REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Awantura przy Nerudy. Spółdzielnia likwiduje parking społeczny
REKLAMA

Awantura przy Nerudy. Spółdzielnia likwiduje parking społeczny

Spółdzielnia likwiduje parking społeczny przy Nerudy 9. Jak twierdzi jej zarząd - dla dobra użytkowników tego parkingu, którzy skarżyli się na komitet parkingowy. Tymczasem mieszkańcy obawiają się, że chodzi o to, by teren wkrótce sprzedać deweloperowi.

REKLAMA

Mandaty na Bogusławskiego. Miejsc parkingowych nie budują, straż miejską wzywają
Mandaty na Bogusławskiego. Miejsc parkingowych nie budują, straż miejską wzywają Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Chomiczówka" pod koniec stycznia umieściła za wycieraczkami samochodów ostrzeżenie, że każdy przypadek złego parkowania przy Bogusławskiego 6 zostanie udokumentowany...
czytaj
Na początku roku Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Chomiczówka" zwróciła się do osób zainteresowanych dalszym korzystaniem z parkingu przy Nerudy 9 o składanie w tej sprawie pisemnych deklaracji. Spółdzielnia poinformowała też, że dotychczasowy parking społeczny, zgodnie z uchwałą rady nadzorczej z 26 października 2020 roku, powinien być przekształcony w parking spółdzielczy. To oczywiście wiąże się z zawarciem z każdym z użytkowników umowy z określoną opłatą miesięczną wnoszoną na konto spółdzielni.

- Na Chomiczówce jest to jeden z kilku parkingów społecznych obłożonych w 100%, nie ma już miejsc dla nowych samochodów. Wielu mieszkańców musi parkować auta na ulicach, w miejscach odległych od bloków, w których mieszkają. Po wybudowaniu inwestycji przy ul. Kwitnącej/Conrada sytuacja parkingowa w naszej okolicy bardzo się pogorszyła. Wtedy to zarząd zlikwidował parking strzeżony społecznie dla kilkudziesięciu samochodów - przekonują przedstawiciele komitetu społecznego.REKLAMA

Jakie są obawy mieszkańców?

- Użytkownikami naszego parkingu są przeważnie ludzie starsi, którym auto jest niezbędne do egzystencji i nie stać ich na ponoszenie wysokich kosztów na parkingu spółdzielczym. Zresztą, na skutek ciągłego podnoszenia opłat, część użytkowników zrezygnowała z wysoko płatnych miejsc proponowanych przez zarząd spółdzielni - argumentuje komitet społeczny. Część mieszkańców obawia się nie tylko wzrostu kosztów związanych z parkowaniem, ale też, że parking przejęty przez spółdzielnię popadnie w ruinę. Za przykład podają wygląd parkingu przy ul. Gotyckiej.

Mieszkańcy podejrzewają też, że spółdzielnia celowo przejmuje teren, następnie podniesie opłaty, a kiedy nie będzie chętnych, to sprzeda grunt deweloperowi, który postawi nowy blok w tym miejscu. - Znany jest nam projekt nowego planu zagospodarowania przestrzennego tej części osiedla. Proponowany jest ogromny blok mieszkalny budowany przez dewelopera, w którym będą mieszkania dla nowych mieszkańców Chomiczówki. W ten sposób stracimy część naszych zasobów (teren spółdzielni), na których są parkowane nasze samochody. Ewentualne miejsca parkingowe u dewelopera będą sprzedane za cenę, na którą nie stać starszego pokolenia spółdzielców - przekonują.REKLAMA

"Były skargi od użytkowników parkingu na nieprawidłowości w zarządzaniu"

Tymczasem, jak nas informują władze spółdzielni, problem przy Nerudy powstał z powodu... skarg od użytkowników parkingu na nieprawidłowości w zarządzaniu obiektem przez komitet parkingowy. - Spółdzielnia ma obowiązek nadzoru nad parkingami. Od dłuższego czasu od użytkowników wpływały skargi na temat nieporządku na terenie parkingu, a także przypuszczenia, że parkują tam osoby spoza spółdzielni. Dodatkowo brak corocznych sprawozdań finansowych spowodował wystosowanie w marcu 2020 roku pisma do komitetu społecznego z prośbą o ustosunkowanie się do poruszonych tematów. Komitet nie zareagował. W ponownym piśmie z października 2020 roku zwrócono się o przekazanie aktualnego wykazu użytkowników parkingu i innych dokumentów oraz kolejny raz zażądano wyjaśnień w sprawach przedstawionych przez użytkowników. Wyjaśnień tych spółdzielnia nie otrzymała - przekonuje prezes WSBM "Chomiczówka" Edward Młynarczyk. Tymczasem mieszkańcy twierdzą, że prowadzą korespondencję ze spółdzielnią, lecz nie otrzymują żadnych odpowiedzi na swoje pisma.REKLAMA

Co dalej?

Parkingi społeczne funkcjonują na zasadzie porozumienia zawartego pomiędzy zarządem spółdzielni mieszkaniowej a komitetem parkingowym reprezentującym użytkowników danego parkingu. Zgodnie z regulaminem użytkowania lokali mieszkalnych i porządku domowego oraz użytkowania parkingów w WSBM "Chomiczówka": "Komitet parkingowy zobowiązany jest na koniec czerwca i grudnia, tj. dwa razy w roku przekazać do spółdzielni aktualny wykaz użytkowników wraz z adresami oraz powiadomić spółdzielnię o każdej zmianie składu komitetu". Jak przekonują władze spółdzielni, ponieważ komitet nie reagował na wysłane pisma, zgodnie z regulaminem zarząd spółdzielni za zgodą rady nadzorczej może przekształcić parking społeczny w parking spółdzielczy lub ogólnodostępny. Porozumienie zawarte pomiędzy władzami WSBM a komitetem parkingowym zostało wypowiedziane ze skutkiem na 31 marca br.

Jak nas poinformowano w spółdzielni, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie losów parkingu przy Nerudy 9. Póki co, zarząd spółdzielni zwrócił się z prośbą do użytkowników parkingu o wyrażenie pisemnych opinii w tej sprawie, w celu wypracowania ostatecznego stanowiska.

(DB)


  • Poleć
  • Polub Tu Bielany
  • Udostępnij

Awantura przy Nerudy. Spółdzielnia likwiduje parking społeczny

24.03.2021 12:39 #Kermit
Połowa tych aut to graty o wartości max 3.000zł. W dodatku na letnich oponach w zimę. Brak odpowiedzialności właścicieli tych zlomów jest porażająca.
24.03.2021 15:43 #Mat
Wg mnie lepiej pasuje tam blok niż parking, oczywiście blok zbudowany zgodnie z zasadami urbanistyki, nieogrodzony i z usługami w parterze. Część terenu można też wykorzystać na zieleń urządzoną.
24.03.2021 18:52 #Babcia parkingowa
Czas darmowego parkowania mija. W nowych inwestycjach można sobie kupić lub wynająć miejsce postojowe w garażu. Ale nie,parkowanie musi być za darmo,więc tej opcji nikt nie bierze pod uwagę. Spółdzielnia ma się pozbawiać korzyści ze sprzedaży działki,tylko po to aby parking społeczny istniał!! Zlikwidować ten parking,opędzlować teren deweloperowi lub samemu zbudować budynek z dużą ilością miejsc garażowych na sprzedaż lub wynajem.Gwarantuje,chętnych nie będzie.Bo musi być za darmo!!!
24.03.2021 20:06 #mjn
Ruszyło rowerowe homo comando piszą o darmowym parkowaniu a nie nawet paru zdań nie potrafią przeczytać że to parking spółdzielczy czyli płatny
24.03.2021 20:08 #KONN
Babcia puknij sie w ten pusty leb. Skoro mieszkancy mieli tam parking jak sie wprowadzali to nalezy im sie. Chcecie oddac ten grunt deweloperowi? Prosze bardzo, pod warunkiem, ze zapewni nieodplatnie wszystkie miejsca parkingowe obecnym korzystajacym oraz dodatkowo miejsca dla nowch mieszkancow. W przeciwnym wypadku to bedzie zwykla kradziez.
24.03.2021 20:50 #CRT
#Kermit napisał(a) 24.03.2021 12:39

Połowa tych aut to graty o wartości max 3.000zł. W dodatku na letnich oponach w zimę. Brak odpowiedzialności właścicieli tych zlomów jest porażająca.
Pewnie masz 15 lat i mama daje ci kieszonkowe. Wyobrażasz sobie, że jak będziesz zarabiał 2 tys. zł po roku będziesz miał 24 tys.
24.03.2021 21:13 #caracale
Bardzo dobrze, samochód nie jest niezbędny. Parkingi społeczne to jakiś PRL'owski dinozaur.
24.03.2021 21:45 #Worek
Nieźle prezes musiał przytulić że takie komentarze teraz wypisuje. Zlikwidują parking postawią blok a ty parkuj 20 kilometrów dalej heheheheheh
24.03.2021 21:59 #babcia parkingowa
Ale za darmo.
24.03.2021 22:11 #Dziadek parkingowy
Użytkownicy tego parkingu mieliby pełne prawo się burzyć, gdyby byli jego właścicielami. Jako spółdzielcy posiadają tylko niewielki ułamek jego własności, zatem jeżeli w spółdzielni zostanie przegłosowana większością głosów sprzedaż lub zabudowanie tego terenu, będą mieli tyle do gadania, co Żyd za okupacji.
REKLAMA
24.03.2021 23:09 #blogerka
Przepraszam ale w artykule jest błąd. Spółdzielnia WSBM Chomiczówka nie ma prezesa. Prezes został odwołany zgodnie z Walnym Zgromadzeniem w 219 roku. Czas chyba już sprzątnąć biurko?
A co do parkingu niech zapomni.
25.03.2021 08:36 #Babcia parkingowa
Stan umysłu świetnie oddaje ten cytat;" ze zapewni nieodplatnie wszystkie miejsca parkingowe obecnym korzystajacym oraz dodatkowo miejsca dla nowch mieszkancow. W przeciwnym wypadku to bedzie zwykla kradziez""

Spółdzielnia,czyli de facto wszyscy jej członkowie mają zapłacić za to,żeby posiadacz samochodu miał gdzie parkować.Oczywiście za darmo,bo przecież innej opcji posiadacz auta niedopuszcza.

Grunt w tych okolicach to pewnie 1000 zł/m2. Przecietne miejsce parkingowe to ok 12-13 m2 plus drugie tyle współudział w drodze dojazdowej do miejsca. Razem 25-26 m2. Czyli 25-26 tys zł. No to wyskakujcie z takiej kasy i macie parking.
Tyle samo kosztuje mniej więcej kupno miejsca postojowego w garażu pod jakimś budynkiem w najbliższej okolicy. Ale żadnemu posiadaczowi auta taka opcja nie przyszła do tępego łba. Bo parkowanie ma zapewnić spółdzielnia. ZA DARMO! Zaparkuje na chodniku,na trawniku,na przejściu dla pieszych,zablokuje śmietnik i klatkę schodową,będzie parkował w błocie po kostki,ale ZA DARMO
25.03.2021 09:02 #KONN
Babcia parkingowa Ty jestes nienormalna... Jutro przyjdziesz i bedziesz chrzanic, ze za powietrze trzeba placic od metra szesciennego na godzine! Bo to spoldzielcze powietrze i nic nie jest za darmo.

Chcesz sobie budowac bloki to prosze bardzo - pod miastem jest duzo wolnych dzialek, gdzie nikt nie bedzie protestowal. Nie podoba sie? No pewnie, kazdy by chcial dostac mieszkanko najlepiej w centrum miasta. Nie podoba Ci sie ze ci ludzie maja fajne mieszkania z duza przestrzenia i parkingiem? Najlepiej zniszczyc. Boli Cie ze Ty musiales zaplacic za swoj kawalek parkingu w patodeweloperce? Twoj problem. Wracaj tam skad przyjechales i zostaw Warszawiakow w spokoju. Juz nam wystarczy, ze musimy znosic fantazje Trzaska a wczesniej jego poprzedniczki.
25.03.2021 09:23 #Tatko
Parking chce likwidować a jak napisałem do spółdzielni ,że na Conrada można parę miejsc parkingowych zrobić wskazałem miejsce mapka ,zdjęcia to nikt nie raczy odpisać .Brak zainteresowania wiec chyba naprawdę znowu parcie na deweloperkę - kierunek ludzie nie chcą przegłosowali a nowe budynki i tak będą ?
25.03.2021 09:35 #conrad
Może wreszcie czas zlikwidować tzw społeczne parkingi, załozone w czasach dawno minionych. W to miejsce zbudować parkingi dwupoziomowe, ażurowę i ogłosić przetarg na te nowe miejsca. Zacząłbym od parkingów wzdłuż Conrada, prostokotnych. W pełni zgadzam się, iż tzw komitety parkingowe to w dużym stopniu grupa ludzi o mentalności ormowców. Upajających się władzą nawet na takim poziomie. Wiem coś o tym byłem użytkownikiem takiego parkingu
25.03.2021 10:00 #PKU
#KONN napisał(a) 24.03.2021 20:08

Babcia puknij sie w ten pusty leb. Skoro mieszkancy mieli tam parking jak sie wprowadzali to nalezy im sie.
A na jakiej podstawie im się należy? Grunt jest własnością spółdzielni, a więc wszystkich jej członków - nie tylko tych którzy mieli samochód 20 lat temu.
25.03.2021 12:00 #Pawel
#Babcia parkingowa napisał(a) 25.03.2021 08:36

Idą tym tokiem bezsensownego myślenia, to trzeba byłoby skasować też klub osiedlowy, bo korzysta z niego tylko niewielka grupa osób... Jak wiadomo spółdzielnia jest po to, żeby zapewniać realizację potrzeb spółdzielców, także potrzeb parkingowych. Co w tym dziwnego? Lepiej żeby ludzie stawali na trawie?
25.03.2021 12:14 #m__b
Klasycznie rodzinka prezesa i jego parobkowie działają w komentarzach :)
25.03.2021 13:37 #Babcia parkingowa
@ KONN
Parodiuję twój sposób myślenia;

"Jak się wprowadzałam do Warszawy,to Ciebie w niej nie było jeszcze,więc należy mi się i Twój darmowy parking i twoje miszkanie. Bo mi się należą. Oczywiście,oddaj za darmo.Bo mi się należą!!! Za darmo. I masz mi to zapewnić. Koniec parodii

Niestety,dostanę tylko darmowe powietrze. Do czasu,potem Rafalala Czaskowski każe mi za nie płacić.
Ale to JA mam miejsce garażowe,nie muszę sie stresować ,jeżdżeniem i szukaniem go 500m od bloku,w deszczu,śniegu,skrobaniem z lodu,mogę na miejscu trzymać trochę drobiazgów,do windy mam 10 metrów. I Ty twierdzisz,że to JA mam problem?
Mam,z tymi co blokują i zastawiają chodniki.Bo ich wyobraźnia nie pozwala zrozumieć jak przydatne jest miejsce w garażu. No ale nie jest za darmo.
25.03.2021 16:27 #ZOFIJA
Pytanie zasadnicze ; czy to spółdzielnia powołała Zarząd WSBM czy też odwrotnie - a może Zarząd WSBM powołał Spółdzielnie. KTO tu jest dla KOGO ? Nie było skarg tylko donos "taksówkarza" któremu się wszystko nie podoba. Łącznie z jego starą skodą ! Co zrobiła WSBM by powiększyć ilość miejsc parkingowych na Chomiczówce ... ? Kto tutaj parkuje odpowiedź zna doskonale . Parkowanie na parkingach Społecznie nie jest bezpłatne. Zarządy parkingów wpłacają co kwartał na rzecz spółdzielni należności za teren (opłata za podatek gruntowy), podobnie ma się rzecz np z opłatą np za prąd. Wiec niech nikt nie pisze o bezpłatności- darmowych obiadów tu nie ma ! Nie ma potrzeby zmian statusu Parkingu Społecznie Strzeżonego w Parking Spółdzielczy, jak wygląda porządek na spółdzielczym parkingu widać przy Gotyckiej od strony muru cmentarza ... zobaczyć tam można "rękę spółdzielczego gospodarza" ... !
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Winter Sale do -60%
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA