REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty
REKLAMA

W parku Bociani Zakątek będzie wybudowane boisko wielofunkcyjne, parking, nowy skatepark, staną stoły do ping ponga i zostaną zorganizowane miejsca do grillowania.


REKLAMA

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

Rekreacyjny teren nad Kanałem Żerańskim, nowe oblicze Bocianiego Zakątka, zakątek edukacyjny o kulturze Mazowsza oraz ścieżka dla dzieci niewidomych w parku przy ul. Magicznej: Zielona Białołęka kwitnie!

REKLAMA
REKLAMA
Przed wakacjami w okolicach osiedla Miasteczko Regaty powstanie polana rekreacyjna a na niej - miejsce do grillowania oraz do gry w siatkówkę. Po wakacjach w parku Bociani Zakątek będzie wybudowane boisko wielofunkcyjne, parking, nowy skatepark, staną stoły do ping-ponga i zostaną zorganizowane miejsca do grillowania. W parku przy ul. Magicznej mamy już edukacyjny zakątek o kulturze Mazowsza.

Polana nad Kanałem Żerańskim - miejsce z potencjałem

W bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Regaty, nad Kanałem Żerańskim, powstanie nowy teren rekreacyjny. Początkowo będzie to polana z grillami, ławeczki oraz boisko z wysięgnikami do gry w piłkę siatkową. Miejsce to ma jednak olbrzymi potencjał, aby stać się terenem rekreacyjno-sportowym, podobnym do parku Bociani Zakątek. Można tu wybudować prawdziwy plac zabaw i skatepark oraz rozbudować część sportową. Pomysł na wykorzystanie potencjału polany pojawił się po rozmowach z mieszkańcami, jakie odbyły się w ramach projektu "Miasto jak My - Białołęczanie" - jak wykorzystać zasoby naturalne do animacji sportowej i kulturalnej.

Rowerowy Szlak Narwiański

Polana leży na szlaku rowerowym łączącym trzy ważne akweny wodne - Kanał Żerański, Zalew Zegrzyński oraz rzekę Narew. Wielu z nas przejeżdżało przez to miejsce zjeżdżając z mostu w kierunku Zegrza. Jestem ciekawa Państwa pomysłów: jak zagospodarować teren, jak wykorzystać sąsiedztwo Kanału, aby powstało miejsce unikatowe i niezwykłe w swoim charakterze? Jak wykorzystać sąsiedztwo Kanału, aby powstało miejsce unikatowe i niezwykłe w swoim charakterze? Kiedyś okolice pod mostem nad Kanałem Żerańskim były miejscem zabaw tanecznych integrując nie tylko najbliższych sąsiadów. Zapraszam do przesyłania uwag i sugestii! Kiedyś okolice pod mostem nad Kanałem Żerańskim były miejscem zabaw tanecznych integrując nie tylko najbliższych sąsiadów. Zapraszam do przesyłania uwag i sugestii!

Bocian w Bocianim Zakątku

Pierwszy na terenie wschodniej Białołęki teren rekreacyjno-sportowy jesienią powiększy się o boisko wielofunkcyjne, skatepark, siłownię plenerową, miejsce do grillowania i tablice przyrodnicze. W parku znajdzie się też rzeźba Bociana Kajtka - literackiego patrona parku, bohatera książki Marii Kownackiej "Kajtkowe Przygody", wybranego w konkursie przez dzieci. Zostanie także wybudowany długo oczekiwany i bardzo potrzebny parking - przy ul. Mańkowskiej, za terenem będącym pozostałością po cmentarzu ewangelickim. Rozbudowa Bocianiego Zakątka jest jednym z projektów lokalnych zgłaszanych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Niektóre elementy powstaną już w tym roku, a w ramach budżetu (jeśli będą głosy) będzie można wybudować statek ze zjeżdżalniami i elementami do wspinania. Dzięki temu, że już teraz samorząd opracowuje projekt przyłącza energetycznego, w ramach budżetu można będzie powiększyć park o latarnie.

Zakątek edukacyjny przy Magicznej

Przed początkiem roku szkolnego, 30 sierpnia, zostanie otwarty zakątek edukacyjny o Mazowszu. Ta inicjatywa to moje marzenie, między innymi dla spełnienia którego zostałam radną. Znajduje się ono we wschodniej części Białołęki w parku przy ul. Magicznej w bezpośrednim sąsiedztwie wielotysięcznych osiedli Derby, Agroman, Lewandów. Zakątek edukacyjny obejmuje plac zabaw wraz z trzema wiatami. Pierwsza to "Chlebowa" w kolorze białym, nawiązującym do barwy wapna, którym dawniej malowano chaty. Przy wiacie stoi piec chlebowy do wypiekania staropolskich podpłomyków i współczesnych bułeczek. Kolejna - "Lniana" - ma kolor niebieski. Dlaczego? Gdy w domu mieszkała panna na wydaniu, do wapna dodawano naturalny pigment - ultramarynę i barwiono na niebiesko. W ostatniej, "Rekreacyjnej", po zajęciach będzie można posilić się i odpocząć. Będą tam przeprowadzane specjalne lekcje dla uczniów białołęckich szkół.

Krowa do dotykania

W parku przy ul. Magicznej, na mój wniosek, dla niewidomych dzieci jest przygotowywana ścieżka z makietami zwierząt w skali jeden do jednego - do dotykania, tak aby mogły zapoznać się z ich rzeczywistymi kształtami. Będzie to jedna z nielicznych w Warszawie tego typu inwestycja dla dzieci niewidomych.

Agnieszka Borowska

radna dzielnicy Białołęka, prezes stowarzyszenia Moja Białołęka


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

25.06.2014 09:30 #nie płacę tu podatków
Oooo. Idą wybory. Pasmo sukcesów czas zacząć!!!
START!
25.06.2014 09:54 #Taltos2
Skoro nie płacisz, nie korzystaj i nie komentuj spraw, które cię nie dotyczą. I przed, i po wyborach!
25.06.2014 10:17 #nie płacę tu podatków
@ #Taltos2 Płącę podatki jak wszyscy i to nie mało.
Wyobraź sobie, że mam jednak prawo do komentowania i wyrażania swoich opinii nawet wtedy kiedy Tobie nie będą się podobać.
25.06.2014 11:16 #Taltos2
Skoro płacisz podatki na Białołęce, mówimy o PIT lub CIT, to zmień nick, bo wprowadzasz w błąd. Opinie na temat lokalnej wspólnoty mogą wyrażać Ci, którzy są jej częścią, także "podatkową". Ja nie komentuję lokalnych inwestycji na Ursynowie, bo "nie moje małpy, nie mój cyrk".
25.06.2014 11:26 #nie płacę tu podatków
A od kiedy to miejsce składania deklaracji podatkowej upoważnia lub zabrania wypowiadania się?
Płacę podatki jak wszyscy co prawda nie w Warszawie, ale mieszkam tu, nia Białołęce. Kupuję w sklepach, korzystam z usług, biorę udział w głosowaniach, zatrudniam pracowników. Jestem pełnoprawnym obywatelem.
Mam, miałem i będę miał takie same prawa jak inni.
Proszę zatem nie powtarzać urzędniczej nowomowy.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Finanse
 Oferujemy kredyt w przedziale od 5000 do 150.000.000 zl/ EUR Oferujemy kredyt w przedziale od 5000 do 150.000.000 zl/ EUR Drodzy ludzie, Przeslac do ciebie gotowa podazy kredytów dla firm (osoby fizyczne, stowarzyszenia, jak) w klopoty lub szukasz pomocy w rozwiazywaniu niektórych swoich problemów finansowych i rozpoczac dzialalnosc gospodarcza. - Wybierz kwote od 5000 do 750.000.000 zl/ EUR - Wybór okresu splaty: 25 lat maksimum. - Roczna stopa zwrotu 2,8% udzialów. W zwiazku z tym wzywam was napisac do mnie lub skontaktuj sie ze mna przez e-mail, jesli jestes zainteresowany. Email: capitalfinans60@gmail.com

Usługi transportowe
 Zapraszamy serdecznie Państwa do korzystania z usług transportowych i przeprowadzek WIKI - Tanie Przeprowadzki Warszawa https://transportprywatny.com/ Oferujemy sprawne, bezpieczne przeprowadzki, przewóz rzeczy i usługi transportowe na terenie Warszawy, Polski i Europy w konkurencyjnych cenach. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Działamy 24h/7dni. Wystawiamy faktury i rachunku. Dostępność 24 godz.Transport na terenie Warszawy i Polski oraz Europy Tel.537115518

Komputery
 Serwis laptopów Warszawa - jakie usługi naprawcze wykonujemy? Naprawa pogwarancyjna, serwisowa laptopów. Naprawiając laptopy i netbooki, zawsze indywidualnie podchodzimy do problemów naszych klientów. Wskazujemy najlepsze rozwiązania, dając możliwość dokonania najlepszego wyboru. Serwisowanie komputerów nie zawsze ma uzasadnienie - szczególnie w przypadku starszych urządzeń. Tym z Państwa, którzy zdecydują się na wymianę starego laptopa na nowy, bezpłatnie doradzimy w wyborze odpowiedniego modelu, oraz pomożemy w uzyskaniu korzystnych rabatów w sklepach komputerowych. Ile trwa naprawa laptopów? W większości przypadków pełen serwis laptopów nie przekracza 24 do 48 godzin. Ostateczny czas wykonania usługi zależny jest od kilku czynników - ilości zleceń, stanu komputera, dostępności ewentualnych części zamiennych oraz akceptacji przez Klienta kosztów usługi. zapraszamy do kontaktu www.naprawykomputerowe.com.pl/Warszawa/

Dom sprzedam
 Sprzedam 2 domy na 1 działce w Warszawie na Woli tel. 516- 848-817


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA