REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Bezpłatne pływanie czy treningi biegowe?

  26 stycznia 2022

Bezpłatne pływanie czy treningi biegowe?
źródło: OSiR Wawer

Wśród pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok można znaleźć kilka projektów związanych ze sportem. Szacowane koszty zaczynają się od 100 tys. zł.

REKLAMA

Pakiety bezpłatnych wejść na publiczne baseny to propozycja, która pojawia się w budżecie obywatelskim Warszawy regularnie, zazwyczaj zdobywając duże poparcie mieszkańców. Tym razem pomysł został zgłoszony m.in. w Wawrze.

REKLAMA

Bezpłatny basen w Aninie?

- Dla większości mieszkańców wstęp na basen z całą rodziną to bardzo duży wydatek - przekonuje pomysłodawczyni Elżbieta Kocińska. - Projekt umożliwi rodzicom bezpłatne wejście na pływalnię i spędzenie czasu wolnego z najbliższymi.

Pierwsza część projektu przewiduje bezpłatne wejścia dla całych rodzin na pływalnię Anin w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przez cały przyszły rok. Oferta przewiduje bezpłatne wejście na godzinę. Koszt został oszacowany na 250 tys. zł. Druga część projektu zakłada kompleksowy remont pomieszczeń z natryskami wraz z modernizacją boksu kasowego, co kosztowałoby 350 tys. zł.

REKLAMA

100 tysięcy na biegi?

Anna Skawińska proponuje projekt pod nazwą "Rozbiegajmy Wawer 2.0", czyli otwarte treningi biegowe dla mieszkańców. Jak czytamy w opisie, chodzi o organizację półtoragodzinnych treningów dla młodzieży i dorosłych na bieżni Syrenki w Marysinie Wawerskim, a także wykorzystanie ścieżek biegowo-rekreacyjnych w Lesie Sobieskiego i Międzylesiu.

Treningi byłyby prowadzone przez trenerów lekkiej atletyki. Ich koszt oszacowano na ponad 100 tys. zł. Zanim mieszkańcy będą mogli poprzeć któryś z pomysłów, muszą one przejść weryfikację w urzędzie.

(db)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA