REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ach, jak przyjemnie! - lata 20., lata30.

Kategoria:  MUZYKA    muzyka poważna
Ach, jak przyjemnie! - lata 20., lata30.
Kasia Pakosińska, Sławek Uniatowski, Poznański Chór Projektowy 
28 listopada 2022, godz. 19:00
Leszno
Aula Comeniana PWSZ im. J. A. Komeńskiego
ul. Mickiewicza 5
bilety od 80,00 zł

Ta ostatnia niedziela, Zimny drań, Sex appeal, Miłość ci wszystko wybaczy... To tylko niektóre z utworów, które wykonają dla Państwa tego wieczoru: Kasia Pakosińska, Sławek Uniatowski i Poznański Chór Projektowy, pod dyrekcją Przemysława Piechockiego. Cały koncert, okraszony akompaniamentem orkiestrowym w aranżacjach Mariusza Matuszewskiego, pozwoli Państwu przenieść się w muzyczną podróż do międzywojennej Polski. Największe szlagiery lat 20. i 30. przywrócą wspomnienia z dawnych lat, a znakomici wykonawcy zapewnią kunszt muzyczny na najwyższym poziomie!

Zachęcamy Państwa do ubrania nawiązujących do tamtej epoki strojów - pozwoli to na lepsze przeżycie wieczoru i poczucie się jak na międzywojennym raucie (dla autora najlepszego przebrania - NAGRODA: zaproszenie na kolejny koncert Poznańskiego Chóru Projektowego).

Poznański Chór Projektowy
Zespół założony w 2020 roku przez Przemysława Piechockiego - dyrygenta i przedsiębiorcę. Początkowo działał wyłącznie na terenie Wielkopolski jednak w 2022 roku Chór zdobył ogólnopolskie uznanie dzięki organizacji cyklu koncertów ludowych pieśni ukraińskich, wspierających walczącą przeciw rosyjskiej inwazji Ukrainę, nie tylko moralnie ale również materialnie. Utwory zaczerpnięte z kultury ukraińskiej wykonywane były w aranżacjach na chór, orkiestrę kameralną i solistkę - artystką współpracującą przy tym projekcie była zaproszona przez dyrektora artystycznego Krystyna Prońko. W skład Poznańskiego Chóru Projektowego wchodzą chórzyści z Poznania i okolic: członkowie chóru opery poznańskiej, studenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego, członkowie chóru Bel Coro z Wrześni oraz niezrzeszeni artyści.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA