REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Bezpłatne pływanie w Pingwinie. Czas na głosowanie

  20 maja 2022

Bezpłatne pływanie w Pingwinie. Czas na głosowanie
źródło: OSiR Bemowo

Nowa edycja budżetu obywatelskiego tradycyjnie przyniosła propozycje nowych i bezpłatnych atrakcji na pływalni Pingwin przy Oławskiej. Projekty właśnie otrzymały od urzędników zielone światło i czekają już tylko na ocenę mieszkańców.

REKLAMA

Projekt Katarzyny Borowskiej "Bezpłatne pływanie i nowe atrakcje na Pingwinie - multimedialna zjeżdżalnia i grota solna" zakłada kompleksową modernizację zjeżdżalni, polegającą na wymianie rury oraz dodaniu do niej multimedialnych atrakcji w postaci świateł czy witraży. W sąsiedztwie zjeżdżalni powstałaby grota solna z tężnią solankową, a dopełnieniem projektu byłyby bezpłatne wejściówki na basen dla 250 osób tygodniowo. Wszystko kosztowałoby blisko milion.

REKLAMA

Darmowe pływanie dla wybrańców

Katarzyna Borowska proponuje też "Pływanie dla każdego" za 155 tys.

zł. Projekt obejmowałby dwa rodzaje wejść bezpłatnych: dla rodzin (dorosły + dziecko do lat 13) i wejścia indywidualne (od 13 roku życia). Dla rodzin udostępniony byłby mały basen na 45 minut, zaś grupy maksymalnie liczyłyby 14 osób. Zajęcia odbywałyby się od marca do grudnia w soboty i niedziele w dwumiesięcznych cyklach.

W przypadku wejściówek indywidualnych obowiązywałyby te same dni i ten sam okres trwania akcji, jednak na każdą z godzin udostępnione byłyby trzy tory.

REKLAMA

"Formę wzmacniamy"

Edyta Oknińska występuje z pomysłem "Razem pływamy - formę wzmacniamy". Projekt polega na zorganizowaniu bezpłatnych zajęć sportowych "wzmacniających ciało na basenie". Zajęcia byłyby prowadzone na małym basenie z podziałem na trzy grupy wiekowe (dzieci i młodzież, dorośli, seniorzy). Byłyby to 32 godziny pływania w czterech dwumiesięcznych cyklach od marca do grudnia. Czas trwania zajęć przewidziany jest na 30 minut. Koszt realizacji projektu został wyliczony na ponad 46 tys. zł.

Ta sama autorka proponuje podobny projekt z myślą o niepełnosprawnych: zajęcia dla dzieci w wieku od trzech lat oraz dorosłych. Każde dziecko miałoby zapewnionego instruktora, natomiast dorośli pływaliby samodzielnie. Zajęcia odbywałyby się raz w tygodniu w okresie ośmiu miesięcy, w dwumiesięcznych cyklach dla każdej z grup. Koszt to 52 tys. zł.

REKLAMA

"Aqua Aerobic Gold"

- Gimnastyka w wodzie jest formą aktywności fizycznej, którą można polecić wszystkim bez względu na wiek - pisze Edyta Oknińska w opisie innego projektu. - Mogą korzystać z niej osoby starsze, z nadwagą, po przebytych kontuzjach. Seniorzy mogliby spędzać czas aktywnie z korzyścią dla swojego zdrowia i kondycji fizycznej. Te bezpłatne zajęcia będą się odbywały w przedziale czasowym pomiędzy 6:00 a 22:00.

Propozycja skierowana byłaby do osób w wieku 60+. Założeniem jest, aby 30-minutowe zajęcia odbywały się na małym basenie w 15-osobowych grupach. Koszt realizacji projektu został oszacowany na około 193 tys. zł.

Siłownia z sauną

Maciejowi Wójtowiczowi zamarzyła się przy Oławskiej bezpłatna siłownia z nową sauną, dlatego zaproponował modernizację pomieszczeń oraz rewitalizację. Siłownia zostałaby doposażona w niezbędny sprzęt do ćwiczeń kardio oraz siłowych. Korzystanie z obu atrakcji byłoby bezpłatne. Koszt projektu to blisko milion złotych.

Wszystkie propozycje mają szansę wejścia w życie w przyszłym roku. Właśnie przeszły pozytywnie ocenę formalno-prawną a teraz czekają na głosowanie mieszkańców, które odbędzie się od 15 do 30 czerwca. Jeśli otrzymają odpowiednio dużą liczbę głosów, będą realizowane w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA