REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Adaptacja domu dziecka przy Bohaterów na szkołę będzie bardzo droga

  19 maja 2022

Adaptacja domu dziecka przy Bohaterów na szkołę będzie bardzo droga
źródło: UD Białołęka

Przekształceniem budynku na rogu Bohaterów i Dynamicznej w filię Szkoły Podstawowej nr 110 będzie dużym obciążeniem dla budżetu dzielnicy. Białołęcki ratusz musi dostać od Rady Warszawy kilkadziesiąt milionów.

REKLAMA

Budynek dawnego domu dziecka na Białołęce Dworskiej zmieni się w filię znajdującej się naprzeciwko podstawówki. Białołęcki Zakład Gospodarowania Nieruchomościami odebrał już ekspertyzę określającą możliwości adaptacji.

REKLAMA

Znamy wstępne szacunki

Jak przekazała nam rzeczniczka urzędu dzielnicy Marzena Gawkowska, ekspertyza zamówiona w pracowni Mamgusta Architekci kosztowała zaledwie 31 tys. zł.

"Zaledwie", bo urzędnicy byli przygotowani na wydatek rzędu nawet 150 tys. Architekci zbadali istniejący budynek pod kątem wykorzystania go na potrzeby szkoły podstawowej oraz wskazali możliwości rozbudowy, nadbudowy czy przebudowy obiektu, by wykorzystać go na cele oświatowe.

- Ekspertyza określa wstępny koszt adaptacji budynku na 27 mln zł - mówi rzeczniczka białołęckiego ratusza. - Oczywiście to są wstępne szacunki. Dokładniejszą kwotę poznamy po wykonaniu projektu i uzyskaniu kosztorysów. Kwota obejmuje całość prac, w tym zagospodarowanie terenu i budowę nowej sali sportowej obok istniejącego budynku.

REKLAMA

Powstanie filia podstawówki

Docelowo w budynku będą uczyć się dzieci z klas I-III. Urząd dzielnicy chciałby urządzić w nim sześć sal lekcyjnych dla minimum 23 dzieci oraz trzy kolejne dla co najmniej 20 dzieci, a także trzy gabinety wicedyrektora, reedukatora i logopedy, salę do integracji sensorycznej, co najmniej trzy świetlice, pokoje nauczycielski i socjalny, gabinet pielęgniarski oraz kuchnię i stołówkę. W planach są też sale komputerowa i językowa, korekcyjna oraz pracownia artystyczno-techniczna. Obok budynku powstaną: boisko wielofunkcyjne i plac zabaw dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci.

(dg)

.
 

Komentarze (1)

# Mama nikolci

19.05.2022 22:33

Może zamiast kolejnej szkoły damy pienionszki rodzicom? 500 już nie starcza jak kiedyś.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA