają wszystkie dzieła Fryderyka Chopina. Grzegorz Niemczuk jest zwycięzcą wielu konkursów pianistycznych. W 2013 roku wygrał - jako pierwszy Polak w historii - "International Carnegie Hall Concerto Debut Competition" w Nowym Jorku. Ta prestiżowa nagroda otworzyła mu drogę do Carnegie Hall, gdzie w lutym 2013 roku miał okazję zaprezentować II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina, zbierając znakomite recenzje. W 2016 roku został finalistą oraz laureatem Nagrody Specjalnej na 2016 International Busan Maru Music Festival w Korei Południowej. Jest również zwycięzcą 40. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie w 2010 roku oraz międzynarodowych konkursów we Włoszech i Belgii.

W latach pandemii COVID-19 (2020-2022) Grzegorz Niemczuk stworzył bezprecedensowy i unikatowy w skali świata projekt nagrań filmów-wykładów o wszystkich utworach Fryderyka Chopina, przeznaczonych przede wszystkim dla melomanów, chcących głębiej zrozumieć arcydzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora. Powstało ponad 330 odcinków w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej), opublikowanych na YouTube oraz na stronie artysty na Facebooku.

Grzegorz Niemczuk jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Józefa Stompla oraz International Keyboard Institute & Festival w Nowym Jorku (Mannes College of Music), gdzie intensywnie studiował pod kierunkiem tak wybitnych artystów jak: Jeffrey Swann (artystyczny opiekun Grzegorza Niemczuka w latach 2009 - 2013), Jerome Rose, Menahem Pressler, Philippe Entremont, David Dubal, Cyprien Katsaris. Pracował również z takmi artystami jak; Krystian Zimerman, Dang Thai Son, Michel Beroff, Klaus Hellwig, Claudio Martinez-Mehner.

Wszystkie terminy

21.02.2026, 16:00      Rzeszów    Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego
22.02.2026, 16:00      Lublin    Filharmonia Lubelska
25.02.2026, 19:00      Łomża    Sala Koncertowa Filharmonii Kameralnej
26.02.2026, 19:00      Warszawa    Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
01.03.2026, 18:00      Katowice    Scena Gliwicka 120
16.04.2026, 19:00      Zielona Góra    Filharmonia Zielonogórska - Sala Kameralna

Szukasz biletu do teatru, na koncert, kabaret? Skorzystaj z wyszukiwarki

REKLAMA

mazovia 20250625 2mazovia 20250625 0

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

moje bielany 002 3moje bielany 002 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

bck orientalne bemowo 3bck orientalne bemowo 0

REKLAMA

bielany muzyka na wodzie 1bielany muzyka na wodzie 2bielany muzyka na wodzie 0

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA